Marka Tece odgrywa bardzo ważną rolę w branży sanitarnej – oferuje produkty odpowiedzialne nie tylko za estetykę wnętrz, ale przede wszystkim za funkcjonalny przepływ wody. Dlatego też na targach ISH we Frankfurcie mogliśmy poznać przyciski WC i odpływy liniowe, które zachwycały nie tylko pięknym designem, ale także solidnym wykonaniem. Co zaprezentowali?

Design w funkcjonalnym wydaniu od TECE

Dyrektor Handlowy firmy TECE Krzysztof Kaczmarek opowiedział na targach ISH we Frankfurcie o widocznym rozwoju marki w kierunku produktów designerskich. Prace nad kolorami, kształtami i materiałami zostały zintensyfikowane, czego dowodem były najnowsze przyciski do toalet oraz odwodnienia liniowe do łazienek z serii TECEdrainprofile, które zyskały nową gamę kolorystyczną oraz niebanalne powłoki.

tece1

Decyzja o produkcji elementów w innych niż dotychczas odcieniach i wykończeniach wynikła z naturalnego zapotrzebowania rynku – trendy w zakresie armatury łazienkowej poszybowały właśnie w tę stronę, zatem i marka TECE dostosowała się do potrzeb klientów. Przyciski WC oraz odwodnienia liniowe stanowią bowiem naturalne uzupełnienie baterii i najlepiej prezentują się, gdy współgrają ze sobą stylistycznie.

Innowacja w służbie zdrowia – spłuczka TECE

Firma TECE nie ogranicza się jednak do tworzenia trwałych i pięknych elementów wykończeniowych, ale i odpowiada na bardzo podstawowe potrzeby ludzi. Z taką myślą wyprodukowała spłuczki z rozwiązaniem automatycznego przepłukiwania instalacji wody sanitarnej. Ta innowacja służyć ma przede wszystkim zabezpieczeniu użytkowników przed bakteriami legionella, które w ostatnich latach stały się dość poważnym problemem w Europie. Na razie jeszcze nie wiadomo, czy produkt wejdzie na rynek Polski, ponieważ bakteria występuje głównie w innych częściach kontynentu.

tece2

CZY WIESZ, ŻE...
Legionella jest jedyną bakterią przenoszoną drogą wodną, która powoduje zachorowania płuc, a nie żołądka. Skutkiem kontaktu z bakterią może być choroba legionistów objawiająca się zapaleniem płuc bądź też podobna do grypy gorączka Pontiac. Bakterie są groźne dla człowieka gdy występują w dużej koncentracji.

Segment publiczny – wytrzymałe przyciski do WC

Kolejnym przedstawionym przed markę TECE produktem są przyciski do toalet przeznaczone głównie do lokali użyteczności publicznej. W związku z tym postawiono przede wszystkim na doskonałą wytrzymałość tych elementów, by służyły one w nienaganny sposób w miejscach o sporym natężeniu ruchu. Jednak nie zrezygnowano przy tym z atrakcyjnego wyglądu akcesoriów, o czym opowiadał Krzysztof Kaczmarek:

Kolejną nowością, o której chciałbym powiedzieć, jest gama przycisków dedykowanych do segmentu tzw. Public.Co prawda wygląd i design tego rozwiązania o nazwie TECEsolid, która świadczy o solidnym produkcie, sprawia wrażenie również bardzo estetycznego, więc myślę że będzie to zastosowane również w ujęciu prywatnym, a nie tylko segmencie publicznym.

tece3

Kiedy można spodziewać się nowych produktów TECE na rynku Polskim? Na targach ISH nie została podana oficjalna data, ale Dyrektor Handlowy TECE zapewnił, że będą się one pojawiały sukcesywnie, a o wszystkich nowościach na bieżąco poinformują branżę w Polsce.

Zobacz naszą relację ze stoiska TECE na Targach ISH 2019 we Frankfurcie: https://youtu.be/2TvftkAdWA4