Podczas urządzania łazienki jedną z najważniejszych kwestii wciąż pozostaje strefa prysznicowa. Ma ona coraz więcej zwolenników, ponieważ dostępne kabiny są jeszcze wygodniejsze i dają większe możliwości zagospodarowania przestrzeni, a przy tym są bardziej ekologiczne od tradycyjnych wanien. Poznaj wszystkie zalety najnowszych kabin Kuadra 2.0 od Novellini i wybierz je do swojego mieszkania!

Aranżacja łazienki – wykorzystaj dostępny metraż

Podczas aranżowania łazienki bardzo ważne jest dopasowanie własnych oczekiwań do możliwości łazienki. Czasami może się bowiem okazać, że mała łazienka wyklucza zastosowanie pewnych rozwiązań, np. wanien. Innym razem wyposażenie przestrzeni utrudnia nietypowy kształt wnętrza lub oryginalne rozwiązania w postaci wnęk. Problemem może się okazać także dopasowanie wyposażenia stylistycznie do małych lub dużych przestrzeni – czasami projekty aranżacji mają na celu optyczne powiększenie lub zmniejszenie wnętrza, a wówczas należy się trzymać kolorystyki narzuconej dla danego wystroju otoczenia. Niezależnie jednak od sytuacji, zawsze dobrym wyborem okaże się kabina prysznicowa, a już w szczególności model Kuadra 2.0 od Novellini, który pozwala na dokonywanie licznych modyfikacji wyglądu i parametrów – dlaczego warto na nią postawić?

kuadra

Skonfiguruj kabinę Kuadra 2.0 od Novellini

Idealnie dopasowana kabina prysznicowa do pomieszczenia? Z nową kolekcją Kuadra 2.0 od Novellini to możliwe! Seria przewiduje możliwość samodzielnego konfigurowania wyposażenia łazienkowego tak, by możliwe było wykorzystanie go na wiele sposobów. Dzięki niemu bez trudu stworzysz strefę prysznicową do małej łazienki, albo wręcz odwrotnie – zaprojektujesz swoją kabinę tak, by móc cieszyć się jak największą przestrzenią użytkową w bardziej obszernych łazienkach. Poradzisz sobie ze stworzeniem kabiny dopasowanej do potrzeb w każdej sytuacji:

  • Masz w łazience wnękę, którą chcesz wykorzystać właśnie jako strefę prysznicową? Żaden problem! Wybierz wersję kabiny, jaka będzie Ci najlepiej odpowiadać. Drzwi pojedyncze czy podwójne? Przesuwne czy na zawiasach? A może połączenie skrzydła i panelu stałego? Z serią Kuadra 2.0 możesz wszystko!
  • Narożna kabina prysznicowa o niestandardowych wymiarach? To także nie problem! Z serią Kuadra 2.0 skompletujesz wersję zarówno prawą, jak i lewą, wybierzesz do niej pożądane rodzaje drzwi i paneli stałych i stworzysz dokładnie taką strefę natryskową, o jakiej zawsze marzyłeś!

    CZY WIESZ, ŻE... 
    Wszystkie wymiary elementów składających się na kabinę prysznicową Kuadra 2.0, poza wysokością i grubością szkła, możesz wybierać samodzielnie. Każdy z komponentów ma określone widełki szerokości, w jakich są one dostępne, co daje pełną swobodę podczas wybierania idealnego wyposażenia łazienkowego. Teraz możesz wykończyć każdą wnękę i stworzyć maksymalnie dużą strefę kąpielową w małej łazience, dopasowując ją do dostępnego miejsca.

Inne marki, choć oferują kabiny prysznicowe w kilku wariantach rozmiarowych do wyboru, nie są w tej kwestii tak elastyczne, jak Novellini. To właśnie dzięki kolekcji Kuadra 2.0 możesz zapomnieć o pozostawianiu wąskich szczelin pomiędzy kolejnymi elementami wyposażenia, co często wymuszane było nieprecyzyjnym dobraniem wymiarów wszystkich produktów łazienkowych. Tutaj zadbasz o idealne parametry wyposażenia łazienkowego co do centymetra!

 

Kolor profili Kuadra 2.0 Novellini – dopasuj go do swojej łazienki

Czy wiesz, że kabinę Kuadra 2.0 Novellini możesz dopasować do łazienki nie tylko pod kątem wymiarów, ale również estetyki? Pozwala na to szeroka dostępność kolorów profili, jakie możesz wybrać do swojej własnej wersji kabiny. Zobacz, co masz do wyboru i do jakich aranżacji warto wybrać poszczególne barwy profili kabin prysznicowych Novellini Kuadra 2.0:

  • Srebrne profile to wybór idealny dla każdego, kto dba o elegancję wystroju otoczenia. Barwa ta jest metaliczna i połyskująca, ale przy tym bardzo delikatna i płynnie wtapiająca się w aranżację przestrzeni. Pasuje do licznych szklanych wykończeń w łazienkach – również tych stanowiących drzwi i panele stałe samej kabiny – ale i spójnie łączy się z bielą ceramiki sanitarnej, czyniąc łazienkę perfekcyjnie harmonijną przestrzenią do komfortowego wypoczynku;
  • Profile w kolorze chromu nawiązują natomiast w dużej mierze do wyposażenia łazienkowego wykonanego z metalu. Chodzi tu przede wszystkim o armaturę, która często wykańczana jest tą samą barwą. W takiej stylistyce występują również przyciski WC, ale i liczne akcesoria łazienkowe – wieszaki, uchwyty na kubki i mydelniczki, rączki szczotek do WC czy nawet kosze na śmieci. Zestawiając ze sobą kilka mniejszych elementów wyposażenia w tym samym kolorze, można uzyskać naprawdę nowoczesny i ciekawy efekt dekoracyjny;
  • Białe profile to propozycja dla tych, którzy nie boją się wyrazistych nawiązań do klasyki. Odejście od nowocześniejszych metalicznych wykończeń może przypaść do gustu osobom zainspirowanych stylem eklektycznym, ale i tych, które marzą o prawdziwie tradycyjnym wystroju otoczenia. Należy jednak pamiętać, że białe profile kabiny prysznicowej Kuadra 2.0 to jednak wybór bardzo bezpieczny – nie dość, że ponadczasowy w swoim wyglądzie, to jeszcze pozwalający zachować idealną higienę powierzchni w czasie sprzątania;
  • Propozycją dla osób nie bojących się wyzwań i kontrastów są czarne profile kabin prysznicowych Kuadra 2.0. Ich zdecydowany charakter jest widoczny na pierwszy rzut oka, ponieważ silnie podkreślają higieniczny wygląd pozostałych elementów wyposażenia – pięknie uwypuklają czystą biel ceramiki sanitarnej, ale też sprawiają, że wstawione pomiędzy profilami szkło jest bardziej widoczne. Do jakich aranżacji pasuje taki czarny dodatek? To najlepszy wybór dla tych, którzy cenią nowoczesne, ale odważne projekty łazienek.
kuadra

Dwie wersje szyb do wyboru w kabinach Kuadra 2.0

Decyzja o wyglądzie kabiny prysznicowej Kuadra 2.0 Novellini nie ogranicza się jednak tylko do wyboru koloru profili. Marka daje Ci również możliwość doboru szklanych tafli tak, by jak najlepiej korespondowały z wystrojem całego otoczenia. Klasyczną, czystą wersję wybiorą ci, którym zależy na idealnej elegancji i minimalizmie aranżacji łazienki. Przejrzyste szkło nie kryje żadnych niespodzianek, a utrzymanie go w perfekcyjnej czystości jest łatwiejsze, ponieważ łatwo dojrzysz na nim każdy zaciek i plamkę z mydła.

Alternatywą dla przejrzystych szyb w drzwiach i panelach stałych są szklane tafle ozdobione nadrukiem Rose. Znajduje się on dokładnie pośrodku każdej szyby i w ten sposób pozwala użytkownikom łazienki w łatwiejszy sposób dbać o swoją prywatność. Nadruk sprawia, że szkło nie jest całkowicie przejrzyste, a nabiera cech mlecznych przeszkleń. Całość prezentuje się bardzo oryginalnie i dodatkowo pozwala na urozmaicenie wystroju łazienki – część pokryta wzorem łączy się z fragmentami przejrzystymi, tworząc harmonijną całość.

Kabin prysznicowe Kuadra 2.0 – tylko w salonach Elements!

Jeśli chcesz skorzystać z nieograniczonych możliwości wykończenia łazienki, jakie gwarantują właśnie kabiny prysznicowe Kuadra 2.0 od Novellini, koniecznie zajrzyj do salonów Elements – nasze sklepy są jedynym dystrybutorem tej serii na terenie Polski. Mało tego, u nas dostaniesz też wszystkie inne produkty potrzebne do stworzenia wymarzonej strefy kąpielowej – dobierzesz pasujące do kabiny panele natryskowe oraz deszczownice, wszystkie akcesoria i armaturę, jak również niezbędne brodziki lub odwodnienia liniowe, w przypadku zrezygnowania z tradycyjnego brodziku. Jeśli więc chcesz skorzystać z zalet kabin Kuadra 2.0 nie zwlekaj – odwiedź nasze salony!

Polecane produkty