Marzysz o łazience w stylu angielskim? Podobają Ci się klasyczne, luksusowe stylizacje łazienek, ale jednocześnie chcesz, by Twoja przestrzeń przystawała do standardów XXI wieku? Teraz możesz mieć to wszystko bez kompromisów! Już teraz poznaj wyjątkową kolekcję The New Classic od marki Laufen.


Tradycyjna łazienka z nowoczesnym sznytem według Marcela Wandersa


Współczesne trendy skupiają się przede wszystkim na minimalizmie i umiłowaniu do industrialnych form. Jednak nie oznacza to, że w aranżacjach łazienkowych nie ma już miejsca na klasyczną elegancję. Jeśli i Ty tęsknisz za subtelnymi zdobieniami i chcesz nieco odejść od surowości nowoczesnego designu, z pewnością przypadnie Ci do gustu kolekcja wyposażenia łazienkowego zaprojektowana przez Marcela Wandersa. To właśnie on jest ojcem serii The New Classic od marki Laufen.

 

elegancka łazienka

 

Autor kolekcji sięgnął po sprawdzone i cenione przez dekady rozwiązania. Każdy z elementów w serii jest zdobiony – czy to ze względu na swoją fantazyjną formę, czy też dekoracyjne żłobienia i rzeźbienia. Wszystkie produkty utrzymane są w klasycznych, typowych dla przestrzeni łazienkowych kolorach – ceramika i dodatki w bieli, armatura ma metaliczne wykończenia, meble zaś dostępne są w stonowanych kolorach drewna, ale też odcieniach szarości i ponadczasowej bieli. Co konkretnie znajdziesz w kolekcji The New Classic?


Spotkanie klasyki z innowacją w ceramice The New Classic


Bazą wyposażenia każdej łazienki jest ceramika – umywalki, toalety i wanny są niezbędne, by przestrzeń sanitarna była w pełni funkcjonalna. Wszystkie te elementy dostępne są w serii The New Classic:

  • Umywalki – do wyboru masz modele nablatowe oraz przeznaczone do montażu ściennego. Dostępne są w różnych rozmiarach, aby można było je bez trudu dopasować do małych toalet i obszernych salonów kąpielowych. Tym, co je wyróżnia, są bardzo cienkie, lekko wywinięte na zewnątrz ścianki, za sprawą których ceramika prezentuje się zwiewnie i efektownie.
  • Miski WC i bidety – klasyczna stylistyka ceramiki toaletowej nie pozostawia wątpliwości. Miska WC i bidet z zewnątrz prezentują się niemal identycznie, co ułatwia stworzenie spójnej koncepcji wystroju. Oba elementy mają mocno zaokrągloną formę rozszerzającą się ku górze oraz połyskujące, doskonale białe wykończenie. 

 

lazienka w klasycznym stylu

 

  • Wanna – w zestawie nie mogło zabraknąć także wanny. Choć zabrakło w niej typowych dla klasycznych modeli wolnostojących nóżek, to bez wątpienia nawiązuje swoją formą do tradycyjnego wzornictwa łazienkowego. Uwagę zwraca bardzo finezyjny, łagodny kształt misy – wąskiej na dole i szerokiej na górze. Do tego dochodzi łagodna, ale stabilizująca podstawa wanny i cienkie, lecz mimo to solidne ściany.

Ceramika sanitarna z kolekcji The New Classic ma dekoracyjne, ale nieprzesadne wzornictwo. Dzięki zachowaniu takiego umiaru możliwe jest wykreowanie łazienki klasycznej, ale w nowoczesnym stylu. Jednak nie tylko ceramika decyduje o charakterze otoczenia.


Co jeszcze znajdziesz w kolekcji The New Classic?


Do umywalek z kolekcji The New Classic możesz dobrać dwa rodzaje wykończenia. Dostępne są zarówno tradycyjne szafki w pełnej rozpiętości rozmiarowej, jak i bardzo eleganckie, drewniane stelaże, które jednak nie dają przestrzeni do przechowywania przedmiotów. Tylko od Ciebie zależy, które rozwiązanie bardziej przypadnie Ci do gustu lub lepiej wpasuje się w charakter Twojej łazienki. 

 

klasyczna umywalka

 

Dodatkowo możesz też uzupełnić swoją przestrzeń o szafkę wysoką – idealną na ręczniki czy detergenty. Do podwieszanych mebli przygotowane zostały także subtelnie wygięte nóżki – za ich pomocą możesz podkręcić klasyczny design łazienkowy. Ciekawym dodatkiem okaże się także lustro będące idealnym przykładem eklektyzmu. Zdobione jest bowiem szeroką ramą, która jednocześnie pełni funkcję nowoczesnego oświetlenia LED.
Warto wspomnieć także o serii akcesoriów dopasowanych do wzornictwa kolekcji The New Classic.  Wśród nich znajdziesz półkę, mydelniczkę, szczotkę WC oraz pojemnik na szczoteczki. Wszystkie elementy swoim kształtem nawiązują do ceramiki sanitarnej, tworząc z nimi spójną całość.