Czy możesz z całkowitą dozą pewności stwierdzić, że projekt Twojej łazienki jest udany? Czy realizacja tego wnętrza, najpierw przez projektanta, a potem przez fachowca, spełniła Twoje oczekiwania? Jeśli nie, to jesteśmy przekonani, że kluczowe błędy popełniłeś już na samym początku inwestycji, czyli etapie projektowania. Jakie informacje należy przekazać architektowi w pierwszej fazie aranżacji łazienki? Oto nasze cenne wskazówki!

projekt łazienki

 

Każda łazienka jest inna, ponieważ kreuje ją inna osoba, inne gusta i zupełnie odmienne potrzeby. Można nawet pokusić się o śmiałe stwierdzenie, że trudno o dwa identyczne wnętrza łazienkowe nawet, jeśli do ich wykończenia użyto podobnych materiałów.

Każda łazienka czymś się wyróżnia, bo trudno byłoby w innym wypadku stworzyć takie wnętrze, które byłoby wyrazem oczekiwań, zainteresowań oraz predyspozycji konkretnej osoby. Tymczasem, przyglądając się różnym realizacjom wnętrz można śmiało stwierdzić, że nie każdy projekt jest tak samo udany.

Dlaczego jedna łazienka podoba nam się pod każdym względem, a w drugiej wynajdujemy różne mankamenty, które negatywnie rzutują na cały odbiór pomieszczenia? Problem tkwi najczęściej w niedogadaniu wizji osoby urządzającej wnętrze oraz projektanta.

Dlatego, tak ważna jest dobra współpraca i relacje z osobą, która projektuje łazienkę. Aby mogła spełnić wszystkie oczekiwania i wizje kreowane względem wnętrza, koniecznie porozmawiaj z nią o:

  1. Budżecie na remont, wykończenie lub urządzenie łazienki – najlepiej oszacować budżet minimalny oraz maksymalny, jaki możesz przeznaczyć na remont. Wówczas projektant ma znacznie szersze pole do manewru i co ważne, może przygotować nie tylko jedną wizualizację wnętrza, ale również dwa odrębne projekty. Jeden z wykorzystaniem tańszych materiałów, drugi w wersji bardziej luksusowej.
  2. Oczekiwaniach względem tego wnętrza. Bo np. niektórzy będą traktowali łazienkę, jako pomieszczenie czysto sanitarne, inni niczym salon SPA. Każdy ma inne potrzeby, które właśnie w projekcie łazienki powinny być dobrze oszacowane i spełnione.

 

Kalkulujesz koszty wykonania łazienki i zastanawiasz się nas oszczędnościami? Pamiętaj, że łazienkę znacznie rzadziej poddaje się remontowi, niż jakiekolwiek inne wnętrza. Chwilowa oszczędność może się okazać złudna, szczególnie jeśli zdecydujesz się na tanią armaturę, która szybko przestanie spełniać swoje podstawowe funkcje, na takim poziomie, jak zakładałeś.

 

  1. Kolorystyce i stylu aranżacyjnym, który najbardziej trafia w Twoje predyspozycje. Rzetelnie i z dużą dozą szczegółowości opisz projektantowi swój ulubiony styl wnętrzarski, ale również ulubioną i przewodnią kolorystykę, którą chcesz zastosować we wnętrzach. W myśl tego, nie tylko zaoszczędzisz czas projektanta, który później musiałby poświęcić go na poprawki projektu, ale również otrzymasz prawdopodobnie bardzo dobrze skrojony projekt, który trafi w Twoje gusta.
  2. Niezbędnym wyposażeniu, bez którego łazienka nie będzie funkcjonalna i wygodna. Nie martw się, że Twoja łazienka jest nieduża lub nieustawna, to w roli projektanta jest tak zaprojektować to wnętrze, by udało się w nim umieścić np. wannę i prysznic lub samą wannę. W każdym projekcie powinniśmy rozpocząć od przedstawienia wizji maksymalnych oczekiwań i dopiero w razie konieczności, ograniczyć je do niezbędnych elementów łazienkowych.

projekt łazienki

 

Jeśli już na wstępie zrezygnujesz z ukochanej wanny, możesz jeszcze przez wiele lat z niechęcią spoglądać na swoją łazienkę.

Czy już wiesz, o czym powiedzieć swojemu projektantowi? Pamiętaj, im więcej informacji uzyska, tym stworzy bardziej szczegółowy i konkretny projekt, który będzie spełniał swoją rolę funkcjonalnej, pięknej i modnej łazienki.

Polecane produkty