Z pewnością zauważyłeś, że to właśnie płytki stanowią tło dla całej aranżacji łazienki i kuchni. Warto poświęcić więcej czasu i uwagi dokonując wyboru płytek ceramicznych. Szukając ciekawych modeli utrzymanych w nowoczesnej stylistyce, możesz zajrzeć do asortymentu Elements. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Drewno czy nie drewno?

Zastosowanie drewna w łazience wciąż budzi Twoje wątpliwości, choć zachwycają Cię nowoczesne aranżacje z tym właśnie materiałem? Możesz zdecydować się na kompromis między estetyką a funkcjonalnością, sięgając po ceramiczne płytki drewnopodobne. Ich wygląd do złudzenia przypomina bowiem naturalne drewno – wszystko za sprawą zróżnicowanej kolorystyki przedstawiającej usłojenie drewna oraz lekkiej faktury, która nadaje powierzchni przyjemną strukturę.

Decydując się na takie rozwiązanie, nie musisz martwić się pielęgnacją czy działaniem wilgoci – płytki wystarczy przemyć wodą z detergentem, by zachowały swój blask i elegancką prezencję.

woodling-aranzacja
Szukając płytek drewnopodobnych, zajrzyj do oferty Elements. Twoje zainteresowanie powinna wzbudzić chociażby kolekcja Legno Vintage od Ceramiche Daytona. Znajdziesz w niej 5 odcieni – od zimnych szarości po ciepły orzech – oraz płytki z dekorami w postaci nadruków stylizowanych na wypalone oznaczenia na drewnianych skrzynkach.

lengo-vintage-aranzacja2

Powiew industrialnego chłodu

Nowoczesności nie można też odmówić betonowym płytkom, które królują w łazienkowych trendach już od pewnego czasu – i nic nie wskazuje na to, by miały je opuścić. Choć cechują się dość chłodną, na wskroś minimalistyczną prezencją, doskonale sprawdzają się we wnętrzach loftowych i stylizowanych na industrialne. Co więcej, chłód betonu wcale nie musi definiować całego pomieszczenia. Wystarczy kilka dodatków, takich jak puszysty dywanik czy błyszczące dekoracje, by nadać łazience ciepły, przytulny charakter.

flavour-aranzacja1
Które płytki o wyglądzie betonu możemy Ci polecić? Betonowa podłoga będzie się prezentować najlepiej, jeśli sięgniesz po elementy w większym formacie i kwadratowym kształcie – takie jak te z kolekcji Metro Mat czy Beton Soft. Na korzyść obu przemawia to, że są to płytki rektyfikowane, co ułatwia uzyskanie perfekcyjnie gładkiej i równej powierzchni. Możesz też zastosować przy nich minimalną fugę, dzięki czemu uzyskasz efekt higienicznej i bez spoinowej powierzchni.

flavour-aranzacja3
Na uwagę zasługuje również płytka ścienna Acanthus – minimalistyczna, prostokątna propozycja o chłodnym, melanżowym odcieniu. Ciekawą wariacją na jej temat jest model Acanthus grey decor zdobiony geometrycznym wzorem.

Ekspert radzi!
Czym właściwie jest rektyfikacja płytek ceramicznych? To ważny element procesu produkcyjnego, polegający na uszlachetnieniu płytek ceramicznych po wypaleniu. Przycięcie brzegów płytki powoduje że uzyskuje ona jeden kształt i format a krawędzie gładką powierzchnię pod kątem 90˚. Dzięki temu możesz spokojnie kłaść je precyzyjnie z minimalną fugą 1,5 - 2 mm.

mars_grey-aranzacja

Dekory w wersji total look

Dekory to coś, po co sięga się zazwyczaj w jednym celu: aby nieco urozmaicić fragment ściany utrzymany w jednolitej stylistyce. W nowoczesnych łazienkach wykorzystuje się je w wariancie total look, czyli na powierzchni całej ściany. Czy to aby dobry pomysł? Oczywiście! Wystarczy tylko pozostawić resztę ścian w neutralnym odcieniu lub strukturze, a całość naprawdę Cię zaskoczy!
Czy w asortymencie Elements znajdziesz ciekawe dekory ścienne? Zobacz płytki z kolekcji Old & New – utrzymane w ciepłych barwach ziemi i wykończone geometrycznymi wzorami. Nie sposób też przejść obojętnie obok kolekcji płytek ściennych Woodlink. Co je wyróżnia? Przede wszystkim to, że łączą w sobie dwa współczesne trendy: rys drewna i dekor.

old&new-aranzacjaAcanthus-grey
Co do samych wzorów, przypominają te znajdujące się na płytkach portugalskich. Zamiast położyć na ścianie jeden rodzaj, zestaw ze sobą kilka różnych motywów, a zyskasz jeszcze ciekawszy efekt końcowy!

Polecane produkty