Marka Nikles od lat wyznacza trendy w zakresie wyposażenia łazienek. Nowoczesne wzornictwo, szeroka gama produktów w różnych kształtach, rozmiarach oraz o funkcjonalności spełniającej oczekiwania najbardziej wymagających osób sprawiają, że Nikles cieszy się ogromnym zaufaniem wśród klientów. Marka jednak nie poprzestaje w poszukiwaniu najlepszych i jednocześnie ekologicznych rozwiązań, tym samym przedstawiając nową serię produktów – Carbon.

Węgiel jako materiał na baterie łazienkowe?

Popularne zastosowanie węgla jako materiału opałowego jest wszystkim dobrze znane. Spotykamy go również w przemyśle jubilerskim w postaci diamentów, które stanowią najpiękniejszą ozdobę ekskluzywnej biżuterii.

Obecnie wykorzystuje się także włókna węglowe do produkcji najróżniejszych konstrukcji – samochody, rowery, jachty, a nawet samoloty już od lat budowane są z zastosowaniem tego materiału. Włókno węglowe o strukturze plastra miodu posiada bowiem doskonałe cechy – jest mocne, trwałe, a przy tym niezwykle lekkie. Dlaczego by więc nie wykorzystać go również do wytwarzania baterii łazienkowych?

Kiedy to pytanie pojawiło się w głowach pracowników marki Nikles, nie trzeba było długo czekać, na zrealizowanie pomysłu.

 

nikles carbon


Kolekcja Nikles Carbon – dla szukających innowacyjnych rozwiązań

Smukłe kształty, perfekcyjna symetria i nowoczesne wzornictwo, a wszystko to otulone głęboką czernią i metalicznymi detalami. Seria Carbon to idealny wybór dla każdego znawcy najlepszego stylu i współczesnych trendów. Marka Nikles sięga jeszcze dalej, oferując produkty o parametrach technicznych, które pozwalają na użytkowanie baterii łazienkowych przez długie lata. Kolekcja zawiera wszystkie elementy niezbędne w funkcjonalnej strefie umywalkowej, kąpielowej oraz WC.

Baterie wannowe, prysznicowe, bidetowe i umywalkowe, panele prysznicowe, deszczownice i słuchawki – to wszystko pozwala w pełni wyposażyć łazienkę, zapewniając jej maksimum funkcjonalności. Kolejnym krokiem do harmonijnej i pełnej elegancji przestrzeni jest dodanie innych akcesoriów, które można wykorzystać w łazience. Seria Carbon obejmuje również kubki na szczoteczki do zębów, mydelniczki, wieszaki, uchwyty na papier toaletowy czy też szczotkę do WC. Kompletne wyposażenie w jednym stylu i najwyższej jakości? Teraz to możliwe.

 

nikles carbon

 

Nikles Carbon – czy włókno węglowe jest przyjazne środowisku?

Po produkty z serii Carbon ze spokojnym sumieniem sięgnąć mogą także osoby, które dbają o dobro środowiska naturalnego. Choć wielu może wydawać się, że włókno węglowe nie podlega recyklingowi, okazuje się, że takie twierdzenie jest błędne – materiał ten może być i jest poddawany wtórnemu wykorzystaniu.

Downcycling – bo to pojęcie najlepiej odnosi się do włókna węglowego – to jedna z odmian recyklingu, w której powstające z odpadów elementy są niższej jakości, niż pierwotne produkty. Nie przeszkadza to jednak w odnalezieniu sposobów na ich użyteczne zastosowanie. Otrzymując produkty zgodne z ekologicznym stylem życia, zapewniające doskonałą trwałość, a jednocześnie wyróżniające się eleganckim i nowatorskim wyglądem można być pewnym, że zyskuje się najlepszą jakość dostępną obecnie na rynku.

Kolekcję Nikles Carbon można znaleźć w sieci Salonów Łazienek ELEMENTS, który jest wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski – poznaj produkty serii i daj się zachwycić.

 

nikles carbon

 

Polecane produkty