Surowy minimalizm, eleganckie stylizacje i stonowane barwy otoczenia. Tak można pokrótce opisać loftowe wnętrza łazienek, które zachwycają swoją wyjątkową formą. Jak zaaranżować łazienkę, by ze stylu industrialnego wydobyć wszystko to, co najlepsze? Czy postawienie na wyposażenie z kolekcji VIGOUR white to dobry wybór?


Loftowa łazienka – założenia stylu industrialnego


Zacznijmy od tego, skąd wziął się styl industrialny? Jego początków można doszukiwać się w recesji sprzed 70 lat w Stanach Zjednoczonych, kiedy to upadające fabryki, magazyny oraz inne zakłady pracy zwolniły sporo dużych hal i przestrzennych lokali. Te szybko zostały przejęte przez artystów, którzy docenili ich surowy charakter i szybko zaadaptowali go do stworzenia industrialnych stylizacji. Co zatem wyróżnia loftowe wnętrza?

 

loftowa łazienka

 

Taka aranżacja najlepiej zaprezentuje się w przestronnych łazienkach, choć odpowiednio skomponowana będzie też pasowała do mniejszych pomieszczeń. Tym, co odróżnia styl industrialny od innych nowoczesnych wystrojów, jest przede wszystkim surowość – celowo odsłonięte rury i przewody kablowe, goła cegła na ścianach, betonowe wylewki i uwidocznione belki sufitowe. Pamiętajmy jednak, że styl loftowy czerpie z wnętrz fabrycznych i halowych, dlatego typowe dla niego są również wysokie, niczym nie osłonięte okna dające dużo światła.


Dlaczego kolekcja VIGOUR white tak dobrze pasuje do loftowych stylizacji?


Wyposażenie loftowej łazienki musi pasować do surowego wystroju otoczenia – dobrze więc, by wyróżniał się minimalistyczną formą i prostą kolorystyką. Takie właśnie są produkty z kolekcji VIGOUR white, które doskonale wpisują się w industrialną konwencję wnętrz. Perfekcyjna biel jest tutaj zestawiana z ponadczasową barwą chromu, a łagodne, zaokrąglone formy dodają wyposażeniu łazienki lekkości, która tak pięknie uzupełni bardzo wyraziste, typowe dla loftowej scenerii rozwiązania. 

 

nowoczesna łazienka w stylu loftowym

 

Kreowanie wnętrz z kolekcją produktów VIGOUR white to zadanie bardzo proste. Do wyboru masz bowiem mnogość różnych rodzajów ceramiki sanitarnej oraz rozmaitych dodatków, dzięki czemu dobranie wyposażenia tak, by spełniał Twoje oczekiwania nie tylko pod kątem wizualnym, ale i praktycznym jest bardzo łatwe.


Skompletuj wyposażenie łazienkowe z VIGOUR white!


Zobacz zatem, co może Ci zaoferować kolekcja VIGOUR white i jak możesz wykorzystać składające się na nią produkty:

  •  Wyposażenie strefy toaletowej – miska WC o łagodnej formie, dopasowany do niej kształtem bidet oraz tworzący z nimi spójną całość pisuar. Taki zestaw to idealny wybór do obszernej, loftowej łazienki, w której znajdziesz miejsce na wszystkie udogodnienia. Do pisuaru i miski WC dobierz także wolnoopadające deski i pokrywy, z którymi łatwiej zadbasz o higienę łazienki i własny komfort.
  •  Umywalki – niezbędna ceramika łazienkowa, która zadowoli każdego. Dostępne są tu bowiem modele w najróżniejszych kształtach i rozmiarach, dzięki którym zaaranżujesz strefę umywalkową dokładnie tak, jak chcesz. Warto zwrócić uwagę na umywalki podwójne, które świetnie sprawdzają się w dużych łazienkach, ale i na pojedyncze modele zachwycające minimalistyczną formą.

 

industrialna łazienka

 

  • Czas na kąpiel – kolekcja VIGOUR white została stworzona, by zadbać o Twój komfort w czasie kąpieli. Najlepszym dowodem na to są znajdujące się w niej wanny – przyścienne i wolnostojące, owalne, prostokątne, a nawet trapezowe czy sześciokątne. Z tak zróżnicowaną kolekcją produktów bez trudu stworzysz taką aranżację, o jakiej marzyłeś. A może prysznic? W serii znajdziesz też prostokątne i kwadratowe brodziki do wyboru.
  • Armatura – wyposażenie łazienkowe nie może być funkcjonalne bez odpowiednio dobranych baterii. Te w kolekcji VIGOUR white wyróżniają się doskonale ascetyczną formą i metaliczną barwą chromu. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz.
  • Dodatki – równie ważną rolę odgrywają rozmaite dodatki do łazienek. Mowa o akcesoriach, które zwiększają codzienny komfort użytkowy, ale i uzupełniają design otoczenia. VIGOUR white oferuje bogatą kolekcję wieszaków, półek, mydelniczek, szczotek WC, kubków, dozowników mydła, uchwytów na papier oraz uchwytów wannowych.

Polecane produkty