Bezpieczeństwo – w ostatnim czasie ten aspekt codziennego życia ma na uwadze każdy z nas. Szybko musieliśmy nabrać nowych nawyków związanych z utrzymaniem sanitarnego reżimu. Nowe zwyczaje powinno też odzwierciedlać wyposażenie wnętrz i przestrzeni publicznych.

Dlatego zachęcamy, abyście w łazienkach nabrali nawyku – bez dotyku! To, co jeszcze do niedawna postrzegane było jako luksus, dziś staje się normą. Systemy bezdotykowe w łazienkach pozwalają w prosty sposób zachować podwyższone standardy higieny, ponieważ nie wymagają ingerencji użytkownika. Brak dotyku to brak kontaktu z drobnoustrojami pozostawionymi przez innych w toalecie, a to z kolei najpewniejszy sposób, aby uniknąć zakażenia. Warto też pamiętać, że uruchamiane przez czujnik podczerwieni baterie czy spłuczki ograniczają zużycie wody. Nie dość, że higienicznie i z korzyścią dla zdrowia, to jeszcze w duchu eko!

 

geberit

 

Bez dotyku, bez bakterii, bez obaw

Wiele funkcjonalnych technologii bezdotykowych opracował Geberit, firma od blisko 150 lat związana z wodą. Jednym z najważniejszych osiągnięć tej szwajcarskiej marki są innowacyjne systemy sterowania elektronicznego do toalet, a wśród nich perła w koronie przycisków spłukujących – Sigma70 i Sigma80. Elegancka szklana powierzchnia przycisku kryje czujnik reagujący na ruch ręki i uruchamiający spłuczkę.

To proste rozwiązanie sprawdza się szczególnie w toaletach, z których korzysta wielu użytkowników. Wyeliminowanie konieczności dotykania powierzchni przycisku to mniejsze ryzyko kontaktu z pozostawionymi tam bakteriami, a co za tym idzie przeniesienia ich dalej. W podobny sposób zaprojektowano płytki ukrywające zawory radarowe do pisuarów, takie jak typ 01, 10, 30 i 50. Dzięki nim każda łazienka stanie się nie tylko znacznie bardziej higieniczna i bezpieczna, ale również ciekawsza dla oka. Ogromną zaletą elektronicznych systemów sterowania do WC i pisuarów Geberit jest ich spójność wzornicza. Uniwersalna, elegancka forma przycisków doskonale pasuje do nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych łazienek.

 

geberit

 

Bezdotykowe lanie wody

W ofercie Geberit znajdziemy także elektroniczne baterie umywalkowe Brenta i Piave. Obie serie dostępne są w wersji ściennej lub stojącej. Wystarczy umieścić dłonie pod wylewką, a woda sama zacznie płynąć. Przemyślany, modułowy system Geberit Piave i Brenta pozwolił wyeliminować problemy montażowe towarzyszące dotąd instalacji ściennych baterii umywalkowych. Prosta, ponadczasowa i elegancka forma baterii sprawia, że pasują one do umywalek w niemal każdym stylu. Bezprecedensowa sytuacja związana z pandemią koronawirusa wymusiła na nas wszystkich zmianę starych przyzwyczajeń i konieczność nabrania nowych nawyków.

 

geberit

 

Niektóre z nich, np. częste i dokładne mycie rąk oraz dbałość o higienę z pewnością zostaną z nami na dłużej. Warto „nabrać nawyku – bez dotyku”. Przyszłość łazienek należy do systemów bezdotykowych!

 

geberit

 

Polecane produkty