Przypatrując się dzisiejszym trendom w urządzaniu łazienek, można zauważyć powrót do monochromatycznych rozwiązań. Czerń i biel wracają do współczesnych aranżacji i to w charakternej, bezkompromisowej wersji – w postaci wnętrz urządzonych w stylu total black i total white. Tendencją tą zainspirowała się marka Novellini – oto jej propozycje na łazienkę, w której królują czerń i biel!

 

łazienka b&w

 

Dlaczego właśnie czerń i biel?

Biel kojarzy się nieodmiennie z niemalże sterylną czystością oraz niewinnością. Łatwo ją połączyć z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy rattan – w ten sposób powstają skandynawskie kompozycje, które szturmem podbijają nowoczesne wnętrza. Biel to także nieodłączny element loftowych pomieszczeń, w których królują światło, harmonia i przestrzeń.
Czerń – synonim wyrafinowanej elegancji, wielkomiejskiego charakteru i luksusu – należy dawkować we wnętrzach z rozwagą. Łazienki utrzymane w stylu total black to opcja zdecydowanie dla nieco większych pomieszczeń, które nie zostaną przez nią przytłoczone. Jeśli jednak dobierzesz czarne elementy wykończeniowe we właściwy sposób, zyskasz intrygującą przestrzeń, która będzie przykuwać uwagę i inspirować. Czerń to także perfekcyjne dopełnienie dla wnętrz industrialnych, stylizowanych na poprzemysłowe budynki przystosowane do celów mieszkalnych.

 

Porada eksperta

W niewielkiej łazience czerń warto zastosować na posadzce. Będzie ona stanowić ciekawe tło, na którym wyeksponujesz resztę wyposażenia łazienki – najlepiej takiego, które cechuje się czarnymi detalami. Wtedy kompozycja zyska na spójności.

 

łazienka b&w

 

Monochromatyczne propozycje Novellini: Young 2.0, Zephyros i Kuadra H

Inspirację stylami total white i total black można zauważyć w 3 kolekcjach Novellini – Young 2.0, Zephyros i Kuadra H. Czym cechują się te rozwiązania? Przede wszystkim, próżno w nich szukać chromowanych elementów, które są zazwyczaj kojarzone z tradycyjną łazienką – zastępują je odpowiednio biel i czerń.

Kolekcje te wyróżniają się niespotykaną wręcz dbałością o detale. W jej propozycjach czerń lub biel można znaleźć nie tylko na profilach kabin prysznicowych, lecz również w dość niespotykanych miejscach, takich jak:

- uchwyty
- zaślepki do profili
- drążki stabilizacyjne.

 

Porada eksperta

W tym przypadku warto uzupełnić kabinę prysznicową o armaturę utrzymaną w czarnym kolorze. Jej nietypowy wygląd będzie intrygować, dbając jednocześnie o spójność całej aranżacji.
W serii Young 2.0 znajdziesz kabiny prysznicowe z otwieranym skrzydłem, które nadają się raczej do większych pomieszczeń. Zephyros oferuje rozwiązania dla mniejszych łazienek, ponieważ stawia na przesuwne drzwi kabin. Kolekcja Kuadra H to coś dla miłośników kabin typu walk-in, które oferują większą swobodę i wygodę podczas korzystania z prysznica. Z Novellini możesz więc urządzić łazienkę w stylu total white lub total black niezależnie od dostępnej przestrzeni.

Czy wiesz, że…

W przypadku serii Kuadra H możesz jeszcze bardziej spersonalizować kabinę prysznicową, decydując się na wykończenie jej pasującym wzorem z oferty producenta lub według własnego pomysłu. W nowoczesnych aranżacjach najlepiej sprawdzą się motywy geometryczne – paski, kratka lub romby.

 

łazienka b&w

 

Spójne uzupełnienie tak urządzonych wnętrz może także stanowić wanna wolnostojąca o powierzchni przyprószonej śnieżną bielą. Umieścisz ją z powodzeniem zarówno w jasnej, jak i ciemnej łazience. W pierwszym przypadku pogłębi wysublimowany charakter pomieszczenia, w tym drugim – zbuduje intrygujący kontrast, który nieco ożywi wszechobecną czerń. Na uwagę zasługują też brodziki – dostępne w kolorze czarnym i białym.

 

Postaw na total look – meble łazienkowe Iotti by Novellini

Iotti by Novellini to meble łazienkowe, które idealnie spisują się w monochromatycznych aranżacjach. Co przemawia na ich korzyść?
- fronty i blaty utrzymane w bieli lub czerni nadają się doskonale do uzupełnienia łazienek w stylu total white czy też total black;
- modele Slim, Step, Relax i Frame z kolekcji Iotti to geometryczne, maksymalnie ukierunkowane na prostotę bryły celują w nowoczesne wnętrza, w których króluje minimalizm;
- meble Iotti by Novellini doskonale wykorzystują kontrast, który tworzy szkło w połączeniu z bielą i czernią – dzięki temu pomieszczenia staje się bardziej przestronne i jasne.

 

Black & white – kolorystyczny mariaż, który nie wychodzi z mody

Efekt total black i total white możesz też stopniować, łącząc wszechogarniającą biel z odrobiną głębokiej, kontrastującej czerni lub odwrotnie. Biało-czarny kolaż z wyraźną przewagą jednej z tych barw to rozwiązanie, które pozwoli na optycznie ukształtowanie dostępnej przestrzeni. Biała łazienka w wersji total look będzie się dobrze prezentować, gdy wydzielisz w niej poszczególne strefy przy pomocy subtelnych, czarnych akcentów.

Czerń warto natomiast przełamać odrobiną bieli, np. w postaci jasnych fug do ciemnych płytek. Dzięki temu wnętrze nie będzie stwarzać przytłaczającego wrażenia i zyska bardziej dynamiczny, a przy tym wysublimowany charakter.

 

łazienka b&w

 

Polecane produkty