Na co dzień stykamy się z wieloma obrazami. Porozumiewamy się za ich pomocą; mówią do nas infografiki, emotikony i zdjęcia z portali społecznościowych. Chcemy żyć coraz piękniej, a w projektach naszych wnętrz, architekci wykorzystują różne źródła światła, dźwięku, a nawet kształty i zapachy!

 

Przestrzeń i kolor

Otoczenie, w którym na co dzień funkcjonujemy wpływa na nasz nastrój i stopień rozluźnienia. Świadomy dobór przedmiotów, mebli i innych składowych wystroju, pozwala nam wykreować unikatową przestrzeń. Każdy element pomaga uzyskać upragniony efekt, nawet zwykły grzejnik może stać się elementem aranżacji i stanowić dla niej ważny element.

 

Po co nam grzejnik dekoracyjny?

 

Designerskie czy standardowe - jakie grzejniki wybrać?

Standardowe płytowe grzejniki w kolorze białym wykonane są ze stali. Montujemy je w kuchni, sypialni, korytarzu i salonie. Nowoczesne wnętrza są jednak bezkompromisowe - nie ma tu miejsca na ordynarne w swej estetyce płyty. Coraz chętniej sięgamy po proste, płaskie modele, które wyróżniają się ciekawym designem. 

 

grzejnik dekoracyjny

 

Podstawowa różnica między grzejnikami dekoracyjnymi a standardowymi polega na tym, że ich wykończenie pozwala na dopełnienie stylu aranżacyjnego danego pomieszczenia. 

Nie przywiązując większej uwagi do aranżacji wnętrza, możemy być w 100 % pewni, że prędzej czy później pojawią się takie problemy i pytania, jak.:

 • W jaki sposób ukryć grzejnik?
 • Jak poradzić sobie z nieodpowiednią liczbą grzejników?
 • Grzejnik jest zamontowany daleko od miejsca ucieczki ciepła i niewystarczająco ociepla daną przestrzeń, 
 • Kształt grzejnika łazienkowego nie pozwala na wykorzystanie go jako suszarki na ręczniki lub niewielkie elementy odzieży.

 

Jak dobrać grzejniki dekoracyjne do pomieszczenia?

 • Grzejnik a styl aranżacji pomieszczenia

Czym powinniśmy kierować się w doborze nowego grzejnika? Przede wszystkim warto zdecydować, w jakim stylu aranżacyjnym ma zostać wykreowane dane pomieszczenie.

 

Grzejnik w klasycznej bieli będzie współgrał ze stylem:

 • Skandynawskim (jasne drewno, biel, proste formy mebli), 
 • Rustykalnym (kamień, wiklina, ceramika, drewno),
 • Hampton (marynistyczne dodatki, błękity, beże, szkło). 
 • Francuskim (duże przestrzenie, dominacja jednej barwy w różnych odcieniach, pastele, meble wykonane z lekkiego drewna).

 

Białe grzejniki wpasują się wszędzie tam, gdzie ich wygląd ma nie rzucać się w oczy. Ponadto biel jest typowym kolorem klasycznych grzejników łazienkowych.

 

Czerwony, czarny lub ciemnoszary grzejnik w postaci płaskiej bryły pasuje do stylu:

 • Loftowego (surowe materiały, np.: beton, industrialne dodatki, duże pomieszczenia),
 • Nowoczesnego (biel, czerń, czerwień, butelkowa zieleń, minimalizm, proste formy),
 • Eklektycznego (pozorny chaos, łączenie nowości ze starociami, miks kolorów),
 • Retro (meble i lampy vintage, sprzęt AGD w starym stylu).

Tego typu grzejniki znajdziemy w surowych łazienkach, a także tych, których ściany malowane są na ciemne odcienie kolorów podstawowych. 

 

grzejnik dekoracyjny

 

Grzejnik dekoracyjny - kiedy warto w niego inwestować?

Grzejnik dekoracyjny jest zdecydowanie wydajniejszy niż standardowy, bo jego działanie opiera się na nowych technologiach. Chodzi tu przede wszystkim o dużą wydajność cieplną; dzięki niemu w oka mgnieniu ogrzejemy daną przestrzeń. Ponadto możemy efektywnie zarządzać ciepłem w pomieszczeniu przez grzałki elektryczne lub głowice termostatyczne. 

Nie we wszystkich pomieszczeniach naszego lokum możliwy jest montaż grzejnika pod oknem - a więc w miejscu, z którego ulatuje najwięcej ciepła. Brak okna to czynnik, który często wpływa na decyzję o nabyciu grzejników dekoracyjnych. W przeciwieństwie do klasycznych, grzejnikowych płyt - takie kaloryfery mogą być na widoku, bo mają ciekawy design, przykuwają uwagę. 

Polecane produkty