Czy zastanawiałeś się kiedyś jaką toaletę wybierzesz do swojej łazienki? Pewnie nie, a szkoda, bo wariantów dostępnych w ofercie producentów jest sporo. Tymczasem wybór określonej toalety nie rzadko jest przypadkowy lub podyktowany oszczędnością. Jakie modele są dostępne i na które warto zwrócić uwagę? Oto nasz poradnik.

Toaleta wisząca, stojąca a może kompakt?

Standardowy podział toalet wyróżnia:

  • Modele wiszące – które montuje się do ściany, spłuczkę umieszcza się podtynkowo na stelażu i albo zabudowuje ścianką, albo za pomocą obudowy, to z pewnością nowoczesne i bardzo eleganckie rozwiązanie, ale nieco kosztowniejsze niż standardowa toaleta; w tym przypadku ułatwiamy sobie dostęp do całej czyszczonej podłogi, możemy samodzielnie dobrać przycisk do spłuczki, a dzięki temu, że toaleta wisząca pozbawiona jest zewnętrznej spłuczki – taki model będzie łatwiejszy w utrzymaniu w czystości,

biala lazienka

  • Modele stojące – klasyczne toalety, które przytwierdza się śrubą do podłoża, pamiętajmy przy wyborze tego rodzaju miski o montażu na specjalnej wkładce, która wygłusza połączenie podłoża i ceramiki, toalety te, posiadają spłuczkę montowaną nad nimi lub nieco powyżej ściany, atutem toalety stojącej jest niższa cena,
  • Modele kompaktowe – czyli toaleta i spłuczka w zestawie – tańsze rozwiązanie, którego montaż nie sprawi problemu, kompaktowy zestaw to pewność, że komplet będzie ze sobą pasował pod względem estetyki oraz działania.

duza lazienka

Jaka toaleta do łazienki nowoczesnej?

Klienci poszukujący toalet do współczesnej łazienki mają nieco większe wymagania niż dawniej. W ich spełnieniu, pomagają różnorodne funkcje zastosowane w miskach WC. I tak, toalety są znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości – dzięki misce bez rantów i wykonaniu ze specjalnych powłok oraz ciche w użytkowaniu – wolno opadająca deska sedesu.

Miska bez rantu to model, w którym nie ma miejsc, gdzie mogłyby utrzymywać się zabrudzenia. Woda spłukuje misę dookoła i od samej góry. Pamiętasz czasy, gdy osad nachodził pod kołnierzem misy? To przeszłość.

Miska łatwa w utrzymaniu w czystości to także niezawodne powłoki np. Duravit WonderGliss. Taka technologia została zastosowana w misce Vero, która oprócz funkcjonalności posiada także niesamowite wykończenie. Geometryczny kształt prezentuje się bardzo nowocześnie.

Ale to nie wszystkie udogodnienia, jakie można wskazać w miskach, do ciekawszych funkcji należy możliwość mycia, która pozwala w jednym urządzeniu połączyć bidet i toaletę. Taki model znajdziecie również u nas. Co daje takie rozwiązanie? Nie musisz montować dwóch elementów wyposażenia, miski i bidetu.

nowoczesna jasna lazienka

Jaką toaletę wybrać? Zwróć uwagę na montaż – nie w każdej toalecie system podtynkowy się sprawdzi. Do małej toalety dobierz miskę węższą i krótszą, zaoszczędzisz kilka centymetrów. Jeśli chcesz posiadać miskę łatwą do utrzymania w czystości, zwróć uwagę na to jak jest przygotowana – czy posiada wgłębienia, rant oraz jaka powłoka ją pokrywa. Toaleta to równie ważny element łazienki jak wanna, umywalka czy prysznic. W naszej kolekcji znajdziesz produkty, które w każdej łazience będą prezentowały się nowocześnie i elegancko. Przyjrzyj się naszym produktom.

wc stojące