W nowoczesnych łazienkach stawia się na równi na efektowną aranżację otoczenia oraz jego funkcjonalność. Producenci ceramiki sanitarnej doskonale o tym wiedzą, dlatego coraz częściej oferują deski sedesowe z funkcją podmywania. Którym modelom warto się przyjrzeć?

Deska sedesowa z funkcją podmywania w nowoczesnej łazience


Możliwość zachowania doskonałej higieny niezależnie od pory dnia od dawna jest doceniana przez użytkowników łazienek. Najlepszym dowodem na to jest spora popularność bidetów, dzięki którym można się łatwo i szybko odświeżyć. Jednak stanowi on dodatkowy element wyposażenia łazienki, na który nie zawsze jest miejsce w niewielkich pomieszczeniach.

 

nowoczesna deska myjąca


Producenci wyposażenia łazienkowego wychodzą naprzeciw posiadaczom małych wnętrz, oferując nowoczesne deski podmywające – tego typu produkty pozwalają połączyć w jednym urządzaniu funkcje tradycyjnego sedesu i bidetu. Rozwiązanie to jest wysoce praktyczne, a zatem sprawdzi się także w większych przestrzeniach łazienkowych.
Toalety myjące nie odbiegają znacznie wyglądem od zwykłych sedesów, dzięki czemu nie zaburzają aranżacji pomieszczenia, a nawet doskonale wpisują się w obowiązujące trendy, gdzie modny design sprzętów idzie w parze z ich wielofunkcyjnością.


Toaleta myjąca – dlaczego warto?


Jeśli cenisz maksymalną wygodę i wysoką higienę, toaleta z funkcją podmywania jest dla Ciebie. Dzięki wykorzystaniu bieżącej wody po każdorazowym skorzystaniu z toalety zyskujesz poczucie świeżości i czystości, jakiego nie zapewnia suchy papier toaletowy. Wiodące produkty tego typu oferują także znacznie więcej, zapewniając Ci pełen komfort.

 

deska toaletowa z funkcją podmywania

 

Na zastosowanie toalety myjącej w domowej łazience warto zdecydować się, jeśli:

  • zależy Ci na higienicznej czystości – deska z funkcją podmywania wodą zapewnia dokładne mycie;
  • chcesz zapewnić komfort wszystkim domownikom – mycie delikatnym strumieniem wody sprawia, że z deski mogą korzystać także dzieci, osoby starsze czy kobiety w ciąży; deski są także podgrzewane;
  • oczekujesz możliwości ustawienia odpowiadającego Ci strumienia oraz temperatury wody;
  • zależy Ci na desce wolnoopadającej, która nie powoduje hałasu podczas zamykania;
  • cenisz pełen komfort – deska może być sterowana pilotem, podnosić się i opadać automatycznie;
  • zależy Ci na bezpieczeństwie i wygodzie – zapewnia je podświetlenie muszli, które ułatwi Ci poruszanie się po łazience w nocy.


Geberit, Grohe, Duravit, Laufen i Roca, czyli oferta desek z funkcją podmywania


Wśród wiodących producentów oferujących deski z funkcją podmywania znajdują się Duravit, Geberit, Grohe, Laufen oraz Roca. Poznajmy oferowane przez nie modele:
    • Marka Duravit oferuje deski myjące z serii Sensowash – pośród nich znajdziesz modele Slim Me, Durastyle E oraz Slim Durastyle. Wszystkie cechują się nowoczesnym designem oraz bardzo cienką budową, dzięki czemu bardzo przypominają tradycyjne deski toaletowe. Dodatkowo oferują ciekawe funkcje, jak oświetlenie nocne, automatyczne zamykanie czy też kilka trybów mycia. Do desek myjących Duravit dołączane są piloty ułatwiające obsługę tych wyjątkowych urządzeń.
    • Marka Geberit poszła o krok dalej, ponieważ oferuje nie tylko same deski podmywające, ale i kompletne elementy wyposażenia, jak toaleta myjąca Sela. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz dobierać osobno deski i miski WC. Deski myjące z kolekcji AquaClean możesz z kolei nabyć zarówno w komplecie z ceramiką, jak i osobno – w zależności od Twoich potrzeb.

deska myjąca do nowoczesnej toalety


    • Toalety myjące to również działka marki Grohe. Nowoczesny i minimalistyczny model Sensia Arena WC wyróżnia się pełnią funkcjonalności, dzięki takim opcjom, jak czujnik na podczerwień, usuwanie zapachów czy osuszanie ciepłym powietrzem z regulacją temperatury, a całość zyskuje na atrakcyjności dzięki możliwości sterowania możliwościami urządzenia z poziomu aplikacji na smartfony iOS.
    • Kolejnym producentem idącym z duchem czasu jest Laufen, który także oferuje toaletę myjącą Riva. Docenisz zarówno jej minimalistyczny design, jak i funkcję automatycznego czyszczenia i odkamieniania. Dzięki temu masz pewność, że w Twojej toalecie zawsze panuje higieniczna czystość.
    • Warto zwrócić także uwagę na produkty marki Roca – wśród nich znajdziesz zarówno deski Multiclean, jak i toalety myjące Inspira In-Wash. Urządzenia o prostym designie i optymalnej funkcjonalności zaskoczą Cię m.in. podgrzewanymi deskami czy czujnikiem obecności użytkownika.
Jak widać opcji wyboru w zakresie toalet i desek myjących jest mnóstwo, a znaczące zwiększenie codziennego komfortu korzystania z łazienek jest łatwe. Warto skorzystać także z promocji w salonach Elements – kupując wybrane urządzenia myjące marek Geberit, Duravi, Laufen i Grohe, do końca 2020 roku możesz skorzystać z możliwości darmowego montażu produktów.

 

Polecane produkty