Przez dekady o grzejnikach myślało się jako o czysto pragmatycznym wyposażeniu mieszkania. Często próbowano je maskować, by łatwiej skomponować je z wystrojem otoczenia. Marka Zehnder postawiła jednak na inne rozwiązanie – stworzyła grzejniki, które nie tylko dają ciepło, ale też sprawdzają się jako stylowy dodatek do wnętrz.


Nowa rola grzejników w mieszkaniu


Współczesne technologie odmieniły sposób wykańczania mieszkań. Teraz każdy z elementów wyposażenia odgrywa już podwójną rolę – tę, do której został stworzony, ale również funkcję dekoracji otoczenia. Mogłoby się wydawać, że w przypadku grzejników trudno będzie osiągnąć podobny efekt. Okazało się jednak, że najlepsze rozwiązania są zawsze najprostsze, co w pełnej krasie udowodniła marka Zehnder.

 

stylowy grzejnik do sypialni

 

Grzejniki Zehnder nie mają żadnych dekorów, elementów mających je wyróżnić wśród innych produktów czy ozdobników. Opierają się na prostych kształtach, pełnej funkcjonalności, ale też szerokiej gamie kolorystycznej, w jakiej dostępne są wykończenia kaloryferów. Sprawdź więc, jakie możliwości zyskasz z grzejnikami Zehnder.


Zehnder Subway – ciekawe zastosowanie grzejnika


Grzejnik Subway został stworzony w duchu minimalizmu. Model ten składa się z ramki i przecinających ją, poprzecznych przęseł, rozmieszczonych jednak w sporej odległości od siebie. Taka konstrukcja pozwala na swobodne wykorzystywanie kaloryfera w roli funkcjonalnego wieszaka na ręczniki. Co więcej, przestrzenie pomiędzy rurkami umożliwiają także bezproblemowe czyszczenie grzejnika z kurzu i innych zabrudzeń – to doskonały przykład designu stworzonego w zgodzie z pragmatyczną myślą łazienkową.

 

łazienka z oryginalnym grzejnikiem

 

Przyjrzymy się jednak zaletom wizualnym grzejnika. Nieskomplikowana konstrukcja sprawia, że jest on uniwersalny w odbiorze – elegancki i łatwo dopasowujący się do otoczenia, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych: od bogatej palety bieli, szarości i czerni, przez intensywne czerwienie, żółcie i błękity, aż po barwy natury czy metaliczne wykończenia. Spośród nich warto wyróżnić wersję INOX, dzięki której możesz bez trudu wkomponować grzejnik m.in. w przestrzeń kuchenną. 
Ciekawe jest jeszcze jedno zastosowanie grzejnika Subway. Można go bowiem zamontować w standardowy sposób na ścianie lub też wykorzystać go w roli ścianki działowej, np. do oddzielenia poszczególnych stref łazienki. Pozwalają na to specjalne uchwyty montażowe.


Zehnder Charleston – klasyka, która nie wychodzi z mody


Kolejną propozycją marki Zehnder jest absolutna klasyka gatunku. Model Charleston ma już bowiem ponad 90-letnią tradycję i od wielu dekad jest uwielbiany i chętnie stosowany podczas aranżowania domowych przestrzeni. 
Stalowy grzejnik żeberkowy wygląda elegancko i bardzo prosto. Przypomina kaloryfery, które przed laty królowały we wszystkich wnętrzach mieszkalnych i użytkowych. Jest to jednak zupełnie nowa jakość w zakresie myślenia o technologiach grzewczych – pomimo klasycznej budowy z pewnością jest to jeden z najbardziej elastycznych sposobów wykończenia pomieszczeń. Z czego to wnika?

 

żeberkowy grzejnik w nowoczesnym stylu

 

Zehnder Charleston, podobnie jak model Subway, dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej i rozmiarowej. To jednak nie koniec jego możliwości. Na szczególną uwagę zasługują modele łukowe, kątowe czy wolnostojące na dekoracyjnych nóżkach, za sprawą których możesz bez trudu wykończyć każde miejsce, mając na uwadze najlepsze zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Co więcej, modele grzejnika Charleston przeznaczone do montażu ściennego można zawiesić w dowolnej orientacji – pionowej lub poziomej – co również zwiększa swobodę podczas aranżowania wnętrz.
Spośród licznych wariantów kolorystycznych olbrzymią popularnością cieszy się dość industrialny, surowy model. Wykończenie Technolite to po prostu warstwa solidnego, bezbarwnego lakieru położonego prosto na stalową konstrukcję grzejnika – taki design sprawdzi się w nowoczesnych, loftowych wnętrzach, ale i w wystrojach budowanych na klasycznych podstawach wnętrzarskiego designu.