Obserwując aktualne trendy w aranżacji łazienek, możemy dojść do wniosku, że moda na prysznice z wysokimi brodzikami powoli odchodzi do lamusa. W łazienkach celujących w nowoczesność prym wiodą innowacyjne rozwiązania w postaci odpływów liniowych i ściennych. Odpowiedź na tę tendencję stanowi chociażby kolekcja odpływów Individual marki Vigour.

 

Małymi krokami w kierunku nowoczesności

Prysznice z odpływami liniowymi i ściennymi zdecydowanie zrywają z klasycznym wizerunkiem łazienki, której centralny punkt stanowi masywna wanna i brodzik o wysokiej krawędzi. Zyskujesz pewność, że to właśnie ten element aranżacji jako pierwszy przykuje uwagę użytkownika po przekroczeniu progu pomieszczenia. Dzięki niemu wystrój całej łazienki zyska w oczach odwiedzających nietuzinkowy i ciekawy wyraz. Rezygnując z wysokiego i nieporęcznego brodzika, wychodzisz naprzeciw potrzebom osób starszych oraz niepełnosprawnych, oszczędzi im to problemów z wchodzeniem do kabiny i ułatwi samodzielne zażywanie kąpieli.

 

Co zyskasz, decydując się na odpływ liniowy?

Jakie korzyści niesie ze sobą stworzenie prysznica z odpływem liniowym zamiast tradycyjnego brodzika? - większy komfort użytkowania podczas wchodzenia i wychodzenia z kabiny - jednolita posadzka pomoże Ci w optycznym powiększeniu przestrzeni prysznica, - odpływ ma lekki ruszt, dzięki czemu możesz łatwo dostać się do syfonu i wyczyścić go np. z włosów nagromadzonych podczas kąpieli - odpływ zbierze wodę nie tylko z prysznica, lecz z całej powierzchni łazienki. Poza tym, wybór odpływu liniowego niesie za sobą większą swobodę aranżacyjną. W tej sytuacji nie ogranicza Cię bowiem duża i nieporęczna bryła brodzika, dzięki czemu zyskasz więcej wolnego miejsca na posadzce – sprawi to, że całe wnętrze zyska na lekkości i przestronności.VIGOUR_3
 

 

Odpływy liniowe Vigour Individual – przegląd dostępnych wariantów

Kolekcja odpływów Vigour Individual obejmuje szeroką gamę najróżniejszych modeli, które są ukierunkowane na indywidualne podejście w kwestii aranżacji łazienki. Możesz wybierać spośród odpływów liniowych o długości od 700 do 1200 mm, które perfekcyjnie wpasują się w każdą przestrzeń, niezależnie od jej metrażu.

 

Do Twojej dyspozycji są też 3 warianty wykończenia odpływów:

- z metalicznie połyskującej stali szlachetnej o szczotkowanej lub chromowanej powierzchni, - ze szkła w bogatej palecie barw, takich jak biel, ivory, srebro, czerwień, kasztan czy antracyt, - przeznaczone do samodzielnego wypełniania np. płytkami. To właśnie ta ostatnia opcja jest najciekawsza i daje Ci największą swobodę podczas urządzania wnętrza. Ruszt możesz np. wykończyć płytkami, które zastosowałeś na podłodze, zyskując efekt jednolitej, spójnej powierzchni. Tak zaprojektowana podłoga sprawi również, że pomieszczenia będzie wyglądać na nieco większe niż w rzeczywistości.
 

VIGOUR_6
 

Martwisz się o to, że prysznic z odpływem liniowym będzie przeciekać? Wybierając akcesoria Vigour Individual zyskujesz pewność idealnej szczelności, są one bowiem wykończone flizeliną uszczelniającą. Rynny odpływowe i syfony przechodzą również szereg testów, które sprawdzają ich odporność oraz szczelność. Odpływy liniowe Vigour Individual z łatwością spasujesz z posadzką o niemalże każdej grubości, ponieważ cechują się regulowanymi nóżkami i konstrukcją opartą na opatentowanym systemie TAF. Pozwala to na indywidualne dopasowanie wysokości rynny do warunków cechujących Twoje pomieszczenie.

 

Odpływy ścienne Vigour Individual alternatywą dla odpływu liniowego

W łazienkach, w których montaż odpływu liniowego jest niemożliwy lub utrudniony, z pomocą przychodzi odpływ ścienny Vigour Individual. Akcesorium to możesz skomponować z 4 różnymi rusztami z tej samej kolekcji. Każdy z nich cechuje się innym designem:

- z polerowanej stali szlachetnej,
- ze szczotkowanej stali szlachetnej,
- ze stali szlachetnej w kolorze białym,
- przeznaczonym do wypełniania np. płytką.
 

vig_cosima_duschablauf_wand_4c

 

Porada eksperta:
Odpływ ścienny Vigour Individual montujemy przy pomocy specjalnego modułu do zabudowy podtynkowej, który jest przeznaczony do zabudowania w ścianie. Seria Vigour Individual pozwoli stworzyć łazienkę, w której maksymalna funkcjonalność będzie szła w parze z nowoczesnym, przykuwającym uwagę designem. Wybierając je, możesz stworzyć wnętrze na miarę XXI wieku!
 

. VIGOUR_1  

Polecane produkty