Toaleta w wersji mini – jak ją zaplanować?

Social:

Mała toaleta dla gości? A może dodatkowa łazienka dla domowników? Na taką przestrzeń nie potrzebujesz miejsca – wystarczy dosłownie miniaturowe pomieszczenie, nawet w niestandardowym kształcie. Jak je zagospodarować? Podpowiada biuro projektowe Format Design!


Pomysł na małą przestrzeń


W Twoim domu lub mieszkaniu znajduje się pomieszczenie, które jest wyjątkowo małe i ma podłużny kształt? A może zastanawiasz się, jak wygospodarować w przestrzeni domowej dodatkową toaletę? W obu przypadkach zadowoli Cię fakt, że nie sprawi Ci to trudności.


Nawet tak nietypowe wnętrze, jak to przedstawione na tym projekcie, można wykończyć tak, by było funkcjonalne i zapewniało Ci wysoki komfort użytkowy na co dzień. Zalety drugiej toalety będą natomiast istotne dla wszystkich domowników, a także sprawią, że odwiedzające Cię osoby nie będą musiały korzystać z głównej łazienki, która jest przestrzenią intymną i prywatną.

 

mała toaleta

 

Tylko niezbędne wyposażenie


W małej toalecie trzeba postawić na oszczędność w zakresie wyposażenia, ale warto też myśleć o sprytnym zagospodarowaniu przestrzeni. W tym przypadku wykorzystane zostały dwie krótsze ściany, z których jedna umieszczona jest pod skosem. Jednak i skos znajduje swoje zastosowanie.


Na tej ścianie zamontowana została miska WC i niezbędne akcesoria – przycisk spłukujący, uchwyt na papier i szczotka WC. Nad nimi zaś wkomponowana w ścianę została półka, na której można przechowywać papier lub inne drobiazgi. Naprzeciw znajduje się natomiast strefa umywalkowa – lustro, oświetlenie, niewielki blat i wieszak to wszystko, czego potrzebujesz w toalecie.

 

mała toaleta w nowoczesnym stylu

 

Design w zgodzie z trendami 


Choć skromna, mała toaleta może być urządzona z nowoczesnym sznytem. W tym przypadku sięgnięto po obecnie królujące trendy, w których intensywna, niebieska barwa zderza się z perfekcyjną bielą typową dla łazienek.


Taka aranżacja sprawdza się bardzo dobrze w pomieszczeniu, w którym nie ma okna. Jasne płytki dominują i powiększają przestrzeń, a niebieska góra uzupełnia aranżację, nadając jej oryginalniejszy i ciekawszy charakter. Wynikiem jest toaleta, w której przebywanie jest naprawdę przyjemne.

Zainspirowałeś się? Zapytaj o produkty poprzez formularz na dole strony lub w najbliższym Salonie ELEMENTS.

Projekt: Format Design
 

Producenci

Polecane produkty

Umywalka stawiana na blat Gap 60 x 37 cm
Umywalka nablatowa Gap 60x37 cm
UMYWALKI NABLATOWE
Roca
Uchwyt papieru bez przykrywki Round
Uchwyt papieru bez przykrywki Round
UCHWYTY NA PAPIER TOALETOWY
Emco
Wiszący zestaw ze szczotką WC Round
Wiszący zestaw ze szczotką WC Round
ZESTAWY SZCZOTKI WC
Emco
Płytka ściennna The Wall
Płytka ścienna The Wall
MONOKOLOR
Golden Tile
Wieszak na ręcznik pierścień Logo 2
Wieszak na ręcznik pierścień Logo 2
WIESZAKI NA RĘCZNIKI
Emco

Na stronie prezentujemy tylko wybrane modele z naszej szerokiej oferty produktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z Salonem Elements za pomocą poniższego formularza.