Znudziły Ci się sztampowe projekty łazienek? Chcesz, by Twoja przestrzeń stała się wyjątkowa i pełna dobrego smaku? Teraz umożliwia Ci to nowa odsłona ceramiki sanitarnej Roca – w kolekcjach Beyond i Inspira zaprezentowane zostały bowiem nowe kolory wykończenia umywalek, misek WC i bidetów.


Nowe kolory w kolekcjach Beyond i Inspira


Kolorowa ceramika sanitarna nie musi oznaczać wykończeń w intensywnych odcieniach czerwieni i zieleni lub też odważnych żółciach, różach i błękitach. Okazuje się, że podejście do barwnej strony łazienki może być równie dobrze stonowane, eleganckie i naturalne. Właśnie taka koncepcja przyświecała marce Roca, gdy rozszerzyła asortyment umywalek z serii Beyond, misek WC i bidetów o kilka dodatkowych odcieni:

  • Onyks – głęboka szara barwa, jak sama nazwa wskazuje, nawiązuje wyglądem do ciemnego kamienia szlachetnego symbolizującego siłę. Wybór ceramiki w takim kolorze jest nieoczywisty – szczególnie wtedy, gdy zechcesz zestawić ją z kafelkami i innymi elementami tworzącymi styl łazienki, które również mają ciemne kolory.

 

nowoczesna umywalka

 

  • Kawa – nieco jaśniejsza od poprzedniej barwa wpadająca w pogranicze brązu i kremu. Odnosząc się do nazwy odcienia, można powiedzieć, że jest to kolor zbliżony do kawy z mlekiem. Co można zrobić z taką ceramiką? Okaże się ona perfekcyjnym uzupełnieniem łazienek inspirowanych naturą!
  • Perła – świetlista, błyszcząca ceramika w kolorze na pierwszy rzut oka niezbyt różniącym się od standardowej bieli, zyskuje przy bliższym poznaniu. Nie sposób nie odkryć w niej wyjątkowej głębi i hipnotyzującego piękna – umywalki, toalety i bidety w tym kolorze to strzał w dziesiątkę w przypadku łazienek utrzymanych w stylu glamour!
  • Beż – łagodna, a dzięki temu nieoczywista barwa beżu może być traktowana dość uniwersalnie, choć wprawne oko dostrzeże w niej nowoczesną nutę modnych aranżacji łazienkowych. Gdzie sprawdzi się taka ceramika? Wypróbuj ją w połączeniu z kamiennym tłem popularnych obecnie kafelków!

Oprócz wyżej wymienionych nowości ciągle dostępne są także dwie podstawowe wersje ceramiki sanitarnej – biała i biała matowa. Z tak szerokim asortymentem możesz spokojnie przemyśleć ostateczną wersję swojej domowej łazienki.


Oryginalne wzornictwo ceramiki sanitarnej


Nieprzypadkowo to właśnie kolekcje Beyond i Inspira zyskały nowe odsłony dostępnych w nich produktów. Obie serie odpowiadają najnowszym trendom i pozwalają użytkownikom na wprowadzanie niebanalnych rozwiązań do przestrzeni łazienkowych.

 

nowoczesna łazienka

 

Seria Inspira obejmuje zbiór produktów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. W ramach kolekcji znajdziesz bowiem trzy odrębne założenia projektowe – Round, Soft oraz Square. Pierwsze hołduje pięknu i symetrii okrągłych kształtów, drugi stawia na łagodne zaoblenia, trzeci zaś podkreśla siłę geometrycznych form, choć także w bardzo subtelnym wydaniu.

Z kolei w kolekcji Beyond ogromną rolę gra oryginalność. Kształty ceramiki z tej serii nie znajdują odzwierciedlenia w znanych dotąd aranżacjach. Umywalki mogą być zarówno niskie i ledwie widoczne, jak i sięgać do samej podłogi, onieśmielając swoim gabarytem. Przy tym wszystkim kluczem do designu okazuje się dbałość o szczegóły. Wszystkie produkty serii są dość odważne w formie, ale jednocześnie koją łagodnymi krawędziami i ogólnym, przyjemnym dla oczu designem.


Sposób na łazienkę XXI wieku?

Sama ceramika to jednak nie wszystko – aby zyskać wyjątkowy charakter łazienki, potrzebne Ci będą także niebanalne dodatki. W przypadku umywalek postaw na… równie kolorową armaturę. We współczesnych trendach coraz częściej królują baterie w innych odcieniach niż te metaliczne, i to właśnie one dopełnią oryginalny wygląd ceramiki Roca.

 

łazienka w jasnych barwach

 

Do bidetów i misek WC możesz natomiast dobrać pasujące deski i pokrywy. Wraz z nimi zadbasz o styl, ale też o higienę w domowej łazience. 
Kolorowe rozwiązania na dobre zadomowiły się w przestrzeniach sanitarnych. Oferta ceramiki sanitarnej i armatury, ale również kafelków czy akcesoriów łazienkowych stała się tak zróżnicowana, że bez trudu można zrealizować nawet najbardziej wymyślne koncepcje aranżacyjne.
 

Polecane produkty