Wyobraź sobie krystaliczną czystość w połączeniu z dopracowanym w każdym szczególe designem i najnowocześniejszą technologią. Baterie bezdotykowe w prywatnych łazienkach gwarantują wygodę, eleganckie wykończenie aranżacji oraz oszczędność drogocennej wody. Sprawdź, jak wybrać baterie bezdotykowe, czym się kierować i które modele polecają specjaliści z ELEMENTS!

Wykorzystanie innowacyjnej technologii w łazienkach pozwala kreować futurystyczne, ultranowoczesne aranżacje, z ledowymi wiszącymi lampami w kształcie kół, grzejnikami dekoracyjnymi ze stali szlachetnej lub naturalnego marmuru i bateriami umywalkowymi, które działają na podczerwień, sprawiając, że nie musisz się martwić o zachowanie perfekcyjnej czystości i nadmierne zużycie wody. To znacznie więcej niż wygoda!

Baterie bezdotykowe to coraz częstsze rozwiązanie w prywatnych łazienkach

Inteligentne, intuicyjne rozwiązania w Twoim domu, na pozór niewidoczne, przyczyniają się do budowania niepowtarzalnego klimatu. Baterie bezdotykowe Schell Modus i Delabie Binoptic, projektowane przez najlepszych designerów, z najwyższej jakości materiałów, powstają przede wszystkim z myślą o Twoim bezpieczeństwie i zdrowiu, ale nie sposób oprzeć się ich efektownej formie.

Poznaj działanie baterii bezdotykowych i sprawdź, które modele najlepszych marek, dostępnych w ELEMENTS, dopełnią Twoją wymarzoną aranżację łazienki.

Jak działają baterie bezdotykowe?

Sekret tkwi w szczegółach. Intuicyjne działanie baterii bezdotykowej, elektronicznej, opiera się na minimalistycznej formie, bez uchwytów i zbędnych dekoracji oraz na wmontowanym czujniku ruchu na podczerwień. Wystarczy wsunąć dłonie pod kran, aby czujnik na podczerwień uruchomił strumień wody o idealnej temperaturze.

Czujnik wykrywa i analizuje promieniowanie elektromagnetyczne w paśmie podczerwieni (ciepło), które jest emitowane przez ludzkie ciało. Swoje działanie opiera więc na wykrywaniu zmian temperatury. Zamknięcie dopływu wody zachodzi zaś automatycznie na dwa sposoby – tuż po wyjęciu rąk spod kranu lub po upływie określonego czasu, najczęściej kilkunastu sekund. To drugie rozwiązanie jest znacznie bardziej przyjazne środowisku.

W showroomie ELEMENTS znajdziesz różne modele baterii bezdotykowych, wyposażone w boczną dźwignię regulacji temperatury wody, z ogranicznikiem do ustawiania wartości maksymalnej.

Baterie bezdotykowe możesz zamontować bezpośrednio w ścianie lub do umywalki, tym akurat nie różnią się od standardowych modeli. Nie musisz też ograniczać się w aranżacji do stylu nowoczesnego. Projektanci prześcigają się w dostarczaniu rozwiązań retro i w stylu loftowym, aby zaspokoić najbardziej wysublimowane wymagania i gusta.

Baterie bezdotykowe to nie tylko higiena

Jak wybrać baterię bezdotykową do łazienki?

Bateria bezdotykowa pozwala utrzymać perfekcyjną czystości w łazience na dłużej, zapobiega bowiem powstawaniu przebarwień od wody i detergentów, a przede wszystkim przenoszeniu bakterii z rąk na elementy wyposażenia łazienki.

Wybierając baterie bezdotykowe do łazienki zwróć uwagę na wydajność. Elektroniczne baterie na podczerwień rzadziej się psują i nie wymagają skomplikowanej konserwacji. Zwykle zajmują mniej miejsca, co okazuje się ważne dla zwolenników minimalizmu. Idealnie sprawdzą się w dużej rodzinie. Głowica powinna być ceramiczna, odporna na uszkodzenia mechaniczne, uszczelkowa może okazać się mniej wytrzymała.

Dlaczego warto poświęcić czas na wybór odpowiedniej głowicy? To właśnie głowica i zamontowane w niej pierścienie ceramiczne odpowiadają za szczelność. Zużyta, standardowa uszczelka może przeciekać i będzie wymagała okresowej wymiany.

Baterie łazienkowe bezdotykowe

Na co zwrócić uwagę, wybierając baterie bezdotykowe do łazienki?

Oprócz designu, komfortu w użytkowaniu i oszałamiających kolorów, warto zwrócić uwagę na to, jak możesz regulować siłę i temperaturę strumienia wody w Twojej wymarzonej baterii bezdotykowej.

Wiodący producenci oferują dźwignie boczne oraz specjalne sterowniki, które znacznie ograniczają ryzyko poparzenia w wyniku zbyt mocnego przekręcenia kurka lub przesunięta uchwytu, co doceniają przede wszystkim rodzice małych, samodzielnych dzieci. 

Sterownik musi jednak pozyskiwać energię do działania. W bateriach bezdotykowych stosuje się najczęściej zasilanie:

akumulatorowe – specjalne baterie umieszczone są w środku baterii, z czasem należy je wymieniać, unikamy jednak dzięki temu rozwiązaniu zwarć w wyniku kontaktu wody z przewodami, prowadzącymi do sieci,

sieciowe – prąd z gniazdka elektrycznego wędruje do baterii, za co odpowiada specjalny transformator, warto unikać zalania mechanizmu nadmierną ilością wody.

Baterie bezdotykowe to wygoda i styl

Potęga nowoczesności – zalety baterii bezdotykowej

Najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania sprawiają, że bateria bezdotykowa w łazience staje się przyjaznym człowiekowi, inteligentnym urządzeniem, sterowanym nie tylko ręcznie, elektronicznie, ale również z pozycji aplikacji na smartfona, za pomocą Bluetooth. Najnowocześniejsze modele wyposażone są w funkcje samodzielnego regularnego, automatycznego płukania baterii, co zapobiega stagnacji, trybu samooczyszczenia oraz system dezynfekcji wody.

Największe zalety baterii bezdotykowej to:

  • czujnik ruchu na podczerwień,
  • regulacja temperatury wody za pomocą elektronicznych sterowników bądź manualnych dźwigni,
  • odpowiednie dostosowanie siły strumienia,
  • możliwość regulacji czasu przepływu wody lub automatycznego zamknięcia, gdy wysuniemy dłonie spod kranu,
  • blokada dopływu wody, co zapobiega zalaniu mieszkania w sytuacjach awaryjnych lub ograniczeniu zużycia wody na co dzień, np. przy sprzątaniu łazienki,
  • długotrwałe utrzymanie czystości i brak możliwości przeniesienia bakterii na elementy armatury łazienkowej.

Choć oczywiście wybór baterii bezdotykowej wiąże się z większymi kosztami, warto w wymarzonej łazience pokusić się o nowoczesne, sensoryczne i długotrwałe rozwiązanie, które sprzyja naturze, zdrowiu domowników, pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a także cieszyć się unikalnym designem. W showroomie ELEMENTS podpowiemy Ci, jak dokonać właściwego wyboru!

Polecane produkty