Wiercenie otworów w kafelkach nie tylko nie jest proste, ale też na zawsze niszczy ceramikę. Jeśli więc planujesz zamontować na ścianach w swojej łazience akcesoria wiszące, sięgnij po mniej inwazyjne rozwiązania – takie jak emco glue system.


Zalety montażu na klej emco glue system


emco glue system to bardzo kusząca alternatywa dla tradycyjnego sposobu montażu akcesoriów wiszących do łazienek. Dotychczas wszystkie mocowania wymagały stosowania kołków, wkrętów i wiertarek – i choć taka metoda jest sprawdzona i solidna, nowoczesny system klejenia w niczym jej nie ustępuje, a w wielu przypadkach nawet ją przewyższa.

Poznaj więc najważniejsze zalety emco glue system:
    • Montaż akcesoriów łazienkowych na klej jest bardzo łatwy – nie wymaga stosowania elektronarzędzi i dobierania pasujących do przedmiotów wkrętów czy kołków.
    • Podczas stosowania emco glue system nie pobrudzisz łazienki – podczas wiercenia natomiast masz do czynienia z kurzem i pyłem, które osadzają się na kafelkach.
    • Montaż akcesoriów przebiega bez ryzyka uszkodzenia ścian. W przypadku wiercenia otworów istnieje zaś niebezpieczeństwo, że płytka ceramiczna pęknie, na szklanej powierzchni pozostaną rysy lub fragment kafelka wyszczerbi się tuż przy wykonywanym otworze.

 

wieszak łazienkowy

 

    • Jeśli zdecydujesz się usunąć akcesoria ścienne mocowane na wkręty, na ścianie pozostaną nieestetyczne ślady, które będziesz musiał zamaskować. Z kolei w przypadku emco glue system nie ingerujesz w powierzchnie płytek czy innych okładzin łazienkowych – pozostają one więc nienaruszone i piękne.
    • Klej z systemu emco nadaje się do stosowania na rozmaitych powierzchniach – ceramicznych, szklanych i innych gładkich materiałach. UWAGA: nie należy stosować emco glue system na tapetach – choć klej skutecznie połączy się z tapetą, to sama tapeta może nie wytrzymać obciążenia akcesoriami.
    • Połączenia wykonane za pomocą emco glue system cechują się wysoką trwałością – zarówno pod kątem obciążeń, jak i częstego kontaktu z wilgocią. Spoiwo nie traci więc swoich właściwości klejących, ale cały system został pomyślany tak, by demontaż akcesoriów łazienkowych był możliwy, gdy tylko tego zapragniesz.
    • Skład kleju z systemu emco nie jest szkodliwy dla zdrowia – jest zgodny z europejskimi standardami EUREACH.


Jak stosować emco glue system?


Aby wykorzystać nowoczesny sposób montażu we własnej łazience, zaopatrz się w akcesoria łazienkowe emco kompatybilne z emco glue system – mowa tutaj np. o wszystkich elementach z nowej serii Round. Jest to ważne, ponieważ takie akcesoria mają w zestawie specjalną płytkę montażową, pozwalającą na wykonanie solidnego mocowania. 

 

akcesoria łazienkowe

 

Jak przebiega cały proces?
    • Dokładnie oczyść miejsce na ścianie z zabrudzeń i tłustych śladów. Płytkę montażową przetrzyj zaś włókniną ścierną dołączoną do zestawu emco glue system.
    • Nałóż na płytkę dwuskładnikowy klej i umieść ją w wybranym miejscu na ścianie. Pozostaw całość na ok. 4 godziny – tyle czasu klej potrzebuje, aby się utwardzić.
    • Na płytkę nałóż i przykręć akcesorium – zaletą tego systemu jest możliwość regulacji jego położenia przez cały czas po montażu.


Jak zdemontować akcesoria mocowane w systemie emco glue?


Jeśli po kilku latach zechcesz zmienić wystrój swojej łazienki, wszystkie akcesoria możesz zdemontować. Płytkę montażową należy oderwać siłowo, najlepiej używając do tego celu szpachelki i młotka. Kiedy płytka odejdzie od ściany, na kafelkach na pewno pozostaną ślady po kleju, które możesz w prosty sposób usunąć. Tutaj warto wykorzystać skrobak albo też ściereczkę nasączoną zmywaczem do silikonu. Kleju pozbędziesz się zatem bez ryzyka uszkodzenia powierzchni ściany, co z pewnością docenisz, jeśli nie chcesz wymieniać całej okładziny ściennej.

 

wieszak na ręczniki

 

Nowoczesne systemy montażowe rewolucjonizują wykańczanie łazienek. Dzięki nim możesz śmielej sięgać po kosztowne płytki ścienne, bez obaw, że zniszczysz je przy montażu wieszaków, dozowników mydła czy innych akcesoriów. Ciesz się zatem większym spokojem i pewnością podczas wykańczania wnętrz.

Polecane produkty