Gres z efektem betonu i drewna w aranżacji małej łazienki

Social:

Pora rozstać się z przekonaniami, które do tej pory kierowały nas w wyborze konkretnych elementów aranżacji łazienki. Czy modny gres imitujący drewno lub beton to rozwiązanie dedykowane wyłącznie do dużych, przestronnych łazienek? Nic bardziej mylnego. I mamy na to aż dwa dowody!

Obalamy aranżacyjne mity – pora urządzić łazienkę tak, jak lubisz

Jeśli chodzi o aranżację łazienek, z jednej strony mamy dziś dostęp do szerokiego spektrum różnego rodzaju rozwiązań, z drugiej – spotykamy się bezustannie z wieloma mitami dotyczącymi tego, jak z powodzeniem stosować je we wnętrzach. Co wypada w małym pomieszczeniu, a co dedykowane jest wyłącznie do dużych? Jakie kolory i materiały będą odpowiednie? Który ze stylów pasuje do jakiego metrażu? Cóż, pora zapomnieć o najpopularniejszych wskazówkach z poradników i urządzić wnętrze… po swojemu. Poniżej znajdziesz przykład na to, że czasem mniej oczywiste wybory też mogą okazać się trafione!

 

Mała funkcjonalna łazienka

 

Mała łazienka z motywem betonu i drewna 

Takie materiały, jak marmur i lastryko, cegła, drewno z wyrazistym rysunkiem słojów czy beton, są idealne do dużych powierzchni – to oczywiste. Ale czy to oznacza, że stosowanie ich w mniejszych pomieszczeniach to błąd? Absolutnie nie, wystarczy tylko zadbać o odpowiednie proporcje. Gres imitujący betonową wylewkę czy drewniane deski możesz “pogodzić” z bielą i lustrzanymi powierzchniami, żeby niewielki metraż nie wydał się nimi przytłoczony.

 

Mała łazienka w naturalnych odcieniach betonu i drewna

 

Pomysł studia Strzelecka Design – gres w roli głównej

Najlepszy przykład takiego potraktowania “betonowego” i “drewnianego” gresu prezentuje w swojej aranżacji studio projektowe Strzelecka Design. W dwóch różnych odsłonach tego samego wnętrza jego projektanci zastosowali motyw surowych materiałów na ścianach i podłodze, jednocześnie unikając efektu zamykania przestrzeni w pudełku. Dzięki sporej ilości bieli i płytkom o większym formacie, beton i drewno nie stanowią żadnego aranżacyjnego zagrożenia. Zainspiruj się tym pomysłem i stwórz stylowe wnętrze bez względu na jego powierzchnię.

 

Aranżacja łazienki z wykorzystaniem gresu

 
 

Projekt: Studio Strzelecka Design

Zainspirowałeś się? Zapytaj o produkty poprzez formularz na dole strony lub w najbliższym Salonie ELEMENTS.

Producenci

Polecane produkty

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.