Styl loft zyskuje coraz większą popularność – jeszcze niedawno widywaliśmy go głównie w restauracjach i biurach, dziś z powodzeniem w ten unikalny sposób aranżowane są wnętrza prywatnych mieszkań. Zobacz, czym wyróżnia się wyjątkowy styl industrialny i komu może spodobać się tak urządzona łazienka!

Styl loft – czyli jaki?

Styl loft to inaczej styl industrialny, nawiązujący do wystroju fabryk i zakładów przemysłowych. Nie ma jednak nic wspólnego z zaniedbanymi przemysłowymi wnętrzami – obecnie jest kojarzony raczej z artystycznym wyrazem, a aranżowane w ten sposób wnętrza należą do najmodniejszych i tworzonych z największym pietyzmem.

Dla stylu loft niezwykle ważny jest minimalizm. Wyraża się to zarówno w prostocie formy, jak i braku zbędnych dodatków, a raczej dokładnym ich przemyśleniu. W łazience w stylu loft nic nie jest dziełem przypadku! Meble mają proste, geometryczne formy, do oświetlenia wykorzystywane są specjalne lampy loftowe, najczęściej z wyeksponowanymi żarówkami. Typowe jest zastosowanie surowych, naturalnych materiałów, takich jak kamień, drewno czy beton.

 

łazienka w stylu loft

 

Styl industrialny dla miłośników retro

Wśród miłośników stylu loftowego nie brakuje zwolenników wystroju typu retro. Sentymentalny powrót do lat 50. czy 60. minionego wieku umożliwiają oszczędne formy i surowe rozwiązania. Klasyczna łazienka w stylu industrialnym będzie miała dość chłodny charakter, brak w niej będzie wielu dodatków. Jeśli jednak chcemy nieco ocieplić wnętrze, możemy zdecydować się na przytulne akcesoria w stylu retro, które będą doskonale pasować do takiej przestrzeni.

 

Łazienka w stylu loft dla minimalistów

Styl industrialny to świetne rozwiązanie dla wielbicieli nowoczesnych wnętrz o minimalistycznym charakterze. W ten sposób możemy połączyć oszczędność formy z intrygującymi detalami, dzięki czemu całość nie staje się nudna.

 

łazienka w stylu loft

 

Zdecydujmy się na neutralne kolory pasujące do stylu loftowego: są to przede wszystkim wszelkie odcienie szarości, ewentualnie beże, brązy czy czernie. Pamiętajmy jednak, że kolory powinny mieć lekko chłodny charakter. Duże pole do popisu pozostawia także wybór akcesoriów, które w każdej łazience są przecież niezbędne. Jakie dodatki sprawdzą się przy urządzaniu minimalistycznego wnętrza? Metalowe kosze i koszyki są wyjątkowo praktyczne, a jednocześnie perfekcyjnie wpisują się w styl loft.

 

Naturalne materiały w łazience w stylu loft

Styl loft z pozoru jest chłodny i mało przytulny, jednak dzięki wykorzystaniu dużej ilości naturalnych materiałów możesz stworzyć dzięki niemu przyjazne wnętrze. Postawę wystroju stanowią zwykle kojarzące się z przemysłem beton, kamień czy cegła. Dzięki tym materiałom łazienka nabierze niepowtarzalnego charakteru!

Możesz jednak nieco ocieplić pomieszczenie, operując drewnem, które także wpisuje się świetnie w styl loft. Drewniana podłoga, wykończenie mebli lub detale i akcesoria, to prosty sposób na to, by industrialna łazienka stała się zdecydowanie bardziej przytulna.

 

łazienka w stylu loft

 

Oświetlenie w stylu loft

Charakterystyczne lampy to niezwykle istotny element stylu loft, a jednocześnie niezbędny element wystroju każdej praktycznej łazienki. Obecnie na rynku znajdziemy szeroki wybór oświetlenia w stylu industrialnym, przystosowanego do użytkowania w toaletach i łazienkach.

Czym wyróżnia się oświetlenie loftowe? Są to najczęściej lampy proste w formie, o surowym charakterze, z metalowymi detalami np. obudowami. Bardzo często możemy spotkać się z wyeksponowaną żarówką lub wręcz z samą żarówką połączoną z metalowym drutem lub drewnianymi elementami.

 

łazienka w stylu loft

 

Łazienka w stylu loft to uniwersalne rozwiązanie, które spodoba się nie tylko miłośnikom nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Przypadnie do gustu również zwolennikom stylu retro, osobom kochającym naturalne dodatki i domownikom ceniącym sobie artystyczny wystrój. Dzięki dostępności szerokiej gamy praktycznych akcesoriów bez problemu urządzimy wnętrze zarówno modne, jak i funkcjonalne.

Polecane produkty