Industrialna łazienka w dwóch wariantach – zainspiruj się!

Social:

Styl industrial wcale się nie starzeje i wszystko wskazuje na to, że nieprędko będzie zapomniany. Korzystaj z tego trendu, bo inspirowana nowojorskimi loftami estetyka dodaje każdemu wnętrzu klasy, ale też charakteru. Jak zaaranżować łazienkę w duchu industrial? Zobacz dwa sposoby przygotowane przez studio projektowe Strzelecka Design.

Styl industrialny w aranżacji łazienki  – trend, który nie ma sobie równych

Niewiele jest wnętrzarskich stylów, które cieszą się taką popularnością, jak industrial. Estetyka ta narodziła się w połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych, kiedy opuszczone, pofabryczne tereny pomysłowi artyści i architekci zaczęli zmieniać na tętniące życiem ośrodki kultury, pracownie i prywatne mieszkania. Styl industrialny jest dziś szalenie popularny nie tylko w kontekście nowoczesnych salonów, ale też łazienek. Chociaż charakterystyczne dla niego są: minimalistyczna prostota, oszczędność formy, a także wszechobecna surowość, potrafi mieć naprawdę przytulne oblicze. Przykład? Dwie odsłony projektu wnętrza łazienki, przygotowane przez studio Strzelecka Design.

 

Industrialna biało czarna łazienka z elementami drewna


 
Czerń, biel i drewno, czyli klasyka gatunku

W pierwszej odsłonie swojej aranżacji, studio projektowe Strzelecka Design proponuje klasyczną wersję industrialnej łazienki. Nieodzowna czerń i biel przełamane zostaje tu ciepłem gresu, do złudzenia imitującego prawdziwe drewno. Kabina prysznicowa z metalu i szkła, grzejnik jak dzieło sztuki nowoczesnej i oświetlenie rodem ze studia fotograficznego tworzą niesamowity efekt.

 

Nowoczesna industrialna łazienka w stonowanych kolorach


 
Minimalizm z kroplą koloru, czyli industrial w nowej wersji

W drugiej wersji aranżacji niby nic się nie zmienia, a jednak całość wywołuje zupełnie inne wrażenie. Powód? Nie tylko odwrócono nieco proporcje zastosowanych barw, ale też dodano kolorystyczny akcent w postaci zielonej umywalki. Dodatkowo geometryczne lustro zmieniono na takie o okrągłej, miękkiej formie. Te drobne zmiany to najlepszy przykład nie tylko na to, że industrialny styl może mieć niejedno wcielenie, ale też… że diabeł tkwi w szczegółach!

 

Industrialna łazienka z kolorowym akcentem


 

Projekt: Studio Strzelecka Design

Zainspirowałeś się? Zapytaj o produkty poprzez formularz na dole strony lub w najbliższym Salonie ELEMENTS.

Producenci

Polecane produkty

Podtynkowa bateria Essence
Podtynkowa bateria Essence
BATERIE NATRYSKOWE
Grohe

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.