JAK URZĄDZIĆ MAŁĄ ŁAZIENKĘ? Zanim zabierzesz się do urządzenia małej łazienki, warto przeczytać kilka porad, dzięki którym nawet na małym metrażu znajdziesz wystarczająco dużo przestrzeni, aby zrealizować swoje marzenia i stworzyć łazienkę odpowiadającą Twoim potrzebom!

Wyposażenie i aranżacja łazienki o małej powierzchni to nie lada wyzwanie. Dzięki wykorzystaniu sprytnych rozwiązań, w pełni wykorzystasz potencjał tego pomieszczenia oraz zaoszczędzisz miejsca. W małej łazience liczy się każdy centymetr, dlatego ważna jest dobrze rozplanowana przestrzeń. Odpowiednia aranżacja i układ sprawią, że łazienka będzie funkcjonalna i wygodna, ale także będzie wyglądała na przestronniejszą niż w rzeczywistości. Dzisiaj zaprezentujemy ciekawe aranżacje małych łazienek.

Choć wiele osób marzy o przestronnej łazience, w której nie brakuje miejsca na dużą wannę, osobną kabinę prysznicową, czy dwie umywalki, większość z nas nie ma tego komfortu. Mała łazienka to przede wszystkim problem mieszkańców bloków, gdzie metraż tego pomieszczenia jest niewielki, a możliwości przebudowy – ograniczone.

 

Mała łazienka to nie problem!

 

Wybór produktów do małej łazienki

Zacznij od urządzenia strefy umywalki. Aby maksymalnie wykorzystać tę przestrzeń, zastosuj wiszący blat lub pojemną szafkę podumywalkową. Dopasuj do nich umywalkę meblową lub nablatową, która nie będzie zajmowała wiele miejsca, ale równocześnie codzienne korzystanie z niej będzie wygodne i komfortowe.

Dodatkowo, by w pełni wykorzystać przestrzeń i zaoszczędzić miejsca, dobierz akcesoria wiszące. Do ściany zamocuj np. szklanki wiszące, dozownik mydła lub szklaną półkę VIGOUR derby, by postawić na niej najpotrzebniejsze rzeczy.

 

Mała łazienka to nie problem

 

Zwróć uwagę na materiały – wybierz te, które powiększą optycznie wnętrze – wybieraj produkty wykonane ze szkła oraz w jasnych kolorach. W niewielkiej przestrzeni sprawdzi się też duże lustro i wielkoformatowe płytki w jasnych odcieniach.

 

Wanna czy prysznic?

Wykorzystaj mniejsze rozmiary brodzików VIGOUR derby lub wanien VIGOUR white. Prysznic zaplanuj zawsze z minimalistycznie wykończoną kabiną lub samą ściankę prysznicową zabudowującą wnękę, a jeśli rezygnujesz z brodzika to pamiętaj o odpływie liniowym np. z serii INDIVIDUAL. Wannę umieść we wnęce pomieszczenia, lub wykorzystując produkty o nietypowym kształcie np. wannę trapezową - zapełnij nią tę część łazienki, która ze względu na kształt przysparza nieco problemów.

 

Mała łazienka to nie problem

 

W strefie WC zamocuj miskę bez kołnierza VIGOUR derby, której zgrabna forma i minimalistyczne wykończenie wpłyną na poczucie ładu i harmonii w tej strefie pomieszczenia. Wykorzystanie wiszących elementów sanitarnych, oprócz oszczędności miejsca, ułatwi Ci sprzątanie miejsc, które zazwyczaj są trudno dostępne.

 

By zaplanować poprawne urządzenie małej łazienki, musimy dokonać odpowiednich pomiarów. Dopiero wtedy można przejść do fazy planowania. Pamiętajmy, że oprócz zakładanego miejsca dla sanitariów i mebli, w łazience musi się znaleźć miejsce również dla nas. Poszczególne elementy wyposażenia nie powinny nachodzić na siebie, odstęp między umywalką a wanną czy toaletą powinien wynosić przynajmniej 20 cm.

Polecane produkty