W nowoczesnej łazience znajdują się zautomatyzowane urządzenia wielofunkcyjne, które działają na podstawie nowych technologii. Codziennie wchodzą na rynek udoskonalone produkty, które mają na celu zredukować czas i koszty związane z eksploatacją mieszkania. Stworzone są także po to, by zachwycać designem i imponującymi zastosowaniami.

Sterowanie baterią prysznicową i oświetleniem przez aplikację to dzisiaj standard. Muzyka sącząca się z głośników umożliwiających bezprzewodową transmisję za pomocą Bluetooth, pomaga rozluźnić mięśnie i jest nieodłączną towarzyszką w kąpieli. Wysokość stelaża WC w pełni sterowalna i miska WC z funkcją bidetu nikogo już nie dziwią. Inteligentna łazienka ułatwi codzienne, rutynowe czynności każdemu, kto ma na nią fundusze.

 

grzejnik w łazience

 

A co z grzejnikiem w nowoczesnej łazience? Ten ważny element wyposażenia wnętrz nie kojarzy się z luksusem, a estetyka jego wykończenia była dotąd banalna, zachowawcza. Nawet w gustownie urządzonej łazience, grzejnik zazwyczaj odstawał od aranżacji, nie prezentując żadnego stylu. 

 

Wybór grzejnika do małej łazienki

W małych łazienkach świetnie sprawdzą się pionowe grzejniki drabinkowe, zwane potocznie - ręcznikowymi. Nie przytłaczają one pomieszczenia swoimi gabarytami i cechują się wielofunkcyjnością. Do wyboru mamy grzejnik w opcji klasycznej i dekoracyjnej.

 

grzejnik w łazience

 

Zanim dokonasz zakupu

Grzejnik w łazience powinien mieć odpowiednią moc - nie za dużą i nie za małą. Przy zbyt dużej temperaturze w łazience, mogą wystąpić problemy w funkcjonowaniu urządzeń, zwłaszcza tych elektronicznych. Przegrzanie pomieszczeń w okresie jesienno-zimowym ma znaczenie również dla naszego zdrowia; przyczynia się do spadku odporności. 

 

Na to, jaka moc grzewcza grzejnika będzie odpowiednia dla naszej łazienki, mają wpływ następujące czynniki: 

 • izolacja cieplna budynku,
 • wielkość i wysokość pomieszczenia,
 • jakiej temperatury w łazience oczekujemy,
 • czy ściana łazienki jest ścianą zewnętrzną budynku,
 • brak okna lub nieszczelne okno,
 • temperatura wody grzewczej

 

Warto wiedzieć!
Wykorzystując grzejnik jako suszarkę, warto zadbać o zamontowanie grzałki elektrycznej, która pozwala na regulację temperatury również poza okresem jesienno-zimowym.

 

Przy ogrzewaniu podłogowym w łazience, możemy zamontować grzejnik o słabszej mocy, niż moc grzejnika, który byłby głównym źródłem ciepła. Sprawne sterowanie ogrzewaniem podłogowym i grzejnikiem zapewni głowica termostatyczna. 

 

grzejnik w łazience

 

Gdzie zamontować grzejnik drabinkowy?

Najodpowiedniejszym miejscem dla grzejnika jest strefa w pobliżu okna. Jego brak sugeruje montaż grzejnika przy drzwiach wejściowych. Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej odległości od ścian i podłogi!

 

Błędy przy montażu grzejnika, które niełatwo naprawić

 • Umieszczenie grzejnika elektrycznego obok prysznica czy umywalki jest kiepskim pomysłem. Ze względów bezpieczeństwa najlepiej byłoby, gdyby znajdował się ponad pół metra dalej.
 • Nielogicznym jest zamontowanie grzejnika w bezpośredniej bliskości kratki wentylacyjnej, przez którą ucieka ciepło, 
 • Chromowany grzejnik niekiedy kusi ceną, ale moc grzewcza tanich, chromowanych grzejników jest relatywnie mała, w przeciwieństwie do grzejników lakierowanych i wyprodukowanych ze stali nierdzewnej.
 • Montaż grzejnika pod sufitem to totalna klęska; ciepło będzie rozchodziło się w przestrzeni nierównomiernie; ucieknie do góry.
 • Grzejnik przy lustrze to jeden z najgorszych pomysłów aranżacyjnych. Nowoczesny design uwzględnił jednak stworzenie funkcjonalnego grzejnika... z lustrem!

W nowoczesnej łazience grzejnik jest ważny nie tylko dlatego, że jest niezbędny - ma także wysoką wartość estetyczną; pełni funkcję dekoracyjną.

Polecane produkty