Zagospodarowanie małej przestrzeni sanitarnej wymaga odpowiedniego wyposażenia i zaaranżowania otoczenia. Niezależnie od tego, czy wykańczasz toaletę, łazienkę dla gości czy główną łazienkę o niewielkim metrażu, przydadzą Ci się nowości marki Laufen. Poznaj nasze sposoby na małą łazienkę!

Strefa WC w łazience lub mała toaleta – jak ją urządzić?


Standardowe miski WC powszechnie stosowane w łazienkach i toaletach mają najczęściej ok. 55 cm długości, co w niektórych pomieszczeniach może powodować trudności z zagospodarowaniem dostępnego miejsca. Dlatego też marka Laufen postanowiła zaprezentować nową miskę WC z serii KARTELL BY LAUFEN, której długość to tylko 49 cm – taką ceramikę sanitarną łatwo zmieścisz nawet w najmniejszej toalecie, a jednocześnie nie musisz rezygnować z komfortu użytkowego. Szerokość produktu to 37 cm, a zatem cała konstrukcja będzie bardzo wygodna. 

 

nowoczesna, wisząca miska wc

Warto jednak tutaj wspomnieć także o innych zaletach miski WC KARTELL BY LAUFEN – model podwieszany to również świetny wybór do niewielkich wnętrz, ponieważ pozostawia wolną przestrzeń na posadzce i pozwala na łatwiejsze sprzątanie pomieszczenia. Uwagę zwraca również brak kołnierza w konstrukcji. To rozwiązanie zapewnia wyższą higienę toalety na co dzień, ponieważ w ceramice nie znajdziesz zbędnych zakamarków, w których mogłyby się gromadzić bakterie.


Krótka miska WC dostępna jest w kilku kolorach do wyboru, daje zatem także niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Biały połysk czy matowy? A może błyszcząca czarna powierzchnia lub szara matowa? Niezależnie od tego, jaką masz wizję wykończenia swojej toalety, spośród takiej palety odcieni bez trudu znajdziesz ten, który najpiękniej uzupełni Twoje wnętrze.


Umywalka ścienna Laufen SaphirKeramik do toalet


Pierwszą nowością od marki Laufen w zakresie umywalek jest umywalka ścienna SaphirKeramik, która dostępna jest w dwóch wariantach do wyboru. Produkt jest bowiem wyposażony w ceramiczną półkę, tworzącą jedną całość z samą umywalką – ta może być umiejscowiona z prawej lub lewej strony. Taka idea jest wyjątkowo praktyczna. Sama okrągła misa umywalki jest bardzo mała, choć wystarczająco duża, by móc wykonywać podstawowe czynności higieniczne, jak mycie rąk czy opłukanie twarzy. 

Pozostałą część produktu stanowi natomiast półka umieszczona po jednej ze stron, na której ustawisz akcesoria pielęgnacyjne lub mydło. Szerokość całości to zaledwie 55 cm, a zyskujesz element o wysokiej funkcjonalności. Jeśli jednak mimo to taka umywalka nie zmieści się do Twojego pomieszczenia, możesz ją przyciąć na szerokość 43 cm. Warto wiedzieć, że produkt może być uzupełniony także o reling do zawieszania ręcznika do rąk – dzięki temu nie musisz szukać w swojej toalecie dodatkowej przestrzeni na wieszaki na ścianie.

 

ścienna umywalka do małej łazienki


Umywalka ścienna SaphirKeramik także występuje w kilku opcjach wykończenia do wyboru. Przede wszystkim możesz zaopatrzyć się w wersję z otworem na baterię lub bez, a zatem nadaje się do skompletowania z baterią stojącą lub ścienną. Po drugie możesz wybrać jeden z trzech odcieni bieli, by produkt jak najlepiej wkomponować w przestrzeń.


Umywalka ścienna compacto SaphirKeramik – funkcjonalność w kompaktowym wydaniu


Laufen proponuje jeszcze jedną nowość do małej łazienki. Prostokątna umywalka compacto SaphirKeramik jest co prawda nieco szersza od wyżej opisywanego modelu – ma 60 cm szerokości – jednak podobnie jak poprzedniczka ma wbudowaną, ceramiczną półkę, która pozwoli ograniczyć konieczność wstawiania dodatkowej szafki lub półki na akcesoria stojące. Większa niecka produktu pozwala natomiast na swobodniejsze wykonywanie czynności pielęgnacyjnych – mycie twarzy lub usuwanie zarostu, przez co staje się odpowiedniejszym wyborem do małej łazienki, choć rzecz jasna sprawdzi się także w toaletach.

 

prostokątna, niewielka umywalka ścienna

 

Umywalka przeznaczona jest do montażu ściennego, a ponieważ ma szlifowany spód, nie ma konieczności uzupełniania jej szafką podumywalkową. Do tego do wyboru masz wersję z otworem na umywalkę lub bez oraz trzy odcienie bieli do wyboru.


Z produktami Laufen stworzysz w pełni funkcjonalną toaletę lub zadbasz o odpowiednie zagospodarowanie małego metrażu domowej łazienki – sprawdź, które produkty spełnią Twoje oczekiwania.

Polecane produkty