Mała łazienka w drewnie 

Social:

Czy niewielką łazienką można zaprojektować tak, by znalazło się w niej miejsce na umywalkę, toaletę oraz prysznic, a całość była maksymalnie wygodna w codziennym użytku? Okazuje się, że tak, a udowadnia to projekt ze studia strzelecka design, przedstawiający podłużną łazienkę w nowoczesnym stylu.

 

Mała łazienka w drewnie 

 

Nowoczesność nawiązująca do natury

Współczesne aranżacje łazienek coraz odważniej sięgają do drewnianych lub przypominających drewno materiałów. Nic nie prezentuje się bowiem tak elegancko, jak jasnobrązowe, naturalne powierzchnie o wyjątkowym rysunku. Wiedząc o tym, postanowiliśmy oprzeć na tej koncepcji całą aranżację małej łazienki, zaczynając od oryginalnej jak na pomieszczenie sanitarne posadzki. To właśnie z nią korespondują poszczególne elementy w każdej ze stref – drewniana szafka pod umywalką, drzwi znajdujące się vis a vis toalety oraz wnęka prysznicowa wyłożona dokładnie tym samym materiałem, co podłoga.

 

Mała łazienka w drewnie 

 

Szarość i czerń – efektowne uzupełnienie drewna

Odważniejsze, ciemniejsze barwy dodają łazience pazura – doskonale widać to na przykładzie strefy umywalkowej, w której szare kafelki są wyraźnie ciemniejsze od pozostałych oraz czarna płaszczyzna bezpośrednio nad zabudowaną miską WC, z którą koresponduje równie czarny przycisk spłukujący toalety. Wydawałoby się, że tak małe powierzchnie w zdecydowanych kolorach nie mogą zaważyć o ostatecznym odbiorze aranżacji, jednak w tak niewielkiej łazience mają kluczowe znaczenie. To właśnie dzięki nim drewniane wzory nabierają szlachetności i są odpowiednio wyeksponowane.

 

Mała łazienka w drewnie 


Wyjątkowa wygoda kąpieli w małej łazience

W małej łazience znalazło się sporo miejsca na strefę prysznicową. Dla jeszcze większej oszczędności miejsca, ale też ze względu na walory estetyczne, znalazła się tutaj kabina walk-in – pozbawiona brodzika jest efektowna i wygodna w użyciu, a za sprawą całkowicie przejrzystego szkła ścianek, stwarza wrażenie otwartej przestrzeni w łazience, co optycznie ją powiększa. Nietrudne okazało się więc zaaranżowanie podłużnego, niewielkiego pomieszczenia w piękny i doskonale funkcjonalny sposób.

 

Projekt: Strzelecka Design
 

Producenci

Polecane produkty

Lustro Olymp
Lustro Olymp
LUSTRA I INNE
Kraft

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.