Czego nie może zabraknąć w nowocześnie urządzonej łazience? Po pierwsze płytek wielkoformatowych, po drugie betonu, po trzecie… No właśnie. Nowym hitem wnętrzarskim łazienek oryginalnych i nieprzeciętnie wykończonych są kamień i cegła. Dlaczego te dwa materiały podbijają serca projektantów oraz inwestorów? Wystarczy spojrzeć na niebanalną kolekcję Incana i produkty które imitują cegłę ciętą , klinkierową oraz kamień naturalny.

 

Łazienka musi być funkcjonalna, ale nie powinno jej również brakować wdzięku i gracji. W nowocześnie wykończonej łazience główne skrzypce odgrywają naturalne okładziny ścienne, podłogowe oraz tożsame komponenty meblowych dowolnie skrojonych zestawów. Szlachetne drewno oraz surowy beton warto jednak od czasu do czasu przełamać np. nowo odkrytą, ale postarzaną cegłą oraz kamieniem.

Warto podkreślić, że te dwa wspomniane materiały są wdzięcznym komponentem do  tworzenia projektów łazienek pięknych i wykończonych kompleksowo, gdzie wszystkie elementy wyposażenia po prostu do siebie pasują. Cegła umieszczona na ścianie, a kamień na podłodze to wyjątkowa wytrzymałość, ale przede wszystkim aranżacja, która będzie modna przez długi czas. A jak w tym wszystkim odnajdują się produkty firmy Incana?

Powiedzmy „nie” nudnej symetrii – wyjątkowa okładzina ścienna z kamienia

W kolekcji Incana jedną z kategorii produktowych stanowi kamień dostępny w ciekawej palecie kolorów. BIANCO to wersja dla osób, które uwielbiają białe wnętrza – delikatne, przestronne i jasne. Ten kamień ciekawie skomponuje się z zestawem białych mebli drewnianych. Zbyt oczywistą biel we wnętrzu wystarczy przełamać czarnymi dodatkami, by łazienka nabrała wyrazu.

Kolor ROYALE sprawdzi się w łazienkach urządzonych w guście klasyków. Delikatny brąz, nieco cieniowany – to dobry kompan do stworzenia zestawu z beżem lub szarością. Łazienka urządzona w takich barwach będzie modna przez długi czas. Zaś „COPPER”, czyli kolor nieco ciemniejszy sprawi, że łazienka będzie się prezentowała nadzwyczaj elegancko. Taki wariant kolorystyczny kamienia spodoba się wielbicielom nowoczesności.

Kamień Incana choć najczęściej kojarzony jako materiał do wykończenia ścian w salonie, jadalni czy korytarzu, przełamuje stereotypy. Ściana w łazience wygląda z nimi nadzwyczaj ciekawie, a połączone z drewnem tworzą  idealny duet.

Postarzana cegła w nowoczesnym wydaniu!

Choć cegła jest materiałem wykończeniowym od dawna stosowanym w naszych wnętrzach to jako ścienna okładzina łazienkowych ścian pojawia się od niedawna. W łazience układamy cegłę najczęściej na ścianie która stanowi tło lustra, gdzie wraz z drewnem w naturalnym kolorze tworzy ciekawy zestaw.

Cegła bardzo ładnie wygląda także w łazienkach otwartych na sypialnię – to najnowszy trend katalogowych aranżacji, który szczególnie upodobali sobie młodzi inwestorzy. Cegła jest wówczas kontynuacją okładziny ściennej pokojowej, którą umieszcza się także na ścianie w tak ulokowanej łazience.

Cegła jest materiałem wytrzymałym i niebanalnym. Odporna na działanie wilgoci, a odpowiednio zakonserwowana i ułożona na ścianie, jest bardzo odporna. W kolekcji Incana – wyjątkowo ciekawie prezentuje się kolekcja SARDINIA, która ma piękne, naturalne przebarwienia.

W nowoczesnych łazienkach liczy się zarówno naturalność, jak i oryginalne wykorzystanie materiałów, które są wytrzymałe i bliskie naturze. Zarówno kamień, jak i cegła idealnie wpisują się w te wymagania. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że inwestorzy sięgają po nie tak często. I nam bardzo podoba się kolekcja Incana, która jest wyjątkowo niebanalnym rozwiązaniem łazienkowym.