Nowoczesne technologie łazienkowe mają na celu poprawiać komfort użytkowników i otwierać przed nimi nowe możliwości. Jednak niektóre z nich tworzone są również w trosce o zdrowie domowników, czego przykładem mogą być baterie wykonane w technologii Biomaster.


Zadbaj o higienę domowej łazienki


Łazienka jest miejscem, w którym porządek odgrywa szczególną rolę – jeśli chcesz zadbać o czystość swojego ciała, najpierw zadbaj o doskonałą higienę łazienki. Pomoże Ci w tym specjalna armatura wykonana w technologii Biomaster, na której powierzchni nie rozwijają się bakterie. Dlaczego jest to takie istotne? 

 

innowacyjne baterie łazienkowe

 

Za każdym razem, gdy zechcesz umyć dłonie, pozostawisz znajdujące się na nich bakterie na powierzchni uchwytu baterii umywalkowej. Następnie, zakręcając wodę, czystymi rękami będziesz dotykać zanieczyszczonych wcześniej elementów armatury, przenosząc je z powrotem na własną skórę. W przypadku powłoki Biomaster możesz uniknąć namnażania się drobnoustrojów, a tym samym w pełnym wymiarze zadbać o higienę na bardzo podstawowym poziomie.


Technologia Biomaster – na czym to polega?


Biomaster to innowacyjna powłoka wykańczająca armaturę, znajdująca się na produktach marki Nobili. Technologia ta oparta jest na antymikrobiotycznym pyle stworzonym na bazie jonów srebra, których właściwości antybakteryjne są powszechnie znane. Jak działa na powierzchni baterii łazienkowych?
Powłoka Biomaster staje się integralną częścią każdego elementu armatury – przenika przez strukturę baterii i pozostaje w niej przez cały czas użytkowania. Oznacza to, że baterie zachowują swoje właściwości antybakteryjne – powłoki nie trzeba nakładać ponownie, a można mieć pewność pełnej higieny podczas korzystania z różnych stref łazienki.

 

schemat działania technologii biomaster

 

Bakterie lądujące na bateriach wykończonych w technologii Biomaster wchodzą w reakcję z powłoką. Jony srebra wiążą je, uniemożliwiając ich namnażanie się i wytwarzanie energii, czego skutkiem jest unicestwienie niechcianych mikroorganizmów. Efekt? Biomaster oddziałuje aż na 99,99% bakterii, a zatem możesz ze spokojem o zdrowie swoje i swoich bliskich korzystać z armatury łazienkowej z pełną swobodą.


Czy działanie technologii Biomaster zostało potwierdzone?


Technologia Biomaster jest skuteczna – stwierdzenie to znalazło potwierdzenie w licznych certyfikatach i badaniach, dzięki którym masz pewność bezpieczeństwa swojej łazienki. Badania przeprowadzono w 3A LABORATORI SRL w Padwie metodą ISO 22196:2011 – wyniki były zachwycające. Redukcja bakterii została potwierdzona niemal w stu procentach – w przypadku bakterii Staphylococcus aureus było to 99,87%, a Escherichia coli aż 99,99%!
Badania te są respektowane na całym świecie. 3A LABORATORI SRL jest bowiem centrum badawczym zarejestrowanym we włoskim instytucie akredytacyjnym ACCREDIA, należącym do międzynarodowej sieci ILAC-MRA – wszystkie stowarzyszone w niej centra akredytacyjne wzajemnie uznają wyniki swoich badań opartych na normach akredytacyjnych.

 

higieniczne i eleganckie baterie łazienkowe

 

Baterie łazienkowe wykonane w technologii Biomaster mają dożywotnią ochronę przed bakteriami, co również zostało przetestowane – armatura została poddana testom solankowym trwającym aż 200 godzin, po których nie stwierdzono zmiany właściwości powłoki armatury. Co więcej, nie tylko zachowała swoje antybakteryjne działanie, ale również podczas badań nie ucierpiała estetyczna warstwa produktów Nobili, niezmieniony pozostał także ich zapach. Decydując się na baterie wykonane w technologii Nobili, dokonujesz więc wyboru na lata.
Higiena jest niezwykle ważna dla każdego z nas, o czym szczególnie mogliśmy się przekonać w dzisiejszych czasach. Dlatego też każde działanie dążące do poprawy czystości otoczenia i pozbycia się bakterii mogących wywoływać choroby powinno być rozpowszechniane i wprowadzane do codziennego życia. Warto zacząć od małych kroków – dla bezpieczeństwa własnego i najbliższych osób.
 

Polecane produkty