Choć od dawna było wiadomo, że regularne i dokładne mycie rąk jest bardzo ważne, dopiero przy okazji pandemii koronawirusa wiele osób zaczęło traktować tę czynność z większą powagą. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo mycia dłoni w przestrzeni publicznej, marka Franke przygotowała przystosowaną do potrzeb społeczeństwa armaturę i dozowniki mydła.


Mycie rąk a zdrowie


Dzisiaj już cały świat dokładnie wie o tym, że precyzyjne i długie mycie rąk to najlepszy sposób, by zabezpieczyć się przed bakteriami i wirusami. Nie wystarczy jednak włożyć dłoni na chwilę pod bieżącą wodę, by uzyskać odpowiedni efekt. Należy je myć bardzo dokładnie, fragment po fragmencie, tak aby cała skóra została skutecznie zdezynfekowana. Konieczne jest także używanie mydła, któremu poddają się wirusy i bakterie. Stosując się do tych zasad, możesz ochronić się przed niechcianymi chorobami i zapobiec ich rozprzestrzenianiu się. 

 

łazienka z bezdotykową armaturą

 

O ile jednak zachowanie idealnej higieny rąk w domu jest proste, w przestrzeni publicznej może być już nieco trudniejsze. Dlatego też marka Franke stworzyła zestaw produktów bezdotykowych, dzięki którym umyte dłonie pozostaną czyste i wolne od bakterii i wirusów aż do wyjścia z łazienki w hotelu, restauracji czy miejscu pracy. Poznaj baterie umywalkowe i dozowniki mydła, z którymi poczujesz się bezpieczniej!


Bezdotykowa armatura Franke


Dlaczego bezdotykowe baterie umywalkowe to najlepszy wybór do łazienek publicznych? Otóż podczas obsługi tradycyjnej armatury narażasz się na gromadzenie się na skórze wirusów i bakterii – kiedy już umyjesz dłonie, musisz zakręcić wodę z kranu, a zatem musisz dotknąć uchwytu sterującego, którego przed Tobą używało bardzo wiele osób. W efekcie mycie rąk niewiele daje. 
Inaczej jest w przypadku elektrycznych baterii Franke. Dzięki specjalnym czujnikom wystarczy, że podsuniesz dłonie pod wylewkę baterii, a woda zacznie płynąć automatycznie. Zatrzyma się, kiedy odsuniesz ręce z powrotem. Warto zaznaczyć, że takie rozwiązanie jest nie tylko wysoce higieniczne, ale również ekologiczne, ponieważ do mycia dłoni zużywasz dokładnie tyle wody, ile potrzebujesz.

 

bezdotykowa armatura franke

 

Baterie bezdotykowe Franke dostępne są w różnych wersjach do wyboru – poznaj higieniczną armaturę tej marki:

  • F3E – bateria umywalkowa z ukośną wylewką o dość łagodnej, nowoczesnej formie. Okrągły przekrój i gładkie, połyskujące wykończenie czynią produkt efektownym dodatkiem łazienkowym.
  • F5E – to klasyczny model armatury składający się z korpusu i dołączonej do niego wylewki pod kątem prostym. Korpus jest masywny, a wylewka dość cienka, co tworzy ciekawy kontrast.
  • PROTRONIC-S – kolejna bateria, w której wylewka i korpus połączone zostały w jeden element o ukośnej orientacji. Ma ona jednak bardziej fantazyjną formę niż model F3E, co daje nowe możliwości aranżacyjne.


Automatyczne dozowniki mydła – 100% bezpieczeństwa


Równie ważne w łazienkach publicznych są funkcjonalne dozowniki mydła w płynie. Możliwość pozyskania porcji kosmetyku niezbędnego do prawidłowej dezynfekcji to kolejny krok w stronę idealnej higieny dłoni. 
Uwaga – jeśli chcesz w dozownikach mydła Franke umieścić płyn do dezynfekcji na bazie alkoholu, powinieneś zaopatrzyć się w specjalny wężyk.

 

bezdotykowy dozownik mydła franke

 


Oto bezdotykowe dozowniki mydła oferowane przez markę Franke:

  • EXOS – smukły kształt i możliwość wyboru wersji kolorystycznej (chrom, czerń lub biel) pozwalają na łatwe dopasowanie tego modelu do wystroju publicznej łazienki.
  • RODAN – minimalistyczny model w metalicznym kolorze to uniwersalny wybór niezależnie od wystroju otoczenia.
  • STRATOS – podobnie jak RODAN, ten dozownik mydła ma nieskomplikowaną formę i metaliczny kolor, jednak urozmaiceniem jest tutaj efektownie wygięty w łuk front.

Wszystkie dozowniki mydła są zamykane na kluczyk, zasilane są na baterie AA, a także mają wbudowane czujniki podczerwieni, pozwalające na bezkontaktowe pobieranie mydła w płynie.
Wybierając produkty Franke, można stworzyć bezpieczną łazienkę, nawet jeśli dziennie przewija się przez nią sporo osób. Pamiętaj, że najhigieniczniejszym sposobem na suszenie dłoni jest stosowanie jednorazowych ręczników papierowych. Wychodząc z pomieszczenia, postaraj się natomiast nie dotykać klamki dłonią, ale otworzyć drzwi, a zrobić to np. łokciem.