Naturalne materiały stosowane do wykończenia wnętrz są szlachetne, wytrzymałe, ale niestety, także drogie. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zastępuje kamień okładzinami kamieniopodobnymi, których montaż jest znacznie łatwiejszy, a koszt mniejszy.

Skąd tak ogromne zainteresowanie płytkami imitującymi kamień naturalny? Producenci z pewnością zauważyli, że na przestrzeni lat, inwestorom kamień bardzo mocno przypadł do gustu, ale jego wysoka cena nie zawsze pozwala włączyć go w aranżację wnętrz. Naturalny kamień pięknie akcentuje wnętrza łazienkowe, blaty, ściany we wnętrzach i na elewacji budynku. We współczesnych projektach można go jednak zastąpić tańszym odpowiednikiem.

 

duzy przestronny salon

 

To ważne, ponieważ nawet przy realizacjach niskobudżetowych, nie musimy rezygnować z marzeń o kamiennej okładzinie.

Uwaga! Jeśli szukasz pomysłu na oryginalne zaakcentowanie ściany w salonie to możesz zdecydować się połączenie kamienia oraz delikatnego oświetlenia górnego lub zamontowanego po bocznych stronach telewizora (jeśli będzie on przymocowany do ściany). W ten sposób bardzo łatwo nadasz wnętrzu nowoczesnego sznytu.

 

Materiały kamieniopodobne – co możemy wybrać?

Spośród całej gamy produktów do wykańczania wnętrz możemy zastosować następujące rodzaje okładzin:

  • płytki kamieniopodobne na bazie gipsu przeznaczone wyłącznie do wnętrz,
  • płytki kamieniopodobne na bazie cementu, malowane, do położenia na elewacjach i we wnętrzach,
  • płytki kamieniopodobne na bazie cementu, które są barwione w masie, do układania na zewnątrz i do wnętrz,
  • płytkach ceramiczne w rozmiarze XXL, gresowe, odwzorowujące kamień naturalny. Wytwarzane z zastosowaniem digital print co pozwala na uzyskanie efektu identycznego z naturalnym. Format pozwala na zastosowanie płytki ceramicznej jako tła na całej powierzchni. Do tego, wyroby ceramiczne są higieniczne i łatwe w pielęgnacji.

 

jasne plytki kamioniopodobne w salonie

 

Płytki te układa się szybko, a przez to, że nie ważą tyle co kamień, nie obciążają ściany budynku. Można je wkomponować praktycznie w każdą aranżację. O czym należy pamiętać przy montażu płytek kamieniopodobnych? Odpowiednie osadzenie płytek na podłożu ma istotne znaczenie dla ich późniejszego wyglądu oraz wytrzymałości. Nie powinno się pozostawiać pomiędzy nimi żadnych szczelin, do których mogłyby się dostać np. kurz.

Współczesne płytki mogą imitować właściwie każdy rodzaj kamienia. Stąd tak spore zainteresowanie płytkami, które do złudzenia przypominają marmur czy granit. Taka okładzina za każdym razem będzie podnosiła walory estetyczne wnętrza.

 

plytki kamieniopodobne w salonie

W jakich wnętrzach sprawdzą się płytki kamieniopodobne?

Jeśli projektujesz wnętrze, w którym zależy Ci na zachowaniu harmonii oraz w którym kluczową rolę odgrywają naturalne materiały to płytki kamieniopodobne mogą być jednym z najbardziej preferowanych okładzin do ułożenia na ścianach lub podłodze.
Płytki te bardzo dobrze łączą się bowiem zarówno z drewnem, jak i ze szkłem – transparentnym czy matowym. Poprzez nawiązanie do naturalności sprawiają, że bardzo dobrze odnajdą się zarówno we wnętrzu urządzonym w stylu skandynawskim, nowoczesnym, jak i industrialnym.

 

salon urzadzony w jasnych kolorach

 

Płytkami kamieniopodobnymi dobrze jest akcentować jedną ze ścian centralnie usytuowanych do wejścia. Rodzaj tej okładziny ma bowiem dość wyrazistą i ciężką formę, by przełożyć go na wszystkie powierzchnie ścienne. Szukasz oryginalnego pomysłu na wykończenie ścian we wnętrzach? Okładzina kamieniopodobna pomoże Ci z przeciętnego pomieszczenia, stworzyć salon nowoczesny i piękny zarazem.

Polecane produkty