Na najważniejszym w tym roku wydarzeniu branży łazienkowej nie zabrakło producenta, który stanowi synonim dobrego, włoskiego designu. Marce Novellini udało się połączyć ponad 50-letnią tradycję i doświadczenie z nowoczesnymi trendami. To mieszanka, którą doceni każdy architekt. Sprawdź, co na targach ISH 2019 zaprezentowała firma Novellini!

Najciekawsze trendy w ofercie Novellini – na co zwrócić uwagę?

Podczas tegorocznych targów ISH we Frankfurcie nad Menem mogliśmy zapoznać się z trendami, które obecnie wyznaczają kierunek w projektowaniu łazienek. Większość prezentujących się marek zwracała uwagę na zastosowanie nowoczesnych technologii, takich jak sterowanie urządzeniami i oświetleniem przez aplikacje, innowacyjne głowice prysznicowe czy udoskonalone konstrukcyjnie toalety myjące.

Z drugiej strony, nie sposób zauważyć zmieniających się trendów w wystroju wnętrza – projektanci odchodzą od klasycznej białej ceramiki na rzecz kolorów, dzięki czemu łazienka staje się przestrzenią idealną do odpoczynku i relaksu.

novellini1
Dostosowanie się do tych trendów i rosnących wymagań konsumenta na pewno stanowiło wyzwanie dla marki od lat przywiązanej do ponadczasowego włoskiego designu. W związku z tym w najnowszej ofercie Novellini nie mogło zabraknąć nowych, ulepszonych produktów o jeszcze ciekawszych funkcjonalnościach i odświeżonym wyglądzie, takich jak np. seria kabin Quadra w odcieniach matowej bieli i czerni z chromowanymi lub srebrnymi wykończeniami.
Jak tłumaczył Marco Novellini: „Staramy się podążać za najważniejszymi trendami na rynku. Obecnie najmodniejsza jest oczywiście czerń. Wszyscy lubią ten kolor, bo sprawia, że łazienka wygląda inaczej niż inne – minimalistycznie i bardziej dizajnersko. Staramy się dopasowywać do trendów popularnych wśród architektów(…). Możemy to nazwać całościowym podejściem do łazienki: zarówno pod kątem projektowym, jak i pod kątem stylu i funkcjonalności.

Nowości w Novellini – kabina parowa i wanna z hydromasażem

Na targach mogliśmy poznać nowe, ulepszone produkty Novellini z sektora wellness. Pierwszym z nich jest kabina parowa Glax 2.20 przeznaczona do montażu w łazience. Najnowsza generacja tego modelu została wyposażona w stylową, czarną ścianę tylną, w odpowiedzi na popularne trendy w wystroju wnętrz. Dzięki nowoczesnej metalowej ramie świetnie uzupełni nowoczesny i minimalistyczny design łazienki. Czym wyróżnia się Glax 2.20?

To przestronna kabina wyposażona w składane siedzisko, która oprócz standardowej funkcji prysznica pozwala na korzystanie z sauny parowej typu Hammam i chromoterapii. Co ciekawe, najnowsza edycja Glax 2.20 posiada też interfejs Bluetooth, przydatny do odtwarzania muzyki np. ze smartfona.

novellini
Flagowym produktem Novellini są wanny z hydromasażem, które dzięki dopracowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym zapewniają niezakłócony relaks. Podczas ostatnich targów ISH firma zaprezentowała nowość – wannę Divina Dual dla dwóch osób, o wymiarach 190x140 cm. Specjalnie wyprofilowane siedzisko zostało dostosowane do takiego ułożenia ciała, które jest najbardziej komfortowe i zdrowe dla kręgosłupa. W wannach Divina Dual umieszczono nowy system Natural Air.

Jak wyjaśnia Marco Novellini, jest to technologia „wyjątkowa ze względu na swoje właściwości relaksacyjne i masujące. Jego działanie nie powoduje emisji żadnych dźwięków, co pozwala stworzyć przyjemną atmosferę w łazience.” Dodatkowe funkcje obejmują hydromasaż, chromaterapię i efektowny tryb wodospadu.
Szukasz nowoczesnych rozwiązań wellness do łazienki? Sprawdź produkty dostępne w naszym sklepie!

Zobacz naszą relację ze stoiska Novellini na Targach ISH 2019 we Frankfurcie: https://youtu.be/WdX9rBRHyVs

 

Polecane produkty