Całkowita przemiana łazienki w weekend? A może po prostu kilka kluczowych zmian, które w rezultacie sprawią, że nie poznasz swojego wnętrza (oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu)? Kochamy łazienki nowoczesne, piękne i luksusowe! Jak małym nakładem czasu i pieniędzy sprawić, by i Twoje wnętrze wyglądało tak, jak sobie wymarzyłeś?

Metamorfoza łazienki w weekend? To niemożliwe – stwierdzasz od razu po przeczytaniu tego zdania. A jednak, przez dwa dni można przemienić swoje wnętrze na tyle, by było zupełnie inne od tego, które masz obecnie. Jeśli Twoja łazienka, już od dawna nie prezentuje się tak, jak tego chcesz: zniszczone akcesoria, niemodna glazura, przestarzała armatura, niepasujące do siebie meble – to czas, by przeprowadzić w niej małą-wielką rewolucję.

 

Zacznij od oceny wnętrza – jakie wyposażenie łazienkowe zostaje, co wyrzucasz?
Wejdź do swojej łazienki i przyjrzyj się wyposażeniu. Czy wśród akcesoriów znajdują się przedmioty, które już od dawna wymagają naprawy? A może przeraża Cię widok pękniętej mydelniczki – miałeś ją wymienić, ale pozostała, wciąż w pewnym stopniu spełniając swoją funkcję.

Rozejrzyj się po ścianach i podłodze. Pęknięte płytki straszą? A może ich brzoskwiniowy, dawniej modny kolor, spędza Ci sen z powiek? Czy wiesz, że nie musisz ich kuć, zrywać – wymieniać na nowy produkt? W ofercie produktów do renowacji łazienki, znajdziesz farby do glazury, którymi przykryjesz stary kolor i nadasz ścianie lub podłodze taki akcent, jaki tylko chcesz.

Miękkie, przyjemne w dotyku wyposażenie łazienki w postaci dywaników? Zobacz, czy stare wycieraczki i dywaniki na pewno wyglądają tak, jakbyś sobie tego życzył. Być może warto zastąpić je nowymi produktami.

Jeśli Twój budżet remontowy jest nieco większy, możesz także zrobić rekonesans w zakresie mebli łazienkowych. Może warto byłoby schować w zamykanych szafkach drobiazgi, które na co dzień są rozrzucane po łazience? Gwarantujemy, że nie ma lepszego sposobu na metamorfozę wnętrza, jak przywrócenie w łazience porządku.

Zabieramy się do pracy – nowe kolory we wnętrzu

Masz wrażenie, że w Twojej łazience panuje kolorystyczny nieład? Przemyśl, który z kolorów pozostawić jako przewodni. Wyeliminuj kontrasty, które do siebie nie pasują.

Sprawdzone połączenia barw to:

  • Czarny-biały
  • Brąz-beż
  • Szary-bordo
  • Szary-biały
  • Szary-srebrny
  • Brąz-złoto

Dzięki kolorowym bateriom oraz akcesoriom, dostępnym w naszej ofercie, możesz nawet tak drobne elementy wyposażenia łazienki dopasować zgodnie z tym, w jakiej tonacji kolorystycznej chcesz utrzymać swoje wnętrze.

Zobacz, na jakie produkty warto zwrócić uwagę

Do czarno-białej łazienki wystarczą drobne elementy kolorystyczne w postaci kubków na szczoteczki czy zestawów szczotek do toalety. Jeśli nie chcesz wprowadzać do wnętrza dodatkowych kolorów, możesz dobrać szklane półki, które nie tylko stanowić będą element dekoracyjny, ale również kolejną powierzchnię użytkową. Niezawodne będą także akcesoria chromowane, to zawsze klasyka, która się sprawdza.

Prace remontowe, które można wykonać szybko

Przemaluj płytki, jeśli ich kolor nie jest atrakcyjny. Dostępność kolorystyczna farb, jest na tyle obszerna, że z pewnością znajdziesz ciekawy produkt. Do przeprowadzenia takiej renowacji niezbędna będzie farba, wałek, kratka i kuweta malarska. Przyda się także taśma, aby oddzielić krawędzie płytek od sufitu bądź ściany.

Czy płytki maluje się trudno? Odpowiadamy: skądże. Malowanie przebiega bardzo podobnie do standardowej renowacji ścian. Dłużej będziemy musieli odczekać, aż powłoka nabierze swoich właściwości (np. zmywania).

Denerwują Cię stare akcesoria? Odkręć od ściany wieszak na ręczniki. Wyrzuć kubki, stojaki, szczotkę do WC – nowy zestaw akcesoriów to podstawa udanej przemiany. Nie zapominaj o dekoracjach. Ręczniki umieść w koszyczkach, kosmetyki w szklanym pojemniku. Widzisz oczami wyobraźni, jak Twoja łazienka nabiera elegancji?

My już nie możemy się doczekać, aż wejdziesz do swojej nowej łazienki z uśmiechem!

Polecane produkty