W polskich łazienkach popularne stały się bidety. Powszechnie szukamy higienicznych rozwiązań i sięgamy do propozycji, które są w stanie podnieść nasz komfort korzystania z toalety. Coraz częściej jednak stykamy się z problemem braku miejsca... Wannę zastępujemy prysznicem, szukamy pomysłów na umieszczenie pralki... Niestety, nie zawsze w łazience jest miejsce na bidet. Dziś stawiamy kolejny krok w dyskusji o nowościach w aranżowaniu toalet - przedstawiamy Wam... deski sedesowe z funkcją podmywania. Zaciekawieni? Zapraszamy do lektury.

Jak to działa?

Połączenie w jednym urządzeniu sedesu i bidetu pojawiło się w ofercie znanych producentów ceramiki łazienkowej stosunkowo niedawno. Tego rodzaju rozwiązanie oferują swoim klientom między innymi Geberit, Duravit czy Roca. Ta pierwsza firma pokazuje w przygotowanym przez siebie filmie zasadę działania jej produktów z serii AquaClean:

 

Zalety misek i desek myjących

Dbanie o higienę za pomocą wody sięga tysięcy lat, a pierwszy fabryczny papier toaletowy powstał w 1857 r. Woda jest najbardziej naturalnym sposobem dbania o czystość – jest delikatna, nie pozostawia śladów, a mycie jest dokładniejsze od czyszczenia na sucho. Wyższy poziom higieny to jednocześnie lepszy stan naszego zdrowia. Mycie po każdym skorzystaniu z toalety jest skutecznym sposobem walki z hemoroidami. Korzystanie z myjących desek toaletowych nie ma też negatywnego wpływu na środowisko. Fakt, że zużycie wody wzrasta, jednak oszczędzamy energię zużywaną na produkcję, magazynowanie i transport papieru toaletowego.

 

aquaclean

 

Wady?

Wiele osób obawia się czy deski myjące „przyjmą się” powszechnie. Obawa ta wynika z przekonania, że nawyki i przyzwyczajenia bardzo trudno jest zmienić. Kultura ulega jednak ciągłym przemianom, a najnowsze badania wskazują, że wiele osób nie czuje się czysto po użyciu papieru toaletowego. Woda daje komfort. Zadbajmy nie tylko o czystość w toaletach i łazienkach, ale pomyślmy o własnej higienie.

 

Przegląd rynku

Myjąca deska sedesowa „SensoWash” znajdująca się w ofercie Duravit łączy nowoczesny design z komfortem mycia. Choćby dzięki... podgrzewanemu siedzisku! Funkcje związane z myciem (podmywanie, suszenie powietrzem) kontroluje się za pomocą intuicyjnego pilota.

 

pilot sterujący deskę myjącą

 

Podgrzewanie siedziska i różne poziomy natężenia strumienia wody to rozwiązania łączące ofertę kilku producentów. Na przykład po zdecydowaniu się na deskę Multiclin oferowaną przez firmę Roca możemy wybrać jeden z 3 poziomów temperatury wody, 5 poziomów strumienia, 3 poziomy temperatury powietrza i 3 poziomy temperatury deski.

 

aquaclean

 

Aranżacje proponowane przez wspomniane na początku urządzenia firmy Geberit AquaClean pokazują, że nowość w łazience doskonale komponuje się z innymi elementami wyposażenia. Design toalet z funkcją podmywania nawiązuje do najnowszych trendów aranżacji wnętrz. O tym, że podobne produkty zyskują na zainteresowaniu świadczy chociażby fakt, że w projekty i tworzenie form tych urządzeń angażują się znani designerzy – w przypadku desek SensoWash firmy Duravit jest to Philippe Starck, a w przypadku Geberita Matteo Thun, który w modelu Sela - misce wiszącej z deską – połączył prosty, elegancki i ponadczasowy styl z funkcją podniesienia komfortu korzystania z toalety.

 

Toaleta z funkcją podmywania

 

Zainteresowani?

Niewątpliwie zaciekawienie i chęć zgłębienia wiedzy związanej z tymi produktami i urządzeniami wzrasta. Nasza świadomość, jeśli idzie o higienę i komfort także. Doceniamy każdy metr kwadratowy nowo kupowanego mieszkania oraz robimy przegląd tego co na rynku, modernizując nasze cztery kąty. Chcemy, byście byli na bieżąco z nowinkami technicznymi i trendami. Być może pomysł dużo bardziej funkcjonalnej deski sedesowej i połączenia dwóch urządzeń w jednym spodoba się Wam na tyle, że okaże się wart zakupu. Już dziś chcemy razem z Wami współtworzyć i podnosić współczesny standard dobrego samopoczucia! Chcesz zobaczyć, wypróbować, przetestować? Salony ELEMENTS dają taką możliwość!

Polecane produkty