Zainteresowanie różnym rodzajem wanien rośnie – to dobrze, ponieważ kąpiel to najlepszy sposób na wieczorny relaks. Jaki model wybrać, aby z jednej strony poczuć wysoki komfort kąpieli, a z drugiej wydać optymalną kwotę na montaż i produkty? Zobaczmy, jak cenowo prezentują się poszczególne opcje.

Po wielu latach, wanna powraca do naszych łazienek. W domowym salonie SPA rozgościła się nie z byle powodu. Każdy z nas od tego pomieszczenia oczekuje wysokiego komfortu oraz możliwości zregenerowania swojego ciała. Podczas kąpieli z dodatkiem olejków, płynu lub pachnących płatków róż, można przenieść się myślami w jakiekolwiek miejsce na świecie, do wyobraźni, do wspomnień. W wannie z zamkniętym odpływem można przepłukać delikatnie zabrudzone ubrania, można również doczyścić domowe sprzęty. Ten uniwersalny element wyposażenia łazienki ma wszechstronne zastosowanie.

stelaż podtynkowy w nowoczesnej łazience

Wanna wolnostojąca – o czym należy pamiętać?

Montażu wanny wolnostojącej obawiamy się z kilku powodów, ale przede wszystkim ze względu na cenę, jaką zapłacimy za wszystkie niezbędne produkty. Dość droga jest sama wanna – koszt zakupu standardowego produktu rozpoczyna się zazwyczaj od 3000 zł. Tyle wydamy na wannę akrylową i owalną, która jest raczej standardem na wyposażeniu salonów łazienkowych. Do tego powinniśmy doliczyć koszt zestawu nóżek na których postawimy wannę oraz zestaw baterii wolnostojącej. Nóżki do wanny wolnostojącej mogą mieć figlarny kształt i być wykonane z żeliwa, drewna lub dowolnego materiału. Cała konstrukcja musi być na nich solidnie oparta.

Zestaw baterii wannowej do takiego modelu będzie dość drogi. Pamiętajmy, że bateria musi być tu przymocowana do podłoża – wariant stojący wymaga przeprowadzenia nieco innego rodzaju montażu. Dobierz taki model, który stworzy spójny zestaw z pozostałym wyposażeniem łazienki. Za taką baterię do wanny wolnostojącej zapłacimy od 1000 zł.

Uwaga!
Spośród różnych modeli wanien wolnostojących, najczęściej wybieramy wanny z akrylu. Ten materiał jest stosunkowo lekki, dobrze utrzymuje ciepło i co ważne jest dość tani. Oczywiście nie będzie tak odporny, jak wanna żeliwna, ale dłużej utrzyma wodę w wysokiej temperaturze, a podczas napełniania wanny wodą, unikniemy hałasu.

Kiedy wybrać wannę wolnostojącą? To ciekawe rozwiązanie do łazienek usytuowanych na poddaszu, w dużych i przestronnych salonach kąpielowych. Wanny wolnostojące średnio nadają się do małych łazienek. Aby mogły pełnić swoja funkcję, a wejście do nich było wygodne, potrzeba wolnej strefy po obu stronach wanny.

nowoczesna łazienka

W wannie wolnostojącej przyjemnie się wypoczywa, wprowadza do wnętrza stylistykę wnętrz glamour. Jeśli lubisz takie wnętrza to zobacz, jakie wanny wolnostojące posiadamy w naszej ofercie.

Wanna do zabudowy – najpowszechniejszy model w naszych łazienkach

Chcesz mieć wannę, ale koszty wymienione powyżej są dla Ciebie zdecydowanie za wysokie? Mamy dla ciebie dobrą informację. Możesz zamienić wannę wolnostojącą na standardowy model. Wannę prostokątną, narożną lub kwadratową zabudujesz za pomocą gotowych paneli, płyt karton-gips wyłożonych dekoracyjną mozaiką lub inną okładziną.
Gotowy stelaż to najszybszy sposób na zabudowanie wanny, podczas jego zakładania warto pamiętać o pozostawieniu otworu rewizyjnego, aby mieć stały dostęp do zaworu wody.

biala lazienka

Wielkość wanny dopasowujemy do pomieszczenia – stąd często dobierane są wanny narożne, wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca do montażu standardowego modelu.
Ceny wanien do zabudowy są bardzo różne. Im wanna większa lub gdy posiada dodatkowe funkcje np. hydromasażu, tym droższa. Ceny mniejszych wanien rozpoczynają się od 300 zł.

Do kosztów montażu wanny należy doliczyć zaplanowaną obudowę oraz zestaw baterii wannowych. Przy założeniu, że wybieramy produkty ze średniej półki, powinniśmy się zmieścić w przedziale około 1000-1300 zł.

Jaką wannę wybrać?

Zwróć uwagę na materiał wykonania. Wanny akrylowe będą cieplejsze i lekkie (są jeszcze wanny z odlewu ceramicznego). Wanny stalowe wkomponują się we wnętrza industrialne, ale są dość chłodne w odbiorze. Za każdym razem, gdy masz taką możliwość powinieneś wybrać wannę z siedziskiem. Kąpiel w takiej wannie będzie zdecydowanie bardziej komfortowa.

Wanna to komfort kąpieli, na który możesz sobie pozwolić w każdej łazience. A jeśli wybierzesz produkt z hydromasażem to możesz być pewien, że Twoje ciało będzie piękne i zadbane jak nigdy dotąd.

 

Projekt konkursowy VIGOUR 2017 - "Biała Dama" Mariusza Czarnoty
Projekt konkursowy VIGOUR 2017 - "Biała Dama" Mariusza Czarnoty

 

Kupić nową czy może starą wannę poddać renowacji?

Czy wiesz, że nawet bardzo zniszczoną wannę, można doprowadzić do takiego stanu, by wyglądała, jak nowy produkt? Co można zrobić? Możesz odnowić ją za pomocą metody płynnego akrylu. Schemat przeprowadzonych prac, wygląda tutaj następująco: za pomocą papieru ściernego, oczyszczamy całą powierzchnię wanny; następnie wycieramy produkt z pyłu i kurzu; na tak przygotowaną wannę wylewamy płynny akryl (produkt musi pokryć równomiernie całą wannę). Ten sposób renowacji wymaga dokładności, ale po przeprowadzonej renowacji, będziecie zaskoczeni, że to Wasza stara wanna.

Istnieje również drugi sposób renowacji wanny – wanna w wannie. Ten rodzaj odświeżenia starego produktu zajmuje około 2 godzin i pozwala uzyskać całkowicie nowy produkt. Starą wannę przykrywa się zupełnie nową, a całość skleja dwuskładnikową pianą. Taki wkład bardzo dobrze dopasowuje się do starego produktu, ponieważ jest tłoczony według starego wzorca. „Wannę w wannie" można zamontować już do około 95 proc. wanien emaliowanych, które są wykorzystywane w Polsce.

Przed przystąpieniem do prac renowacyjnych swojej wanny dobrze oszacuj, jakie będą koszty przeprowadzanych prac. Może się szybko okazać, że nowa wanna to korzystniejsze rozwiązanie. W naszej ofercie znajdziesz wanny, które zachwycą Cię innowacyjną linią oraz wytrzymałością.

Jakie wanny możesz znaleźć w naszej ofercie?

Wśród naszych wanien znajdziesz produkty o kształcie owalnym – dla wszystkich tych, którzy są zwolennikami miękkich kształtów. Ciekawym wyborem będzie np. wanna przyścienna Vigour, która ma delikatnie zaokrąglone krawędzie. Na płaskich narożnikach tej wanny położysz kosmetyki, to praktyczne rozwiązanie dla wielbicieli dużej liczby kosmetyków w łazience.
Wanny Vigour znajdziesz także w kategorii produktów wolnostojących, ten produkt to hit naszej kolekcji. To wanna elegancka i wygodna zarazem. Kąpiel w niej będzie prawdziwym relaksem, a sama estetyka wykonania zachwyci każdego, kto odwiedzi Twoją łazienkę.

Posiadamy także wanny prostokątne, które zabudujesz dowolnym materiałem. To jedno z najbardziej optymalnych oraz uniwersalnych rozwiązań. Wanny z kolekcji Vigour będą modne w Twojej łazience, niezależnie od panujących trendów wnętrzarskich. Przyjrzyj się bliżej naszej kolekcji.

Polecane produkty