Masz własny dom, ogrzewanie oraz własną studnię, z której pozyskujesz wodę? Cieszy Cię ta niezależność, ale… Czy na pewno woda w Twoim kranie jest zdatna do picia? Czy może niepokoi Cię jej kolor i nieprzyjemny zapach? Zastanawiasz się, czy spełnia ona normy i jest przyjazna dla Ciebie oraz urządzeń zamontowanych w Twoim domu?

W przypadku pozyskiwania wody z własnej studni jej uzdatnianie jest szczególnie ważne ze względu na ryzyko występowania w niej mikroorganizmów, związków organicznych, a nawet bakterii, które mogą być groźne dla zdrowia całej Twojej rodziny!

 

pozyskiwanie wody ze studni

 

Konsekwencje twardej wody

Barwa wody, a także jej nieprzyjemny smak i zapach są najczęściej spowodowane obecnością żelaza. Równie często obecny jest w niej mangan. Ten ciężki pierwiastek powoduje tworzenie się twardych, trudnych do usunięcia osadów. W wodzie z dużą ilością żelaza rozwijają się bakterie żelaziste, które psują smak i kolor wody, a także mogą powodować zatykanie się instalacji. 

To, czy woda jest przyjazna dla Ciebie i Twojej rodziny oraz instalacji i urządzeń w Twoim domu, w dużej mierze zależy od stopnia jej twardości.Twarda woda nie służy ani skórze - może wywoływać podrażnienia i nadmiernie ją wysuszać - ani urządzeniom grzewczym, AGD oraz sanitariatom. Osadzający się w kotłach, rurach, czajnikach, pralkach i zmywarkach kamień powoduje mniejszą skuteczność ich działania i przyspiesza proces zużycia. Może też zwiększać ryzyko awaryjności, a w konsekwencji doprowadzić nawet do konieczności wymiany instalacji, co zwiąże się z generalnym remontem. Można temu jednak zapobiec w prosty sposób.

 

Zalety filtrów i zmiękczaczy wody

 • Stosując filtry mechaniczno-węglowe Trinnity zapewnisz sobie idealnie czystą i bezpieczną wodę w całym domu, doskonałą do picia i mycia.

 • Przygotowywane przez ciebie potrawy i napoje będą dużo smaczniejsze i bardziej aromatyczne, bez nieprzyjemnego zapachu chloru.

 • Pijąc wodę z kranu, zaoszczędzisz pieniądze i przyczynisz się do ochrony środowiska naturalnego, nie generując plastikowych odpadów.

 • Usuwając z wody nadmiernej ilości żelaza i manganu, chronisz zdrowie całej rodziny.

 • Twoje pranie nie będzie już narażone na trudne do usunięcia żółtobrązowe plamy.

 • Ochronisz swoje baterie i ceramikę łazienkową przed nieprzyjemnymi, rdzawymi zaciekami z żelaza.

 • Dzięki miękkiej wodzie ochronisz urządzenia grzewcze i instalacje przed kamieniem kotłowym

 • Zabezpieczysz armaturę i sanitariaty przed osadem z kamienia.

 • Wydłużysz żywotność AGD mających kontakt z wodą i unikniesz wzrostu zużycia energii.

 • Twoje ulubione ubrania dłużej zachowają intensywne kolory i będą miękkie w dotyku bez stosowania płynów zmiękczających.

 • Będziesz cieszyć się jedwabiście gładką i zdrową skórą, a kąpiel w miękkiej wodzie stanie się prawdziwą przyjemnością.

Jeśli Twoja woda ma rdzawy kolor, prawdopodobnie zawiera nadmiar żelaza, którego możesz pozbyć się, instalując w domu Filtr wielofunkcyjny Trinnity CarbonJest to filtr multifunkcyjny, który dodatkowo usuwa z wody twardość oraz nadmierne ilości manganu, amoniaku i substancji organicznych.

Polecane produkty