Życie w wielkim mieście jest szybkie i pełne codziennych atrakcji. Oferta mieszkaniowa w dużych ośrodkach skupia się natomiast najczęściej na umiarkowanej wielkości lokalach, w których znajdują się niewielkie łazienki. Jak je wyposażyć, by zachować urbanistyczną dynamikę i zadbać o swój komfort?


Małe, lecz w pełni funkcjonalne umywalki Val


Monachijski projektant Konstantin Grcic odpowiedzialny za stworzenie kolekcji ceramiki sanitarnej Val idealnie wpisał się w koncepcję współczesnych, miejskich łazienek. Jego pomysły okazały się strzałem w dziesiątkę w przypadku małych przestrzeni sanitarnych, ponieważ łączyły w sobie maksimum funkcjonalności i design, który jest nowy, choć przecież bardzo prosty w odbiorze.

 

mała umywalka w nowoczesnym stylu

 

Na szczególną uwagę w przypadku małych łazienek zasługują umywalki Val wyróżniające się małymi gabarytami. Co świadczy o ich wyjątkowości?

  • Kompaktowe modele umywalek Val mają zaledwie 310-315 mm głębokości, więc bez trudu można je dopasować do nawet najmniejszych łazienek.
  • Szerokość umywalek Val jest już większa – mają ponad 50 cm, jednak mimo to lepiej sprawdzają się w małych łazienkach od tych węższych modeli. Sporą część gabarytów zajmuje bowiem w ich przypadku półka, dzięki której nie musisz szukać dodatkowych akcesoriów do przechowywania mydelniczki czy dozownika.
  • Do wykonania umywalek z kolekcji Val posłużył materiał SaphirKeramik. Jest to innowacyjna ceramika sanitarna pozwalająca tworzyć subtelne, wręcz filigranowe formy, zachowując jednocześnie trwałość i odporność umywalek o grubszych ściankach.

Wszystko to sprawia, że umywalki Val w pełni oddają ducha miejskiego stylu życia. Nie brakuje im klasy i elegancji, ale jednocześnie dostosowują się do panujących w otoczeniu warunków.


Kompaktowa, wisząca miska WC Kartell by Laufen


Wśród produktów marki Laufen znajdziesz też szeroki wybór misek WC. Szukając jednak modelu do małej łazienki, warto dokładniej przyjrzeć się jednemu z produktów z kolekcji Kartell by Laufen. Toaleta, o której mowa, ma pomniejszone wymiary względem standardowych misek WC. Jej głębokość wynosi zaledwie 49 cm, podczas gdy wymiary pozostałych muszli podwieszanych wynoszą 54,5 cm. Jest to różnica, którą z całą pewnością odczujesz w bardzo małych wnętrzach.

 

niebieska toaleta

 

Jednocześnie jednak możesz liczyć na komfort korzystania z miski oraz na jej niezwykły design. Minimalistyczny kształt i brak jakichkolwiek wgłębień, załamań i wszelkich ozdobników czynią ją wyposażeniem na miarę współczesnego tempa życia w nowoczesnych aglomeracjach. Do produktu dobierz także wolnoopadającą deskę sedesową, której design, podobnie jak w przypadku ceramiki, jest tak prosty, jak tylko było to możliwe.
Gładkie powierzchnie toalety to kolejna zaleta wynikająca z nieskomplikowanej formy. Taka miska WC jest prosta do utrzymania w czystości, tym bardziej że pozbawiona została tradycyjnego kołnierza spłukującego, pod którym mogłyby się gromadzić zabrudzenia i drobnoustroje.


Pomysłowe dodatki do małej łazienki


W małych łazienkach nieoceniona okaże się również siła drobnych, lecz jakże sprytnych dodatków, które również pozwolą Ci zaoszczędzić sporo miejsca. Jedną z takich propozycji jest uchwyt na papier toaletowy z kolekcji Val. Wykonany z ceramiki SaphirKeramik utrzymany jest w kwadratowej formie. Dzięki temu, że został zabudowany od góry, możliwe jest przymocowanie go tuż przy umywalce – w takim układzie stanowi jej przedłużenie i tworzy dodatkowe miejsce na Twoje akcesoria stojące.

 

nowoczesna łazienka

 

W serii Val znajdziesz też najróżniejsze modele relingów nadających się do montażu do umywalki. To właśnie dzięki nim nie musisz szukać miejsca do zawieszenia wieszaka na ręcznik do rąk. Dostępne są relingi w różnych kształtach, tak by dopasowanie ich do dostępnej przestrzeni nie sprawiło Ci trudności.
Marka Laufen doskonale rozumie potrzeby osób czerpiących radość z wielkomiejskiego stylu życia. Skorzystaj z jej oferty, aby stworzyć łazienkę wyjątkową w wystroju i funkcjonalną mimo niewielkiego metrażu.
 

Polecane produkty