Strefa prysznicowa w łazience to miejsce, które zmieniało się na przestrzeni lat. Dawniej królowały tam wysokie brodziki, by później mogły zastąpić je te o wiele niższe. Obecnie prawdziwym krzykiem mody jest jednak rozwiązanie wykluczające brodzik – poznaj odpływy marki KESSEL, dzięki którym odmienisz swoją łazienkę!


Dlaczego warto stworzyć kabinę prysznicową bez brodzika?


Zacznijmy od praktycznych zalet takiego rozwiązania. Przede wszystkim kabina prysznicowa bez brodzika to idealny wybór do każdego domu, w którym mieszkają osoby niepełnosprawne lub seniorzy. Brak kłopotliwego progu do przestąpienia podczas wchodzenia lub wychodzenia z kąpieli zapewnia każdemu większe bezpieczeństwo. Poza tym taka przestrzeń jest łatwiejsza do utrzymania w czystości. Posadzkę w kabinie wykłada się standardowo płytkami, których mycie nie sprawia większych problemów.

 

nowoczesna strefa natryskowa

 


Kabiny bez brodzika dodają wnętrzom lekkości – cała podłoga ma dzięki temu większą powierzchnię, a szklane, przezroczyste ścianki nieco otwierają przestrzeń nawet w małej łazience. Funkcjonalny minimalizm cechuje wiele nowoczesnych pomieszczeń, dlatego warto postawić na niego także w swoim domu. Należy jednak rozwiązać także kwestię odprowadzania wody ze strefy natryskowej – jakie masz możliwości w tym zakresie?

Odpływ ścienny Scada – nowoczesność w pełnej krasie


Odpływy ścienne to innowacyjne rozwiązanie, które zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Montaż na ścianie na styku z podłogą pozwala zachować nienaruszalną posadzkę, która pozostaje gładka pod stopami. W przypadku odpływu Scada marki KESSEL możesz liczyć na jeszcze więcej niż tylko wysoką estetykę. 
Za jego pomocą stworzysz w swojej łazience niepowtarzalny nastrój, dzięki któremu łatwiej zrelaksujesz się pod strugami wody. Produkt wyposażony jest bowiem w podświetlenie LED – możesz wybrać dowolny kolor albo zdecydować się na zmieniające się barwy. Wszystko zależy jedynie od Twojego nastroju!


Dyskretne odpływy liniowe Linearis Compact


Odpływ liniowy Linearis Compact to z kolei model, który pozwoli Ci zadecydować o ostatecznym charakterze strefy prysznicowej. Przeznaczony jest do montażu w posadzce, lecz mimo to może pozostać niemal niewidoczny. Jest to bowiem odpływ dwustronny. W standardowej wersji występuje w kolorze stali nierdzewnej, dzięki czemu nawiązuje do wielu innych elementów wyposażenia natrysku – skomponuje się z zestawem prysznicowym, metalowymi półkami ściennymi, a także chromowanymi profilami kabin prysznicowych.

 

piękna łazienka z prysznicem

 

Z drugiej strony odpływu liniowego Linearis Compact znajdują się z kolei puste pola, które możesz wypełnić dociętymi na wymiar płytkami ceramicznymi. W ten sposób stworzysz w pełni spójną, harmonijną podłogę. Z elementów odpływu widoczna pozostanie bowiem jedynie cienka srebrna ramka, stanowiąca ciekawy dekoracyjny akcent całej przestrzeni.


Ponadczasowe wpusty punktowe Ultraflat 54


Wpusty punktowe są rozwiązaniem znanym już od bardzo dawna, jednak marka KESSEL przedstawiła je w zupełnie nowej formie. Tutaj wyjątkowy design idzie w parze z maksymalną funkcjonalnością, aby można było się cieszyć sprawnym odprowadzaniem wody z kąpieli przy jednoczesnym zachowaniu efektownego wystroju łazienki.

 

strefa natryskowa bez brodzika

 

Jednym z wpustów punktowych tej marki jest model Ultraflat 54, który nadaje się do montażu w większości kabin ze względu na swoją niską konstrukcję – powinien sprawdzić się w większości przerabianych łazienek. Do jego zalet należy także możliwość wyboru jednego z wielu wzorów pokrywy, co ułatwia dopasowanie odpływu do wystroju otoczenia. Dodatkowo jest on także bezpieczny w użytku – za sprawą systemu Lock&Lift jego przypadkowe otworzenie jest niemożliwe, więc domownikom nie grożą potknięcia oraz inne nieprzewidziane zdarzenia.
Marka KESSEL pokazuje, że w nowoczesnej łazience brodzik jest całkowicie zbędny. Jeśli więc minimalistyczna stylistyka oraz innowacyjne rozwiązania to coś, co powinno się znaleźć również w Twojej łazience, koniecznie zapoznaj się z różnymi odpływami i wybierz ten, który sprawdzi się w Twoim przypadku najlepiej!

Polecane produkty