W dużych łazienkach wanna jest obowiązkowym wyposażeniem wnętrza. Dzięki niej każdy z domowników ma szansę na pełnię relaksu po ciężkim dniu przy jednoczesnej pielęgnacji ciała. Jaką wannę wybrać, by jednocześnie stała się ona centrum designerskiej strony Twojej łazienki?


Pokochaj codzienne kąpiele


Marka Ideal Standard stworzyła kolekcję ATELIER z myślą o połączeniu pragmatycznego podejścia do wyposażania łazienki z marzeniem o luksusie i wyjątkowo wykończonym wnętrzu, które stanie się domowym SPA, kojącym tak ciało, jak umysł. Nad całością projektu czuwało więc renomowane studio projektowe Palomba Serafini Asociati, aby zaproponować Ci to, co najlepsze dla wszystkich Twoich zmysłów.
Kolekcja obejmuje wanny, które zaskakują. Choć ich wolnostojąca konstrukcja jest wyraźnym nawiązaniem do klasycznych łazienek ze starodawnych willi i pałacyków, ich design jest ewidentnie inspirowany współczesnymi trendami. Co możesz zyskać z takim połączeniem?


Wanna CONCA – luksus, na jaki zasługujesz


Najprostszym modelem wanny w kolekcji ATELIER jest z pewnością wanna CONCA. Jej surowy, geometryczny kształt pięknie współgra z białym wykończeniem, sprawiając, że całość prezentuje się minimalistycznie, ale przyciągająco. Doskonała symetria daje poczucie solidności i stabilności, a wykonanie z ciepłego materiału pozwala w pełni cieszyć się komfortem kąpieli.

 

elegancka i wygodna wanna

 

O wygodę dbają również wymiary wanny – 180 x 80 to standardowa wielkość wyposażenia tego typu, a zatem wanna CONCA znajdzie zastosowanie nawet w niedużych łazienkach i salonach kąpielowych. Zakosztuj nieskrępowanego relaksu już teraz!


Swoboda aranżacyjna z wanną DEA


Nieco bardziej zaskakującą propozycją okaże się wanna DEA. Choć jej kształt jest lżejszy w odbiorze od wanny CONCA, zdaje się ona wyraźniej nawiązywać do nowoczesnego wzornictwa. Model ten rozszerza się ku górze oraz cechuje go łagodność linii. Dostępnych jest jednak tyle wariantów tego produktu, że spośród nich każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

 

nowoczesny design wanny

 

Należy zacząć od tego, że wanna dostępna jest w białym lub czarnym kolorze – właśnie taki wybór otwiera przed Tobą zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. Dodatkowo wykończenie wanny może być matowe lub połyskujące. Zadowoli Cię również to, że model ten możesz wybrać spośród trzech rozmiarów – do małej łazienki najlepsza będzie wanna 170 x 75 cm, w większych natomiast z powodzeniem możesz wybrać wariant 180 x 80 lub 190 x 90 cm.


Stylowy minimalizm – wanna TONIC II


Wanny z serii TONIC II dostępne są w wariantach przyściennych do zabudowy oraz w wersji wolnostojącej. Dają Ci więc możliwość wyboru, która okaże się zbawienna przy urządzaniu łazienki o niestandardowym kształcie lub takiej, do której wersja wolnostojąca zwyczajnie mogłaby się nie zmieścić.
Jednak to właśnie model wolnostojący skupia na sobie uwagę projektantów i architektów wnętrz. Jego klasę i elegancję podkreślają połyskujące lub matowe wykończenie w bieli lub czerni oraz swoboda, z jaką prostokątna, lecz dość lekka w odbiorze wanna wpisuje się w wystrój otoczenia. Model ten dostępny jest w wymiarze 180 x 80 cm – już na pierwszy rzut oka widać, że kąpiel w tej wannie łączy się z wypoczynkiem i odprężeniem, które należą Ci się po ciężkim dniu.


Wanna AROUND – na pograniczu klasyki i nowoczesności


Ostatnim modelem z kolekcji ATELIER jest wanna AROUND, która jest chyba najbardziej zaskakująca z wymienionych. Zawdzięcza się to jej fantazyjnemu, pozbawionemu symetrii kształtowi, który przekłada się nie tylko na design całości, ale również na komfort zażywanych kąpieli.

 

ekskluzywny salon kąpielowy

 

Falowane brzegi wanny są bowiem z jednej strony podwyższone, tak by możliwe było wygodne oparcie się podczas moczenia się w gorącej wodzie i pianie. Ciekawa forma wanny sprawia też, że efektownie prezentuje się ona umieszczona w centralnym miejscu pomieszczenia. Model ten dostępny jest w rozmiarze 180 x 85 cm oraz w wykończeniu czarnym i białym – w połysku i macie. Teraz tworzenie nawet najbardziej niezwykłych przestrzeni łazienkowych stanie się bardzo proste!