Magazyn Top Trendy 2020 - najlepsze produkty w świetnych cenach   Zobacz

Łazienka Black&White – jasna i ciemna strona mocy

Social:

Jak w życiu, tak i w urządzaniu łazienki – kontrasty są potrzebne, by ostateczny efekt miał charakter i nieco pazura. Jednak warto zachować przy tym umiar, aby ciemne dodatki nie przytłoczyły jasnej, higienicznej strony łazienki. Jak to zrobić? Podpowiada projekt pracowni strzelecka design!

 

łazienka black & white

 

Stylowa łazienka na poddaszu – jasna strefa umywalkowa


Nowoczesna łazienka nie musi hołdować odważnym rozwiązaniom i ciężkim kolorom – równie dobrze zaprezentuje się ta, w której wykorzystane zostaną proste rozwiązania. Płytki podłogowe imitujące drewno to ciepły, naturalny akcent w przestrzeni, której całą resztę zawłaszczają jasne kolory i ciemne dodatki. W strefie umywalkowej postawiono na białe szafki i duże lustra, które jednak zyskują bardziej zdecydowany charakter dzięki czarnym uchwytom i lampkom – nad lustrami i na suficie.

 

łazienka black & white

 

Wanna czy prysznic?


Pomieszczenie na poddaszu wykorzystaliśmy w maksymalny sposób – przy ścianie kolankowej umieściliśmy wolnostojącą wannę, dzięki której można pozwolić sobie na chwilę zapomnienia pod kołderką z gęstej piany. Ma ona całkowicie higieniczny charakter za sprawą dominującej w otoczeniu bieli – jednak czarna rączka prysznicowa sprawia, że całość staje się nieoczywista, a jednak całkowicie spójna.

 

łazienka black & white

 

Z kolei prysznic utrzymaliśmy w całkowicie minimalistycznym stylu – szerokie szklane drzwi są ledwie widoczne, a ściany i posadzka wyłożone takimi samymi płytkami, co reszta otoczenia sprawiają, że otoczenie jest kompletne i spójne. Po wyjściu spod prysznica zaskoczy nas czarna ściana, na której zamontowany jest grzejnik dekoracyjny – wprowadzająca zupełnie nowe emocje w odbiorze przestrzeni.

 

łazienka black & white

 

Dominująca czerń poza strefami pielęgnacyjnymi
Mogłoby się zdawać, że czerń stanowi tylko niewielki dodatek do łazienki Black&White, zastosowaliśmy ją jednak po prostu w bardzo nietypowy sposób. Użycie jej na ścianach, na których nie znalazła się żadna ze stref pielęgnacyjnych miało swój cel – dzięki temu mógł zostać zachowany higieniczny charakter ceramiki sanitarnej, a uwaga użytkowników łazienki jest skupiana na praktycznej stronie tego pomieszczenia. 

 

łazienka black & white

 

Całościowo takie zestawienie czerni i bieli prezentuje się bardzo nowocześnie i pasuje do stylowych łazienek – swoje robią też drewniane dodatki wprowadzające przytulną atmosferę do tej swoistej walki dobra ze złem.

Projekt: strzelecka design
 

Producenci

Polecane produkty

System natryskowy Up Velvet Black
System natryskowy Up Velvet Black
SYSTEMY NATRYSKOWE
Nobili
Miska WC wisząca Tonic II Aquablade
Miska WC wisząca Tonic II Aquablade
MISKI WC
Ideal Standard
Wisząca szafka podumywalkowa Tesi
Wisząca szafka podumywalkowa Tesi
SZAFKI PODUMYWALKOWE
Ideal Standard
Wisząca szafka podumywalkowa L-Cube
Wisząca szafka podumywalkowa L-Cube
SZAFKI PODUMYWALKOWE
Duravit

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.

Skontaktuj się

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez GRUPĘ HBH (dalej nazywaną współadministratorami) w celu nawiązania kontaktu w sprawie obsługi zapytania ofertowego oraz przesyłania treści marketingowych (abyśmy mogli, w przypadku braku urządzenia, o które Państwo pytają wysłać informację o innym urządzeniu posiadającym takie same lub bardzo podobne parametry) na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.
Informujemy, że: (rozwiń)
 1. Współadministratorami Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu są Spółki należące do Grupy HBH
 2. Adres do kontaktu - HBH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. ul Wichrowa 28, 60-449 Poznań.
  Dane kontaktowe inspektora ochrony danych:
  telefon +48 61 849 8306,
  e-mail: ochrona.danych@grupa-hbh.pl
 3. Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail spod adresu, którego zgoda dotyczy, na adres z którego skontaktował się nasz pracownik
 4. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.
 5. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres ochrona.danych@grupa-hbh.pl.
 6. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Podstawą prawną przetwarzania jest wykonanie umowy i podjęcie działań przed jej zawarciem. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.