Moda na czerń w aranżacjach łazienek trwa w najlepsze! Dlatego też marka Laufen stworzyła szeroką gamę produktów dostępnych w czarnym wykończeniu, z którymi możesz wykreować niebanalny i na wskroś nowoczesny wystrój otoczenia. Sprawdź, co do zaoferowania ma kolekcja Kartell by Laufen!


Ogromne możliwości z kolekcją Kartell by Laufen


Kartell by Laufen jest kolekcją wyjątkową. Nastąpiło tu bowiem zderzenie dwóch zupełnie innych od siebie światów – plastikowa awangarda wystroju wnętrz oferowana przez markę Kartell przeniknęła się wysoką elegancją typową dla projektów łazienkowych, promowaną przez markę Laufen. Spotkanie się dwóch niezależnych stylów i zestawienie ze sobą materiałów, które pozornie nie mają prawa do siebie pasować, okazało się jednak strzałem w dziesiątkę, a powstała kolekcja stała się wyznacznikiem najnowszych trendów.

 

czarna ceramika łazienkowa

 

Nad całym projektem czuwali wielokrotnie nagradzani designerzy – Ludovica oraz Roberto Palomba. Postawili oni przede wszystkim na zabawę lekką formą i odważne podejście do kolorystyki wyposażenia łazienek. Jednak obok żywych, intensywnych barw wykorzystali także klasyczną, lecz jakże nowoczesną zarazem czerń, która przepięknie podkreśla design kolekcji Kartell by Laufen.


Czarny mat lub połysk – innowacyjne podejście do ceramiki sanitarnej


Lata temu przyjęło się, że ceramika sanitarna powinna mieć białe wykończenie. Miał to być wyznacznik elegancji, ale i czynnik podbijający poczucie higieny w łazienkach. W nowoczesnych stylizacjach odchodzi się jednak od sztampy, poszukując coraz to nowych odsłon piękna i szyku, ale w nieoczywistej formie. Dlatego też w kolekcji Kartell by Laufen odnajdziesz ceramikę zachwycającą głęboką czernią.

 

minimalistyczny design łazienki

 

Umywalki, miski WC i bidety z tej kolekcji mogą być matowe lub wykończone na wysoki połysk. Będzie to miało znaczenie dla charakteru, jaki chcesz nadać łazience. Błyszczące ścianki ceramiki odnajdą się we wnętrzach stawiających na elegancję, z kolei mat będzie idealnym uzupełnieniem bardziej zadziornych aranżacji przestrzeni. 
W kontekście ceramiki od Laufen nie sposób nie wspomnieć o ich niespotykanej bryle i subtelnym wykończeniu. Każdy z elementów wydaje się niewiarygodnie lekki – i taki jest w rzeczywistości! Efekt ten osiągnięto dzięki zastosowaniu materiału SaphirKeramik®, który pozwala formować bardzo cienkie ścianki, a sam jest o połowę lżejszy od tradycyjnej ceramiki. Subtelność designu w połączeniu z czernią wykończenia przyciągają wzrok i tworzą zaskakującą harmonię.


Detale, które mają znaczenie


Nie tylko sama ceramika decyduje o charakterze łazienki. Równie istotne okazują się detale, które przecież budują cały klimat przestrzeni. Co jeszcze znajdziesz w kolekcji Kartell by Laufen?

  • Stelaże pod umywalkę – meble z kolekcji Kartell by Laufen dostępne są w bieli i odcieniach szarości, które pięknie skomponują się z czernią ceramiki. Jeśli jednak chcesz zachować idealną spójność swojego projektu łazienki, do umywalki dobierz czarny, metalowy stelaż, który swoim designem idealnie dopełni Twoją wizję wystroju.
  • Oryginalne lustro – okrągłe zwierciadło otoczone grubą, plastikową ramą to kwintesencja stylu Kartell. Wysokiej jakości tworzywo sztuczne o czarnym wykończeniu ma w sobie zaskakująco wiele klasy i przepięknie łączy się z pełną elegancji ceramiką.

 

nowoczesna strefa umywalkowa

 

  • Półki, półeczki – półki w różnych rozmiarach i kształtach pozwalają na stworzenie kompletnego systemu przechowywania. Choć czarne, to jednocześnie transparentne elementy są dość zaskakujące. Pomimo mocnego wykończenia zachwycają bowiem lekkością swojej formy.
  • Taboret – przy niektórych zabiegach pielęgnacyjnych warto sobie przysiąść. Pozwoli Ci na to stołek wykonany w tej samej stylistyce co wyżej opisane półki.
  • Relingi – uzupełnij łazienkę także podłużnymi wieszakami na ręczniki. To kolejny przykład wykorzystania plastiku w taki sposób, by był piękny i funkcjonalny zarazem.

Z tak bogatym asortymentem czarnych elementów wyposażenia łazienkowego wyczarowanie wyjątkowych, zachwycających aranżacji jest już bardzo proste. Łącz je z jasnymi ścianami, okładzinami ceramicznymi utrzymanymi w szarościach albo też wykorzystaj jako element bardziej kolorowej stylizacji – Kartell by Laufen daje Ci piękne i solidne produkty, reszta zależy już od Ciebie.
 

Polecane produkty