Czym kierować się podczas wyboru umywalki? Przede wszystkim praktycznym wykorzystaniem, ale nie tylko. Jako, że dostęp do różnorodnych modeli umywalek jest ogromny, warto również zwrócić uwagę na jej wygląd. Zobaczmy, jakie możliwości mamy do wyboru. Umywalka kwadratowa, biała, ceramiczna, a może…

Dlaczego umywalka to niezbędny element wyposażenia łazienki? Ponieważ to w niej myjemy ręce, nad nią szczotkujemy zęby, a także – szczególnie w łazienkach z prysznicem zamiast wanny – moczymy ubrania, które wymagają odświeżenia poprzez pranie ręczne.
 

kwadratowa umywalka

Umywalka powinna być zatem przede wszystkim praktyczna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by była również elementem dekoracyjnym łazienki. Jakie modele umywalek są dostępne w ofercie producentów?

Umywalka ścienna, stawiana, wpuszczana w blat, a może meblowa?

Nie wiesz, jaki model umywalki sprawdzi się w Twojej łazience? Zainspiruj się naszymi propozycjami.
 

nowoczesna łazienka

Jeśli w Twojej łazience stawiasz na spójne wyposażenie, lubisz mieć wszystko pod kontrolą, a gotowy zestaw wydaje Ci się najrozsądniejszym rozwiązaniem, wybierz umywalkę meblową lub ścienną, która będzie w komplecie z miską WC, czy bidetem. Umywalkę meblową kupisz wraz z szafką, do której z łatwością dobierzesz lustro w ramie, półsłupek ścienny, stojący oraz inne segmenty łazienkowego zestawu mebli. Jeżeli nie czujesz się specjalistą w zakresie dekoracji wnętrz, to takie rozwiązanie również wydaje się być najbardziej rozsądnym – gotowe zestawy łatwo wkomponujesz do każdego pomieszczenia i do różnych płytek ceramicznych.
 

okrągła umywalka

Chcesz, aby korzystanie z umywalki było komfortowe? Dobierz model wpuszczany w blat. Umywalki wpuszczane w blat lub stawiane są niezwykle dekoracyjne, jeśli zatem w swoim domu zagospodarowałeś pomieszczenie na toaletę dla gości, ten typ umywalki powinien Cię zainteresować.

Przede wszystkim liczy się każdy centymetr powierzchni. Twoja łazienka jest mała i musisz zaoszczędzić na przestrzeni użytkowej? Wybierz umywalkę ścienną lub narożną, mało estetyczne elementy syfonu zakryjesz postumentem lub pół postumentem.
 

umywalka


Najważniejszym czynnikiem decydującym o zakupie produktów jest ich wygląd? W ofercie producentów znajdziesz modele nietuzinkowe, lekkie, kolorowe i zupełnie niebanalne, takie umywalki mogą być wykonane z różnych materiałów, nie tylko z białej ceramiki. A co ważniejsze, dobierając do nich równie elegancką baterię stworzysz zestaw, który zachwyci każdego gościa Twojego domu.

Kilka ciekawych propozycji – najnowsze kolekcje umywalek

Jeśli poszukujesz niebanalnej umywalki nablatowej, to z pewnością spodoba Ci misa nablatowa Artis. Jej prosty, geometryczny kształt o wymiarach 610 x 410 mm nada wnętrzu nieco purystyczny charakter. Uniwersalna biel produktu sprawia wrażenie higienicznej czystości - dzięki temu cała łazienka prezentuje się nowocześnie, a początkowa surowość formy zostaje nieco złagodzona.

A może jednak wolisz coś zdecydowanie bardziej kanciastego? Prostokątna umywalka Kartell stanowi klucz do uzyskania nowoczesnej przestrzeni łazienkowej. Jej prosta forma umożliwia wpasowanie go w niemalże każde wnętrze - nawet jeśli ogranicza Cię wielkość pomieszczenia. Z lewej strony umieszczono praktyczną półeczkę, która z pewnością rozwiąże problem przechowywania w łazience - umieścisz na niej najpotrzebniejsze kosmetyki i drobiazgi tak, aby zawsze były pod ręką.

Umywalki ścienne kojarzą się z klasyką. Taka jest również umywalka Modo, która jednak będąc wykończona w nieco geometrycznym tonie jest także idealnym elementem do wyposażenia nowoczesnej łazienki. Szlachetna biel oraz dość szeroki rant to największe walory umywalki Modo – będzie ciekawie komponowała się z pozostałymi elementami wyposażenia jak miską WC czy wanną.

A może wolisz umywalki meblowe? Zobacz zebrane przez nas produkty: podłużne, okrągłe, zarówno w nowoczesnej, jak i klasycznej formie. Jesteśmy pewni, że któryś z tych modeli Cię zachwyci!

Polecane produkty