Łazienka jest pomieszczeniem, w którym kolor pojawia się niezwykle rzadko. A gdy już do niej zawita - częściej w formie dyskretnego detalu, wzoru lub minimalistycznego dodatku. Tymczasem to pomieszczenie jest stworzone do gry z kolorem! W 2017 roku akcenty barwne wyjdą z cienia i znajdą swoje miejsce na większych, bardziej wyrazistych przestrzeniach. Wszystko po to, by przebywanie w łazience stało się estetyczną przyjemnością, a ona sama mogła pretendować do miana jednego z najbardziej stylowych pomieszczeń w domu!

Najpierw odcień…

Gra barwą otwiera przed nami nieskończone możliwości, jednak cały sekret tkwi na takim jej dobraniu, aby to, co miało być akcentem, nie przytłoczyło pomieszczenia, a jedynie wydobyło z niego to, co najlepsze, a przy okazji podkreśliło indywidualizm jego właściciela. Innymi słowy – dobranie odpowiedniej palety nie jest proste, ale finalny efekt sprawia, że jest to gra warta świeczki.

Kolorowe akcenty nadadzą każdej łazience niepowtarzalnego charakteru. Dodatkowo, efekt ten można jeszcze wzmocnić dzięki zestawieniu wybranej barwy ze śnieżną, alpejską bielą. Połączenie to jest z jednej strony niebanalne, zaskakujące i nowoczesne, a z drugiej - dzięki zastosowaniu klasycznych kolorów – eleganckie, subtelne i uniwersalne.

Trendy kolorystyczne na rok 2017, opublikowane przez Instytut Pantone, zakładają dominację barw stonowanych i przygaszonych, dlatego przy doborze palety kolorów do łazienki, warto rozważyć ten kierunek. Takie kolory są nie tylko modne, ale i wprost stworzone do stylowej aranżacji niewielkich powierzchni – dzięki swojej delikatności nie przytłoczą wnętrza i nie pomniejszą go optycznie. Wśród najciekawszych i najpiękniejszych inspiracji nieodmiennie poczesne miejsce zajmuje Paryż i przepiękna paleta jego zmieniających się kolorów – od przygaszonego błękitu nieba nad Wieżą Eiffela i Luwrem po eleganckie stylizacje Paryżanek zakochanych w czerni.

 

umywalki artis

 

…potem kształt!

Tak jak jedna jaskółka wiosny nie czyni, tak sam kolor, bez odpowiedniej oprawy, nie zagwarantuje nam pożądanego efektu. Przy wyborze wyposażenia łazienki warto także zwrócić uwagę na jego kształt. Jest to szczególnie istotne w przypadku umywalek stojących na blacie, ponieważ ten rodzaj zabudowy jest doskonałym sposobem na wyrażenie własnego stylu. Już sam dobór odpowiedniego blatu to nie lada wyzwanie! A gdy dodamy do tego jeszcze formę i bryłę ceramiki…

Na szczęście, seria ARTIS upraszcza takie dylematy! Dzięki czterem kształtom, które pięknie prezentują się w każdym zestawieniu kolorystycznym, umywalki ARTIS Villeroy&Boch są wyborem uniwersalnym. Klasyczne, kwadratowe i prostokątne, doskonale dopasują się do chłodniejszego, bardziej minimalistycznego i surowego wnętrza, zaś zaokrąglone linie owalu i koła dodadzą łazience nieco kobiecego, subtelnie buduarowego charakteru.

Rok 2017 w świecie trendów wnętrzarskich sprzyja zabawom z kolorem i formą. Warto skorzystać z tej „wolności” i sprawić, by w nowym sezonie nasza łazienka zalśniła pełnym blaskiem, godnym światowej stolicy mody!

   

villeroy boch artis

 

villeroy boch artis

 

villeroy boch artis

 

villeroy boch artis

 

villeroy boch artis

 

Polecane produkty