Komfort codziennych kąpieli to jedna z kluczowych kwestii podczas kompletowania wyposażenia do salonów kąpielowych i stref prysznicowych. Aby kontakt z bieżącą wodą był jak najprzyjemniejszy, warto sięgać po armaturę wykorzystującą technologię napowietrzania strumienia wody – dowiedz się dlaczego!

 

Armatura z funkcją napowietrzania strumienia wody – takie baterie mogą kojarzyć się głównie z oszczędzaniem wody, ale zabieg napowietrzania może przynosić również inne korzyści. Strumień staje się bowiem miękki i bardzo przyjemny podczas kontaktu ze skórą.

 

Wyjątkowe doznania w czasie kąpieli


Kąpiel już dawno przestała się kojarzyć jedynie z koniecznością zachowania odpowiedniej higieny i wykonywaniem podstawowych czynności pielęgnacyjnych. Obecnie jest to przede wszystkim czas dla nas samych, kiedy można maksymalnie się odprężyć i zrelaksować, korzystając z intymności i prywatności w domowej łazience. Z tego też względu na znaczeniu zaczęło zyskiwać wyposażenie, dzięki któremu codzienne chwile wypoczynku nabierają zupełnie nowego wymiaru. Jak w tym wszystkim odnajduje się funkcja napowietrzania wody w armaturze?

 

system napowietrzania wody

 

Napowietrzony strumień wody ma większą siłę, a zatem samej wody może być mniej. Dzięki temu całość jest lżejsza, a same krople sporo mniejsze, co przekłada się na wrażenie, że strumień jest miękki i łagodnie otula skórę. Jak to właściwie działa?
Armatura – a właściwie tarcza wylewki czy słuchawki prysznicowej – po odkręceniu wody zaczyna zasysać powietrze do środka. Dzięki temu wypływająca woda zostaje rozbita na drobne cząsteczki, tym samym zapewniając Ci najwyższy komfort kąpieli, osiągnięty przecież w bardzo prosty i oszczędny sposób. Musisz bowiem wiedzieć, że producentom armatury chodzi nie tylko o doskonałe wrażenia zmysłowe, ale również przyświeca im troska o środowisko.


Oszczędzanie wody z korzyścią dla komfortu


Korelacja funkcji napowietrzania wody z ochroną środowiska naturalnego jest bardzo prosta – jeśli część strumienia wypełni się powietrzem, to samej wody będzie można zużywać o wiele mniej. Gdyby takie systemy zastosować we wszystkich elementach armatury w mieszkaniu, można by zmniejszyć zużycie wody nawet o kilkadziesiąt procent, co powinno mieć kluczowe znaczenie w obliczu zmieniającego się klimatu i coraz częściej występujących wiosną i latem okresowych susz.

 

słuchawki prysznicowe ideal rain

 

Jeśli można tak łatwo połączyć komfort korzystania wody z działaniami proekologicznymi, to warto postawić na podobne innowacje we własnych gospodarstwach domowych i opowiadać o nich innych – a samemu wieczorem skorzystać z maksymalnie przyjemnej kąpieli pod miękkim i łagodnym strumieniem wody.


Napowietrzanie strumienia wody – łatwiejsze sprzątanie łazienki?


To jeszcze nie koniec korzyści, jakie wiążą się z korzystaniem z armatury napowietrzającej wodę. Czy wiedziałeś, że dzięki niej sprzątanie łazienki może stać się łatwiejsze? Mniejsze krople wypływające z baterii są bardziej skupione i mniej się rozpryskują na boki. Dzięki temu strumień cechuje się doskonałą skutecznością i w czasie kąpieli gwarantuje dokładne (i pamiętajmy, jak przyjemne!) spłukiwanie szamponu i mydła.

 

nowoczesny natrysk

 

Tak skoncentrowany strumień wody będzie więc w mniejszym stopniu pozostawiał ślady dookoła, a zatem na kafelkach czy, co gorsza, na szklanych drzwiach kabin prysznicowych. Każdy, kto miał okazję usuwać zacieki z wody, składające się głównie z osadu z kamienia wymieszanego z mydłem, wie, jak niewdzięczne jest to zadanie. Dlatego też warto sięgać po wszystkie rozwiązania, które mogą choć w niewielkim stopniu pomóc w ograniczeniu powstawania podobnych zabrudzeń.


AirPower od Hansgrohe – w trosce o komfort i środowisko


Jedną z marek, która bardzo poważnie potraktowała obie kwestie – dbałość o ekologię oraz Twoje codzienne doznania w czasie kąpieli – czego wynikiem jest stworzenie technologii AirPower. Ich koncepcja oparta jest na stwierdzeniu, że powietrze, w przeciwieństwie do wody, nic nie kosztuje, dlatego należy z niego korzystać, tworząc innowacyjne wyposażenie łazienkowe. 
Technologia AirPower jest zatem obecna rzecz jasna w słuchawkach prysznicowych oraz w głowicach deszczownic, aby móc zażywać przyjemnych kąpieli bez martwienia się o środowisko w ulubionej sobie formie. Tym, co zaskakuje, jest także obecność systemu napowietrzania w bateriach umywalkowych – i nie mowa tu o zwykłych perlatorach, ale o technologii, której przyświeca przecież to, by woda była jak najmiększa i lekka w dotyku.

 

technologia napowietrzania wody airpower

 

Mało tego, marka Hansgrohe skupiła się również na przygotowaniu najróżniejszych rodzajów strumieni wody, choć te proponuje oczywiście w elementach natryskowych. PowderRain, IntenseRain, Mono, RainFlow czy RainAir – to tylko kilka z wielu dostępnych opcji w armaturze Hansgrohe. Tak szeroki wybór pozwala na stworzenie wyjątkowej strefy prysznicowej dopasowanej do potrzeb.


AirDrop – technologia napowietrzania wody od Nikles


Kolejną marką, która zdecydowała się na zgłębienie tajników napowietrzania wody w armaturze jest Nikles. Stworzona przez nich technologia AirDrop również odpowiada na potrzeby wymagających użytkowników, zadowalając ich pod wieloma względami – komfortu kąpieli, ekologii i oszczędności w domowym budżecie. 

 

słuchawka prysznicowa nikles

Ten opatentowany system opiera się na mieszaniu wody i powietrza w staranny, precyzyjny sposób tak, by otrzymany strumień był przyjemny i orzeźwiający zarazem. W których produktach marki znajdziesz to rozwiązanie?

 


To tylko niektóre z propozycji producenta – więcej opcji znajdziesz w naszych salonach łazienek Elements.


Grohe EcoJoy – odpowiedzialne używanie wody z korzyścią dla komfortu


Już samo połączenie słów w nazwie technologii wiele mówi – ekologiczna radość, czyli możliwość korzystania z mniejszej ilości wody podczas kąpieli, przy zachowaniu przyjemności w codziennym kontakcie ze strumieniem wody. W przypadku pryszniców marka Grohe deklaruje oszczędność wody na poziomie 40% przy wybranych modelach zestawów natryskowych, a jeśli chodzi o baterie umywalkowe nawet do 50% w porównaniu ze standardową armaturą. 

 

system oszczędzania wody grohe ecojoy

 

Te liczby naprawdę robią wrażenie i różnicę – nie tylko dla środowiska naturalnego, ale też dla Twojego portfela. Technologię Grohe Ecojoy znajdziesz w m.in.:

 


Napowietrzony deszcz od Ideal Standard


Marka Ideal Standard stawia przede wszystkim na doznania, jakie zapewniają delikatne strugi gorącego deszczu z deszczownicami i słuchawkami IdealRain. Doskonały komfort bez straty na jakości strumienia wody zapewniają tutaj ograniczniki przepływu regulujące ilość wody wypływającej z armatury na minutę, ale o skuteczność oszczędzania dba także funkcja napowietrzonego deszczu. Zapewnia ona doskonały, odprężający masaż, który z pewnością docenisz każdego dnia.

 

komfortowa kąpiel pod deszczownicą

 

Warto wiedzieć, że napowietrzanie wody w armaturze oferują również inni producenci armatury, choć nie każdy korzysta z opatentowanych technologii – często wykorzystuje się bowiem sprawdzone i ogólnie dostępne sposoby aeracji. Pamiętaj, by dobierając zestaw prysznicowy czy pozostałe baterie łazienkowe zwracać uwagę na ich możliwości – dzięki temu osiągniesz aż trzy cele: własną przyjemność kąpieli, lepszą ochronę środowiska oraz mniejsze wydatki za comiesięczne rachunki.

Polecane produkty