Niezwykła odsłona marmuru

Social:

Czas na odwagę! Nieoczywiste wzory doskonale odnajdują się w nowoczesnych łazienkach, o czym doskonale wie biuro projektowe Silver Home. Jak wykorzystać marmur, aby cała aranżacja była elegancka, ale miała w sobie coś oryginalnego na miarę współczesnych stylizacji?

 

marmurowe płytki w łazience

 

Marmur, ale inaczej


Marmurowe powierzchnie kojarzą Ci się przede wszystkim z delikatną bielą przechodzącą w kremowe odcienie, poprzecinaną złotymi lub czarnymi żyłkami? Zapomnij o subtelności! Marmur w naturze przybiera różne barwy i fantazyjne wzory. Coraz częściej można to zaobserwować na wzorach ceramiki sanitarnej. W tym przypadku postawiono na miks bieli i czerni.

 

biało-czarna łazienka

 

Trudno jednoznacznie stwierdzić, który kolor dominuje na płytkach – obie barwy zajmują dużo miejsca i przeplatają się ze sobą w dość ostry, wyraźnie zarysowany sposób. Taki design sprawił, że konieczne okazało się stonowanie reszty wystroju łazienki – oczywiście tu także zastosowano proste czernie i biele, a wnętrze uzupełniono jedynie łagodnymi, drewnianymi wstawkami.


Kąpiel czy szybki prysznic? 


Jak się okazuje, piękny, oryginalny design doskonale sprawdza się w małej łazience. Jednak do osiągnięcia pełni sukcesu aranżacyjnego jest także dobranie odpowiedniego wyposażenia – w przypadku tak niewielkiej przestrzeni kluczowa okaże się jego funkcjonalna strona.

 

nowoczesna łazienka w czerni i bieli

 

Wanna z parawanem to najlepszy wybór do niewielkich łazienek – każdy z domowników może bowiem cieszyć się dokładnie taką formą kąpieli, jaką lubi najbardziej. W pomieszczeniu znalazło się także miejsce na podwieszaną miskę WC oraz nowoczesną umywalkę nablatową umieszczoną na białej szafce.


Ogromna rola luster


Jasne kolory doskonale powiększają optycznie niewielkie przestrzenie. Taką samą funkcję pełnią lustra, dlatego w tym projekcie zastosowano ich nieco więcej niż w standardowych łazienkach.

 

elegancka łazienka

 

Duże zwierciadła znalazły się nie tylko bezpośrednio nad umywalką, ale też zajmują sporą część prostopadłej ściany. Odbijające się w nich obrazy sprawiają, że łazienka staje się nieco bardziej otwarta i zdecydowanie mniej przytłaczająca.

Zainspirowałeś się? Zapytaj o produkty poprzez formularz na dole strony lub w najbliższym Salonie ELEMENTS.

Projekt: Silver Home
 

Producenci

Polecane produkty

Gres B&W_Marble
Gres B&W Marble
KAMIEŃ
Florim
Grzejnik łazienkowy VIPPO
Grzejnik łazienkowy VIPPO
GRZEJNIKI PIONOWE
Terma

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.