Wybór zmiękczacza wody nie jest oczywisty. Nie ma możliwości, aby z góry dokładnie przypisać dane urządzenie do konkretnego przypadku. Stosuje się ogólne zasady doboru, które mogą dać podstawowy obraz tego, jakie urządzenie nada się np. do usunięcia twardości z wody średniotwardej w dużym domu.

Poszczególne przypadki są jednak tak różne, że warto zainwestować w badanie wody lub skontaktować się z dostawcą wody i poprosić o informacje na temat jej jakości. Badania są szczególnie ważne w przypadku wody z własnego ujęcia. Skład chemiczny wody studziennej i potencjalne zanieczyszczenia w niej, mogą istotnie różnić się od tego, co znajdziemy w wodzie wodociągowej.

 

Zmiękczacz wody dobiera się na podstawie zużycia wody, liczby osób i punktów poboru wody w domu oraz twardości wody. Na podstawie określenia dodatkowych problemów, specjalistyczna firma pomoże Ci dobrać odpowiednie urządzenie, dopasowane do potrzeb Twoich i całej Twojej rodziny.

Zmiękczacze i filtry Trinnity to gama najnowocześniejszych urządzeń do uzdatniania wody, które wyróżniają się wysoką jakością i niezawodnością. Opatentowane, unikalne rozwiązania zastosowane w tych urządzeniach mają na celu uzdatnianie wody w sposób komfortowy, oszczędny i chroniący środowisko naturalne.
Posiadają unikalny design, są w pełni automatyczne, tanie w eksploatacji i trwałe.

 

ProblemProponowane urządzeniePrzeznaczenie
Kamień (twarda woda)

Trinnity Mini, Trinnity Box, Trinnity Slim, Trinnity Home, Trinnity Exclusive

Woda wodociągowa
Kamień, zanieczyszczenia mechaniczne, smak i zapach chloru

Trinnity Hybrid

Woda wodociągowa
Smak i zapach chloru, zanieczyszczenia mechaniczne

Trinnity Carbon

Woda wodociągowa i z własnego ujęcia*
Żelazo, mangan, kamień, amoniak,
substancje organiczne

Trinnity Plus

Woda z własnego ujęcia*

* dla wody z własnego ujęcia wymagane jest przeprowadzenie badań wody.

 

Woda wodociągowa zwykle spełnia normy wody pitnej, nie zawsze jednak odpowiada nam jej smak, zapach lub fakt, że nieprzyjemnie wysusza skórę, powoduje osady oraz kamień kotłowy, niszczący instalacje grzewcze, armaturę łazienkową i urządzenia AGD. Z kolei woda z ujęcia własnego najczęściej nie odpowiada normom wody pitnej, ze względu na obecność nadmiernych ilości niektórych związków, np. żelaza, manganu lub amoniaku. Bez względu na pochodzenie wody oraz występujące w niej problemy, możemy w prosty sposób ją uzdatnić, dobierając odpowiednie urządzenie z linii.

 

 

Przegląd podstawowych zalet urządzeń Trinnity

• sterowanie oparte na logicznym prognozowaniu, dzięki czemu stopień zużycia materiałów eksploatacyjnych dostosowany jest do stopnia wyczerpania złoża, a proces regeneracji zachodzi w zależności od rzeczywistego i prognozowanego zużycia wody (zawsze w godzinach najmniejszego poboru wody - ustawienie fabryczne na godzinę 02:00)
• zaawansowany technicznie, posiadający szereg atrakcyjnych funkcji panel sterujący z łatwą i intuicyjną obsługą
• unikalna konstrukcja głowicy sterującej odporna na duże wahania ciśnienia i gorszą jakość wody wodociągowej (np. wysoki poziom zanieczyszczeń mechanicznych, żelazo, itp.)
• opatentowany, przeciwprądowy system regeneracji w urządzeniach Trinnity skutkujący oczyszczaniem złoża począwszy od pokładów bardziej zanieczyszczonych, a w konsekwencji mniejszym zużyciem wody i soli do regeneracji - mniejsze koszty eksploatacyjne.
• urządzenia w pełni automatyczne, nie wymagające obsługi ze strony użytkownika, z wyjątkiem okresowego uzupełniania pojemnika z solą.
• oszczędna eksploatacja bez użycia szkodliwych środków chemicznych (urządzenia regenerowane wyłącznie wodą lub roztworem wody i soli w ilościach o ok. połowę mniejszych niż w konwencjonalnych filtrach i zmiękczaczach).

 

Dlaczego urządzenia Trinnity to dobry wybór?

1. Jedne z najoszczędniejszych w eksploatacji urządzeń do domowego uzdatniania wody na rynku europejskim.

2. Opatentowane technologie zapewniające bezawaryjność i wysoką wydajność, nawet w przypadku korzystania z wody o gorszej jakości i przy dużych spadkach ciśnienia hydraulicznego.

3. Solidna, niezawodna głowica sterująca w każdym urządzeniu.

4. Inteligentne urządzenia, które dostosowują się do przyzwyczajeń domowników - posiadają unikatowy system dopasowania pojemności jonowymiennej do zmiennego zużycia wody w domu.

5. Podczas każdej regeneracji urządzenia minimalizują zużycie wody i soli - regenerują nie całe złoże, a tylko tę część, która jest wyczerpana.

6. Urozmaicona gama pozwala na wybór urządzenia o optymalnych wymiarach i parametrach, również dla mieszkań.

7. Trwałe, wysokiej jakości, kwasoodporne komponenty, zapewniające wieloletnie działanie.

8. Oszczędne użycie wody i soli tabletkowanej do regeneracji pozwala dbać o środowisko naturalne. 

zmiękczacze wody i filtry Trinnity

Polecane produkty