Czy wiesz, za jakie opcje w zestawach prysznicowych płacisz i jak rysuje się podstawowy podział ich funkcjonalności? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Podstawowym założeniem każdego zestawu prysznicowego jest sprawne działanie. Ważne dla użytkowników jest to, aby woda wypływała ze słuchawki, opcjonalnie także z deszczownicy, wciąż z tym samym natężeniem. Kolejne elementy nie powinny też zanadto zachodzić kamieniem, a utrzymanie zestawu w czystości nie może zajmować zbyt wiele czasu. Rączka słuchawki powinna być tak wyprofilowana, by utrzymanie jej w dłoni nie sprawiało większych kłopotów.

O takich cechach zestawów prysznicowych klienci wspominają najczęściej. Warto jednak pamiętać, że współczesny asortyment łazienkowy może wyróżniać się wyjątkowo ciekawą funkcjonalnością, oferować nietypowe rozwiązania oraz różnić się ceną. Bo im więcej udogodnień i ukrytych technologii ma zestaw prysznicowy, tym wyższa jest jego wartość.

 

 

Praktyczny minimalizm i oszczędność z Grohtherm 1000 Performance

Doskonały zestaw do łazienki urządzonej nowocześnie i w dobie panującego minimalizmu. Elementami składowymi będą tutaj: bateria termostatyczna 1/2" (34 776 000) i zestaw prysznicowy z drążkiem 900 mm. Udostępniono tu opcję z możliwością ustawienia 2 strumieni wody. W zestawie znajduje się także ogranicznik przepływu strumienia GROHE EcoJoy 5.7 l/min.

Solidny zestaw w pięknym odcieniu chromu, wytrzymały i elegancki.

 

Grohtherm 1000 Performance Bateria prysznicowa z termostatem, DN 15 z zestawem prysznicowym

 

Tempesta 210 – praktyczny zestaw z deszczownicą

To z pewnością system natryskowy, w którym już na pierwszy rzut oka wysuwają się elegancja i wysoka funkcjonalność. W skład zestawu wchodzą: jednouchwytowa bateria prysznicowa, deszczownica o średnicy 210 mm, prysznic ręczny z 2 rodzajami strumieni oraz wąż prysznicowy z systemem TwistFree, który zapobiega skręcaniu się przewodu.

Obsługa dźwigni jest lekka i płynna, wszystko za sprawą zastosowania ceramicznej głowicy GROHE SilkMove, znajdującej się wewnątrz baterii. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybsze jest także ustawienie pożądanych parametrów wody. Innowacyjny system GROHE DreamSpray dba natomiast o jednostajny i równy przepływ wody trafiającej do każdej z dysz.

Dobra wiadomość dla ceniących nienaganne wykonanie. Końcówki dyszy wykonano ze specjalnego silikonu SpeedClean, który umożliwia łatwe pozbycie się osadów wapiennych. Wystarczy przetrzeć je po kąpieli ściereczką, by drożność przez cały czas była na takim samym poziomie.

 

Tempesta Cosmopolitan System 210 System prysznicowy z jednouchwytową baterią ścienną

 

Aż 3 strefy strumienia i większa deszczownica w zestawie Euphoria 260

Jeśli marzysz o zestawie prysznicowym, który umożliwi Ci kąpiel niczym w strugach deszczu, to trafiłeś w dziesiątkę. Na środku deszczownicy wchodzącej w skład zestawu Euphoria 260 zamontowano innowacyjne pokrętło służące do zmiany strumienia, dzięki któremu możesz poczuć najpierw delikatną rosę i pojedyncze krople deszczu, a następnie intensywnie masujące i mocniejsze uderzenia wypływającej wody.

Dla większej wygody, 260 mm deszczownicę umieszczono na obracanym ramieniu, a jeśli nie chcesz moczyć włosów, możesz użyć poręcznej słuchawki na nieskręcającym się wężu. Nie brakuje tutaj jednak również nowych technologii, w tym DreamSpray, dzięki której woda jest doprowadzana pod równym ciśnieniem do każdej dyszy. Wszystko to sprawia, że na ciele czujesz delikatnie wibrujący i kojący masaż wody.

Dla lepszej i dłuższej eksploatacji dyszy końcówki wykonano z silikonu SpeedClean. Aby zachować jego czystość, wystarczy przetrzeć go ręką i usunąć osadzający się kamień.

Wisienką na torcie są aż 3 opcje ustawienia strumienia wypływającej wody: delikatny Rain, subtelny SmartRain i skoncentrowany Jet.

Wysoki komfort kąpieli łączy się tutaj z oszczędnością, którą zapewnia technologia GROHE EcoJoy. Zużycie całkowite wody w obydwu natryskach wynosi tu zaledwie 9,5 l/min, i to przy zachowaniu znakomitej wydajności.

Cały zestaw jest pokryty srebrzystym chromem GROHE StarLight, co sprawia, że z pewnością zatracisz się w tej nowoczesnej elegancji.

 

Euphoria System 310 System prysznicowy z termostatem do montażu ściennego

 

Euphoria 310 Smartcontrol – wybierz preferowany strumień wody i przełączaj się dowolnie pomiędzy słuchawką a deszczownicą

Jeśli od elementów systemów łazienkowych oczekujesz najlepszego wykonania, ale przede wszystkim stawiasz na dodatkowe funkcjonalności, to z pewnością zainteresuje Cię model Euphoria 310 Smartcontrol. Co jest tutaj niezwykłe? Bateria jest wyposażona w 3 przyciski + pokrętło służące do regulacji temperatury; przyciski odpowiadają za obsługę poszczególnych wyjść wody: 2 strumieni deszczownicy i słuchawki prysznicowej; można przy ich pomocy włączać/wyłączać przepływ, oraz dostosowywać ciśnienie. Ma to 2 podstawowe korzyści: można korzystać z nawet 3 wyjść wody jednocześnie, bo nie trzeba np. wyłączać strumienia deszczownicy chcąc skorzystać ze słuchawki. Drugą korzyścią jest możliwość zapamiętywania ustawień kąpieli – przyciski działają na zasadzie wciśnij/przekręć, więc przy ponownym, uruchomieniu, ciśnienie wody będzie dokładnie takie, jakie było podczas poprzedniego korzystania z baterii.

Ramię prysznica ma 450 mm i jest regulowane. Z białej tarczy deszczownicy możesz ustawić strumienie GROHE PureRain i Jet, które dopasują się do Twoich wymagań. Piękny design wykończenia w linii GROHE StarLight to ucieleśnienie elegancji i praktycznej nowoczesności. Tak wykonana powłoka na elementach zestawu jest wyjątkowo łatwa do utrzymania w czystości.

Z zestawu prysznicowego spokojnie mogą korzystać dzieci, nie ma bowiem możliwości oparzenia się przez gorące powierzchnie (technologia GROHE CoolTouch).

To, co zainteresuje oszczędnych: w zestawie zaprojektowano regulację przepływu wody od trybu oszczędnego EcoJoy do pełnego Full Flow.

Znajdziesz tu oczywiście także funkcję Twistfree, zapobiegającą skręcaniu się węża prysznicowego, czy SpeedClean, a więc system ułatwiający usuwanie kamienia osadzającego się na tarczy natrysku.

 

Zestaw natryskowy Euphoria

 

Grotherm 310 Cube – ukryta technologia, która zaskakuje!

Jeśli oczekujesz wyjątkowo solidnych urządzeń, to spodoba Ci się ten zestaw z podtynkową baterią termostatyczną. Składa się z ułatwiającej relaks deszczownicy, prysznica ręcznego, uchwytu na słuchawkę, baterii termostatycznej oraz ściennego kolanka przyłączeniowego i elementu podtynkowego do kompleksowego montażu.

Uwagę zwraca tutaj kwadratowa końcówka deszczownicy, która nadaje całemu zestawowi zdecydowaną formę. Komplet ma także bardzo nowoczesny i jednocześnie elegancki kolor chromu, który wpasuje się w różnorodną stylistykę. Aby czyszczenie baterii nie sprawiało kłopotów, zastosowano powłokę SpeedClean, która zapobiega osadzaniu się kamienia, a ewentualny brud wystarczy przetrzeć palcem.

 

Grohtherm Smartcontrol Cube

 

Warto wspomnieć, że dzięki zastosowaniu technologii DreamSpray każda dysza wyprowadza wodę pod tym samym ciśnieniem. A w takich warunkach kąpiel jest dużo przyjemniejsza.

Polecane produkty