Nowoczesność kocha czerń. Odważne sięganie po ciemne kolory pozwala na kreowanie przestrzeni bezkompromisowych – przyciągających, nieco tajemniczych, ale dodatkowo wyjątkowo eleganckich. Nic więc dziwnego, że trend ten szturmem wdarł się również w przestrzenie łazienkowe. Sprawdź, jak możesz go wykorzystać!


Czarny asortyment – nieograniczone możliwości kreowania wnętrz


Jeszcze do niedawna nie do pomyślenia byłoby zrezygnowanie z perfekcyjnej bieli ceramiki sanitarnej czy też ponadczasowych, chromowanych wykończeń baterii łazienkowych. Teraz jednak percepcja zmieniła się o 180°. Łazienki przestały być przestrzenią stworzoną tylko do zadań higienicznych i pielęgnacyjnych, a chcąc uzyskać niebanalne wystroje otoczenia, zaczęto odchodzić od sztampy i poszukiwać nowego.
Nic więc dziwnego, że po zmęczeniu wszechobecną, higieniczną bielą nadszedł czas na wyrazistą czerń. Producenci wyposażenia łazienkowego doskonale wyczuli nastroje konsumentów, dlatego też przygotowali szeroką ofertę produktów właśnie w tym kolorze.

 

nowoczesna łazienka w ciemnych kolorach

 

Miski WC, umywalki, brodziki, bidety i wanny. Każdy z najważniejszych elementów wyposażenia łazienkowego dostępny jest teraz w czerni. Podobnie jak armatura łazienkowa, liczne wzory kafelków ściennych i podłogowych, lampy, akcesoria lustra, meble i inne dodatki. W teorii więc można wykończyć całą łazienkę czernią, nie zostawiając miejsca na nic innego. Albo też wykorzystać pewne sprawdzone połączenia, z którymi zyskasz pewność, że Twoja przestrzeń jest pełna klasy i dobrego smaku.


Czarna łazienka z drewnem – przytulnie i elegancko


Podczas poszukiwania idealnego designu postaw na zderzenie dwóch trendów, które jeszcze długo się nie zestarzeją. Mowa o wspomnianej już czerni oraz wykończenia łazienki w drewnie. Są to obecnie konkurujące ze sobą designy, które można jednak zgrabnie połączyć, zyskując wystrój, który będzie zarówno pełen odwagi niesionej przez ciemne, mroczne barwy, jak i ciepły, kojący i uspokajający.
To właśnie ten łagodny dysonans oraz zaskoczenie związane z niespodziewaną harmonią połączenia drewna i czerni sprawiły, że aranżację tę pokochały miliony. Możesz się inspirować pomysłami innych albo wykreować zupełnie nowy pomysł na łazienkę według własnej wizji.


Czerń glamour – zadaj łazience szyku


Miłośnicy stylu glamour szybko przekonają się, że czerń wprost została stworzona, by kreować wnętrza pełne blasku i luksusowej elegancji. Tutaj warto skomponować ją z bielą marmuru czy wspomnianym już drewnem, a całość obowiązkowo uzupełnić złotem, srebrem albo różowym złotem.

 

ekskluzywna łazienka

 

Czerń w łazienkach glamour może wystąpić w roli głównej, ale z powodzeniem możesz ją wykorzystać także w postaci mniej dominujących detali. Tę drugą opcję warto rozważyć w pomieszczeniach, w których jest niewiele światła, a przepych i ciemne barwy mogłyby dodatkowo je przytłoczyć.


Kontrastowa łazienka Black & White


W nowoczesnych łazienkach nie należy obawiać się eksperymentów. Jeśli więc chcesz mocno wyróżnić swoją przestrzeń, urządź ją, wykorzystując jedynie kolory z dwóch przeciwległych biegunów – biel i czerń. Białe ściany i czarne dodatki czy na odwrót? A może kolory te powinny się przenikać w najbardziej nieoczekiwany sposób? Biała umywalka z czarną baterią, czarny brodzik na białej posadzce i wiszące lampy w dwóch kolorach – wszystkie opcje mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.


Ciemno i klimatycznie – uzupełnij czerń szarością


Kolejnym bohaterem nowoczesnych aranżacji jest kuzyn czerni, czyli kolor szary. Najczęściej staje się kluczem do tworzenia industrialnych, stawiających na surowość betonu i loftowy klimat wnętrz, ale w połączeniu z czernią potrafi nadać łazience prawdziwie ekskluzywny charakter.

 

łazienka w szarościach

 

W przypadku takiego wystroju znowu masz ogromne pole do popisu. Proporcje czerni i szarości możesz ustawiać dowolnie, ale jeśli zależy Ci na osiągnięciu stonowanej, przystępnej dla każdego przestrzeni, zrezygnuj z czerni na ścianach, doładuj nią natomiast aranżację w licznych detalach i wyposażeniu łazienki.
Oblicza czerni mogą zaskakiwać, co w przypadku kreowania łazienkowych wnętrz jest działaniem pożądanym. Baw się fakturą i wykończeniem, by zyskiwać jeszcze ciekawsze wystroje i dekoracje otoczenia.
 

Polecane produkty