Decyzja zapadła – w swojej łazience planujesz zamontować prysznic zamiast wanny. O tym, jaki model wybrać, czy zamontować kabinę na płytkach, czy z brodzikiem – podpowiemy w tym artykule. Zobacz, jakie masz możliwości i na co zwrócić uwagę!

Prysznic to idealne rozwiązanie do łazienki, w której dostępny metraż uniemożliwia zamontowanie wanny. To także coraz powszechniejszy element wyposażenia łazienek nowoczesnych – gdzie system Walk-In zachwyca swoim lekkim wykonaniem.
Chcesz zamontować prysznic? Przeczytaj nasz przewodnik o projektowaniu łazienki z kabiną prysznicową.

Krok pierwszy – kabina a miejsce w łazience

Dobór odpowiedniego modelu prysznica, poprzedź analizą miejsca, w którym będzie zamontowana. Jeśli dostępna jest tylko przestrzeń w narożniku – wybierz model narożny, jeśli nie ogranicza Cię miejsce – możesz pokusić się o większą kabinę prostokątną. Pamiętaj, że komfort kąpieli w kabinie prysznicowej, zależy również od jej wymiarów. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem w tym zakresie, będzie kabina o wymiarach 90 x 90 cm. Zobacz nasze najwygodniejsze modele.

kabina prysznicowa

Planując miejsce montażu kabiny zwróć również uwagę na to, ile przestrzeni pozostanie po zamontowaniu kompletu. Od tego zależy rodzaj dobieranych skrzydeł. Masz do dyspozycji skrzydło otwierane do przodu lub rozsuwane. Każdy z tych wariantów ma swoje wady i zalety. Ale o tym, w dalszej części artykułu.

Kabina – jakie warianty do wyboru?

Kabinę prysznicową możesz dobrać bezpośrednio z brodzikiem – pamiętaj, aby wówczas dobrze sprawdzić czy do siebie pasują. Brodzik może być płytki lub głęboki, od Twoich preferencji zależy, który z nich spełni Twoje oczekiwania.

Jeśli preferujesz minimalistyczne rozwiązania aranżacyjne, wybierz kabinę bez brodzika – zamontujesz ją bezpośrednio na płytkach, w miejscu z wyznaczonym spadem. Taka kabina może mieć zamykane drzwi lub mieć formę otwartą – takie są właśnie kabiny Walk-In.

kabina walk-in

W kabinach bez brodzika, zamiast syfonu montuje się odpływy w podłodze. Taki zestaw prezentuje się nadzwyczaj elegancko.

Plusy i minusy kabiny z brodzikiem lub bez? Prysznic z brodzikiem wymaga dokładniejszego czyszczenia. Mamy tu więcej drobnych elementów, do których trzeba dotrzeć szmatką. Kabiny bez brodzika, najczęściej wykonane z hartowanego szkła przeźroczystego, czyści się szybko, a ułatwia to często także zastosowana powłoka.
Pamiętajmy jednak, że podczas otwierania kabin, w których zamontowane są drzwi uchylne, woda może ociekać na podłogę w łazience.

Jaki brodzik wybrać?

Do kabiny z brodzikiem konieczny będzie jego wybór. Zawsze dopasowujemy go kształtem do korpusu, ale również zwracamy uwagę na potrzeby, jakie wynikają z codziennych czynności wykonywanych w łazience. Jeśli w domu są małe dzieci – to wybierając brodzik głęboki uzyskamy miejsce do wykonywania prania ręcznego.
Koszt zakupu brodzika zależy od materiału, z jakiego jest wykonany. Można wybrać brodzik akrylowy, ceramiczny, konglomerat lub stalowy. Ten ostatni – stalowy jest wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia.

kabina z płytkim brodzikiem

Aby komfort korzystania z prysznica był wysoki – dobierz akcesoria

Nie ma nic przyjemniejszego niż kąpiel w strugach deszczu. Dlatego, do swojego idealnego zestawu prysznicowego warto dobrać wygodną, ale i wytrzymałą słuchawkę, deszczownicę lub… specjalny natrysk lub hydromasaż. Kabiny z hydromasażem uprzyjemnią codzienną kąpiel, a przede wszystkim rozluźnią, zrelaksują ciało po stresującym dniu. Na taki zakup może sobie pozwolić coraz więcej klientów, ponieważ dostępność tego produktu w niższych cenach jest naprawdę szeroka.

kabina

W dalszym ciągu zastanawiasz się, jaką kabinę wybrać? Przejrzyj całą ofertę dostępnych modeli albo przyjdź do jednego z naszych salonów. Pomożemy Ci wybrać model idealny do Twojego wnętrza.

Polecane produkty