Targi ISH 2019 były dla marki Ideal Standard przełomowe. Producent wyposażenia łazienkowego z ponad 100-letnim doświadczeniem zmienił swoje oblicze. We Frankfurcie zaprezentowano nie tylko nowe logo firmy, ale i kolekcje stworzone we współpracy z jednym z najbardziej renomowanych studiów designu na świecie. Zobacz, jakie nowości znajdziesz w ofercie Ideal Standard!

Nowa filozofia Ideal Standard – bliżej designu i potrzeb klientów

Na klientów, którzy odwiedzili stanowisko Ideal Standard na targach ISH we Frankfurcie, czekała niespodzianka. Podczas wydarzenia firma zaprezentowała nie tylko zaskakujące kolekcje w nowoczesnym stylu, opracowane we współpracy z renomowanym duetem projektowym Studio Palomba, ale też przedstawiła nowe logo i udoskonaloną filozofię marki. Owocem tej współpracy, są cztery nowe kolekcje, które produkowane będą pod koniec roku lub na przełomie 2019 i 2020 roku. Są to bardzo innowacyjne produkty, które wnoszą bardzo dużo designu w nasze portfolio i będziemy starali się wprowadzać je sukcesywnie, aby wypełnić lukę jaka mieliśmy niewątpliwie w naszej ofercie. Współpraca z biurem Palomba zaowocuje także wprowadzeniem trzech serii ceramiki: Conca, Bland i White, a dodatkowo uzupełnieniem kolekcji będą miski wiszące o różnych jeszcze nie zdefiniowanych nazwach – zdradził nam dyrektor ds. handlowych w Ideal Standard Sebastian Łukaszewski.

Czego możemy się spodziewać po marce Ideal Standard w nowej odsłonie? Hasłem przewodnim, które ma teraz przyświecać producentowi, jest „Together for better”. Jak wyjaśnia przedstawiciel firmy, Ideal Standard będzie jeszcze bliżej swoich klientów i ich potrzeb. Hasło zapowiada też wielki powrót do ścisłej współpracy marki z renomowanymi designerami, jak Roberto i Ludovica Palomba. W latach 50. Ideal Standard było pionierem, jeśli chodzi o angażowanie utalentowanych projektantów w tworzenie wyposażenia łazienkowego. Czego możemy się spodziewać po tej zmianie? Z pewnością jeszcze więcej nowych kolekcji, wyróżniających się wysmakowanym i dopracowanym designem. Sztandarowa seria Conca, zaprojektowana w 2019 roku przez Roberto Palombę, pokazała, że jest na co czekać!

 

Ideal Standard na targach ISH 2019 2

 

Conca – nowe podejście do tradycji według Studia Palomba

Conca to najważniejsza z kolekcji, które we Frankfurcie pokazała marka Ideal Standard. Za projekt tej serii ceramiki odpowiadało włoskie Studio Palomba, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych duetów projektowych na świecie. Co ciekawe, kolekcja pokazana na ISH 2019 nazywa się tak samo, jak znana seria zaprojektowana w 1972 roku przez architekta Paolo Tilche. Skąd pomysł, by w nowych produktach nawiązać do modeli, uznawanych za klasykę wzornictwa łazienkowego?

 

Oryginalna seria ceramiki sanitarnej Conca została zaprojektowana przez Paolo Tilchy w 1972 roku i okazała się dla Ideal Standard dużym sukcesem. Architekt, który stoi za kultowym designem tej serii urodził się w Egipcie w 1925 roku, a żył i pracował w Mediolanie. Oprócz kolekcji Conca zaprojektował też wiele innych ikonicznych przedmiotów, które weszły do kanonu wzornictwa.

 

Jak wyjaśnia Roberto Palomba: „Ogólnym założeniem było stworzenie nowego projektu, ale powracając do naszych korzeni, czyli do naszej kultury. Zainspirowało nas wiele starych projektów. Zbadaliśmy i przeglądnęliśmy niektóre oryginalne elementy z lat 70., ale zaprojektowaliśmy je na nowo w całkowicie współczesnym wydaniu.” Seria Conca ma więc elementy oryginalnej, włoskiej ceramiki, którą miłośnicy marki znają z projektów Paolo Tilche, jak geometria i zmysłowe, subtelne detale. Jednak nowoczesne wzornictwo i zaawansowane rozwiązania technologiczne czynią z niej zupełnie nową kolekcję, która odpowiada na potrzeby wymagającego klienta w 2019 roku. Wśród produktów zaprojektowanych przez Studio Palomba znalazły się dwa modele umywalek – nowoczesna, okrągła umywalka o płaskim dnie, umieszczona na ceramicznym postumencie, a także prostokątna idealnie nadająca się do montażu nablatowego. Oba modele wykonano z wytrzymałej ceramiki o bardzo cienkich brzegach, popularnych wśród wystawców ISH 2019. Częścią kolekcji jest też efektowna, wolnostojąca wanna.

 

Umywalka z nowej kolekcji Conca

 

Designerskie detale – co jeszcze znajdziesz w projektach Ludovica + Roberto Palomba?

Designerska kolekcja ceramiki sanitarnej to nie wszystko, co zaprezentowano we Frankfurcie na stanowisku Ideal Standard. Kolekcję Conca uzupełniają serie bidetów i toalet Blend oraz pisuary z kolekcji Sphero. Duet włoskich projektantów przygotował także dwie oryginalne serie baterii łazienkowych, które doskonale komponują się z wzornictwem umywalek i wanny z kolekcji Conca. Dzięki nowoczesnej formie i zaawansowanej technologii Ideal Standard, są one nie tylko stylowe, ale przede wszystkim bardzo funkcjonalne. Do dyspozycji klientów są:

  • armatura Joy o dynamicznym, cylindrycznym kształcie,
  • seria Check – nowoczesne baterie łazienkowe z płaskim kranem. Miłośnicy stylowych detali i dekoracji w łazience na pewno zwrócą uwagę na lustro Moon, które efektownie dopełni wystrój tego pomieszczenia. Okrągła tafla lustra swoim kształtem świetnie komponuje się z wyposażeniem z serii Conca, a dzięki sporej średnicy świetnie powiększa łazienkę optycznie. Za lustrem umieszczono podświetlenie, które po włączeniu tworzy wokół niego magiczną poświatę przypominającą wyraźnie zaznaczoną orbitę księżyca.

 

 

Nowości technologiczne Ideal Standard na targach ISH 2019

Choć wzornictwo produktów Ideal Standard przykuło w tym roku najwięcej uwagi, na stanowisku podczas targów firma zaprezentowała także wiele nowatorskich rozwiązań technologicznych. Jakie są najciekawsze zapowiedzi marki? Wśród flagowych modeli w ofercie znalazł się łatwy w montażu podtynkowy stelaż spłukujący Pro-Sys, który jest przeznaczony do ceramiki AquaBlade. Kolejną nowością jest Intellimix – elektroniczna bateria umywalkowa obsługiwana bezdotykowo. Jest to produkt przeznaczony do przestrzeni publicznych o średnim natężeniu. Dzięki wbudowanemu podajnikowi mydła, bateria Intellimix pozwala utrzymać higienę na wysokim poziomie – użytkownik nie musi dotykać jej powierzchni na żadnym etapie mycia rąk. Co ciekawe, parametry tego systemu – np. ilość uwalnianego mydła – można konfigurować z poziomu aplikacji na smartfony. Wśród nowoczesnych technologii proponowanych przez markę nie zabrakło też rozwiązań do łazienek prywatnych. Inteligentny panel Easybox Navigo pozwala na pełną personalizację prysznica i automatyczne dopasowanie jego funkcji i parametrów do potrzeb i preferencji danej osoby.

 

ideal standard

 

Kolor – najważniejszy trend łazienkowy ISH 2019

Jeśli trzeba by wskazać najważniejszy trend, który uwidocznił się właściwie na wszystkich stanowiskach wystawców podczas targów ISH 2019, to jest nim wprowadzenie kolorów nie tylko do wystroju łazienki w ogóle, ale do ceramiki. Podczas gdy większość firm poprzestała na modelach w spokojnych barwach ziemi i kolorach monochromatycznych, Ideal Standard nie obawiał się wprowadzić do oferty znacznie szerszą gamę odcieni. Jak skomentował ten trend Roberto Palomba? Projektant stwierdził: „Patrząc wstecz, język koloru był obecny w wielu projektach Ideal Standard i miał kluczowe znaczenie w sukcesie marki. Teraz chcielibyśmy wprowadzić kolory, które zrewolucjonizują sposób myślenia o stylu w łazience.” Największe wrażenie zrobiły nowe wersje kolorystyczne umywalek z kolekcji Ipalyss, wykonanych z ceramiki Diamatec o bardzo cienkich rantach. Wśród zapowiedzi mogliśmy zobaczyć między innymi odcienie pastelowe, jak miętowy, błękitny czy modny pudrowy róż, a także oryginalne wykończenia jak matowa, intensywna czerwień i satynowa czerń. Umywalki dostępne w wielu wyróżniających się kolorach to doskonała baza dla nowoczesnego wystroju łazienki. Zobacz nowoczesne umywalki dostępne w naszym Salonie łazienek!

Zobacz naszą relację ze stoiska Ideal Standard na Targach ISH 2019 we Frankfurcie:

 

Polecane produkty