Za wygląd łazienki odpowiada nie tylko wykończenie wnętrza czy designerskie dodatki. Równie duże znaczenie ma także zastosowana technologia. Podczas tegorocznych targów ISH we Frankfurcie nad Menem marka Roca pokazała, jak łączyć innowacyjne rozwiązania z najnowszymi trendami w wystroju. Zobacz ofertę Roca wprost z targów ISH 2019!

Kolory w wystroju łazienki – najnowszy trend w ofercie Roca

Roca to producent, dla którego priorytetem przy wyposażaniu łazienek jest dobre samopoczucie i komfort użytkownika. Nowe kolekcje, które mogliśmy zobaczyć na stoisku marki na targach ISH 2019, skupiają się nie tylko na prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych, ale też trendów w wystroju. Łazienka nie jest już pomieszczeniem wyłącznie funkcjonalnym, w którym spędza się tylko kilkanaście minut w ciągu dnia. To także przestrzeń relaksu i odpoczynku, która ma nas wprawić w dobry nastrój i pozwolić się odprężyć.
Z tego względu producenci wyposażenia do łazienek, a wśród nich – marka Roca, wprowadzają do swojej oferty świetnie zaprojektowane, stylowe produkty, które same w sobie stanowią elegancką ozdobę wnętrza. Najnowszym trendem jest coraz odważniejsze stosowanie kolorów w ceramice. W kolekcjach prezentowanych na tegorocznych targach we Frankfurcie można było spotkać umywalki, brodziki i toalety w całości wykonane z kolorowej ceramiki o stylowym, matowym wykończeniu. Jakie barwy są obecnie najmodniejsze? Klasyczną biel zastąpiły delikatne kolory ziemi, które pięknie uzupełniają naturalny styl łazienki.
Trendy w łazience to przede wszystkim kolory. Polacy kochają spokojne, skandynawskie wnętrza, jednak nieśmiało przemycają do tych wnętrz kolory – na razie pastele. Temu trendowi odpowiada właśnie wprowadzanie kolorów w ceramice Roca. Na początek w kolekcji Beyond. Są to rzeczywiście kolory naturalne, to znaczy: beżowy, kawowy, perłowo-szary, onyks. Wszystkie takie barwy, które wprowadzają do wnętrza harmonię” – wyjaśniała Joanna Dec-Galuk, marketing manager Roca Polska, podczas targów ISH 2019 we Frankfurcie.

roca1
FINECERAMIC® – subtelne formy z wytrzymałej ceramiki

Nowe kolory i wykończenia wprowadzono w najbardziej ekskluzywnej kolekcji ceramiki łazienkowej Roca, czyli serii Beyond. Została ona ulepszona i rozbudowana, tak by jeszcze lepiej odpowiadać na estetyczne potrzeby klientów. Ceramika łazienkowa, którą mogliśmy podziwiać na ISH 2019 w palecie kolorów ziemi, to przede wszystkim wyraziste formy o nietypowych kształtach.
Dlatego wśród prezentowanych produktów znalazły się m.in. efektowne umywalki wykonane z ceramiki FINECERAMIC®. Dzięki innowacyjnej recepturze, materiał ten pozwala na tworzenie dowolnych form, które – choć wyglądają na delikatne i filigranowe – wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością. Umywalki z serii Beyond posiadają bardzo cienkie ścianki, których grubość to jedynie 5 milimetrów. Wyraźnie zarysowane linie brzegów w połączeniu z gładką, jednolitą powierzchnią nadają nowoczesnego charakteru całemu wnętrzu.

roca2
Nowa generacja In-Wash – innowacyjna technologia i dodatkowe funkcje

Kolejnym trendem, który mogliśmy zaobserwować podczas targów we Frankfurcie, są toalety myjące. Rynek tych produktów dynamicznie się rozwija. Urządzenie to, podłączone do zasilania, łączy w sobie funkcję bidetu i WC. Jest skierowane do klientów, którzy chcą zachować pełnię higieny w komforcie własnej łazienki. Dzięki desce ze zintegrowaną funkcją mycia i suszenia, korzystanie z toalety myjącej jest bardzo łatwe i wygodne.
Obok nowych trendów w designie ceramiki łazienkowej, firma Roca zaprezentowała nową generację swoich flagowych toalet myjących In-Wash. Podobnie jak kolekcja Beyond, również te produkty były już wcześniej dostępne w ofercie marki. Tym razem jednak producent wprowadził kilka istotnych zmian, wykorzystując innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne i dodając przydatne funkcje. Podczas targów mogliśmy zobaczyć trzy wersje toalet myjących marki Roca: In-Wash Inspire, In-Wash Plus oraz In-Tank.
Co znajdziemy w nowej wersji toalet z serii In-Wash? Najważniejszym ulepszeniem, na które zwraca uwagę producent, jest innowacyjna, aerodynamiczna funkcja suszenia. Dzięki tej przełomowej technologii strumień powietrza zostaje skupiony w jednym kierunku, co – w połączeniu z trybem turbo – pozwala na znacznie skrócenie czasu suszenia. To nie jedyna funkcjonalność, która wyróżnia nowe modele toalet myjących Roca. Producent ulepszył także możliwość zdalnego sterowania i konfiguracji urządzeń za pomocą smartfona lub tabletu.
Nowe funkcjonalności toalet myjących In-Wash Inspire i In-Wash Plus:

  • zdalne sterowanie z poziomu aplikacji mobilnej,
  • wbudowany odświeżacz powietrza,
  • dezynfekcja UV,
  • samo-otwierająca się podgrzewana deska WC.

roca3
Rewolucyjnym rozwiązaniem zaprezentowanym podczas targów jest technologia In-Tank, która pozwala na bezproblemowy montaż toalety myjącej nawet w niewielkiej łazience. Dzięki integracji zbiornika na wodę z miską WC, nie jest już konieczna instalacja zewnętrznego systemu w ścianie. Pojemnik umieszczono w ceramicznym korpusie – dzięki temu, In-Tank nie różni się wyglądem od tradycyjnych toalet. Co więcej, w toaletach myjących z wbudowanym zbiornikiem zastosowano również nową technologię spłukiwania Vortex, która umożliwia skuteczniejsze obmywanie miski WC i wspiera higienę.

Senseramic® marki Roca – stylowe i antypoślizgowe brodziki

Wśród innowacji zaprezentowanych podczas targów nie zabrakło rozwiązań dotyczących brodzików. Na uwagę zasługują modele marki Roca, wykonane z unikatowej ceramiki higienicznej Senseramic®. Rewolucyjna technologia pozwala uzyskać ultra cienki materiał o antypoślizgowych właściwościach. Pokazana we Frankfurcie kolejna seria brodzików z tej ceramiki wyróżnia się nową teksturą i bardzo cienkimi ściankami, dzięki którym świetnie prezentują się w łazience o nowoczesnym wystroju.

roca4
Zalety brodzików z ceramiki Senseramic®:

  • innowacyjna antypoślizgowa powierzchnia,
  • lekkość i prostota montażu,
  • ekstremalnie gładka struktura ułatwiająca utrzymywanie czystości,
  • szeroka gama kolorów,
  • rozmiar aż do 1,8 metra,
  • możliwość przycinania na wymiar.

CIEKAWOSTKA
Wśród nowości zaprezentowanych przez markę Roca pojawił się również innowacyjny materiał Stonex. Wykonane z niego brodziki ceramiczne swoją strukturą przypominają kamień lub naturalny łupek, co pozwala na harmonijne dopasowanie ich do wystroju łazienki.

Podsumowanie
Co o trendach w wyposażeniu łazienek mówi oferta Roca zaprezentowana na targach ISH 2019? Nowa generacja luksusowych kolekcji marki, jak m.in. serii Beyond, dowodzi, że w centrum zainteresowania producenta jest zwiększanie komfortu użytkownika. W praktyce oznacza to jeszcze większą dbałość o estetykę produktu, harmonijny dobór barw i kształtów. Z drugiej strony, nie brakuje innowacji – zarówno w zakresie rozwiązań technologicznych, jak i wykorzystania pionierskich, opatentowanych materiałów.
Wyraźnym trendem są bez wątpienia umywalki, brodziki i wanny o bardzo cienkich ściankach, tworzących oryginalne, nowoczesne kształty. Do ich produkcji jest wykorzystywana opatentowana przez markę Roca ceramika, wykonana według innowacyjnej receptury. Co ważne, firma nie ogranicza się już też do koloru białego – podczas targów można było podziwiać produkty z kolekcji Beyond w odcieniach takich jak beż, kawa, perła czy onyks. Te barwy wpisują się w trend harmonijnego, zrównoważonego wystroju łazienki, która ma być dla klientów miejscem odpoczynku i relaksu.
Zobacz produkty marki Roca dostępne w naszym sklepie!

Zobacz naszą relację ze stoiska Roca na Targach ISH 2019 we Frankfurcie: https://youtu.be/OCNoKMTSkig

 

Polecane produkty