Magazyn Top Trendy 2020 - najlepsze produkty w świetnych cenach   Zobacz

Łazienka z czarną kabiną – przytulna i nowoczesna

Social:

Dodatek czerni w wielu sytuacjach pozwoli na odmienienie wizerunku wnętrza łazienki. Dzięki niemu otoczenie zyskuje na nowoczesności, ale może również nieco stracić na przytulności. Dlatego warto wprowadzić ciemne kolory w umiarkowanej ilości, np. w postaci czarnej kabiny prysznicowej – dzięki projektowi pracowni architektonicznej strzelecka design, dokładnie wiemy, jak to zrobić.

 

Łazienka z czarną kabiną – przytulna i nowoczesna

 

Strefa kąpielowa – szybki prysznic czy długi relaks?

Idealna łazienka to taka, w której wstawiona jest zarówno wanna do długich, wygodnych kąpieli, jak i kabina prysznicowa do szybkiego umycia się o poranku. W roli tej drugiej występuje kabina Novellini o bardzo oryginalnym wyglądzie. Stylizowana jest na okno ze szprosami, które utrzymane są w czarnym kolorze. Jednocześnie jednak zapewnia całemu otoczeniu lekkość – wykorzystaliśmy tu jedynie jedną ściankę, by stworzyć wygodną w użytku kabinę walk-in. Z kolei wanna to klasyczny, prostokątny model – obudowa wykończona wielkoformatowymi płytkami ściennymi pięknie nawiązuje do loftowych, nowoczesnych stylizajcji.

 

Łazienka z czarną kabiną – przytulna i nowoczesna

 

Czarne, szare i drewniane wykończenia

Aby czerń kabiny nie przytłoczyła strefy kąpielowej, ściany utrzymane są w jasnych odcieniach szarości, zaś na posadzkach znalazła się okładzina w kolorze drewna. Takie zestawienie trzyma w ryzach zarówno ciepło naturalnych rozwiązań, jak i surowość dekoracji przypominających beton. Całość jest jednak odpowiednio zrównoważona, a przez to przytulna w odbiorze.

Sporą rolę w tym projekcie odgrywa również biel, choć stosowana jest bardzo oszczędnie – głównie występuje na ściankach ceramiki sanitarnej, ale postawiliśmy także na drzwi w tym kolorze, by rozjaśniły przestrzeń łazienkową.

 

Łazienka z czarną kabiną – przytulna i nowoczesna

 

Korespondująca czerń w strefach umywalkowej i toaletowej

Czarne profile kabiny Novellini korelują z kilkoma dodatkami w pozostałych częściach łazienki. Nad umywalkę wybraliśmy oświetlenie w czarnej, bardzo nowoczesnej lampie, zaś strefa toaletowa łączy się z ciemnymi dodatkami i przyciskiem spłukującym.

 

Łazienka z czarną kabiną – przytulna i nowoczesna

 

Warto wyróżnić także czarną półkę na ręczniki i akcesoria oraz… czarną ramę dużego okna. Dzięki niemu do wnętrza wpada dużo światła, ale zachowany jest także spójny charakter wystroju otoczenia.

 

Projekt: Strzelecka Design
 

Producenci

Polecane produkty

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez GRUPĘ HBH (dalej nazywaną współadministratorami) w celu nawiązania kontaktu w sprawie obsługi zapytania ofertowego oraz przesyłania treści marketingowych (abyśmy mogli, w przypadku braku urządzenia, o które Państwo pytają wysłać informację o innym urządzeniu posiadającym takie same lub bardzo podobne parametry) na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.
Informujemy, że: (rozwiń)
 1. Współadministratorami Państwa danych osobowych podanych w powyższym formularzu są Spółki należące do Grupy HBH
 2. Adres do kontaktu - HBH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. ul Wichrowa 28, 60-449 Poznań.
  Dane kontaktowe inspektora ochrony danych:
  telefon +48 61 849 8306,
  e-mail: ochrona.danych@grupa-hbh.pl
 3. Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail spod adresu, którego zgoda dotyczy, na adres z którego skontaktował się nasz pracownik
 4. Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.
 5. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres ochrona.danych@grupa-hbh.pl.
 6. Państwa dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Podstawą prawną przetwarzania jest wykonanie umowy i podjęcie działań przed jej zawarciem. Pełne informacje o danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej polityce prywatności.